Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 28 Lut 2011 20:34 1374871 4892
    grippen123
    Poziom 14  
    Witam mam problemy ze sterownikiem . Ma ktoś na zbyciu (sprawny-pewny) LOA 22 albo 24 w dobrej cenie ? Jak by coś to na pw.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Duch 28 ciekawy jestem jak pracuje twoja mini sprężarka.Wydaje mi się ,że mamy te same agregaty tylko u mnie jest trochę większy zbiornik . Ostatnio zmierzyłem max. temperaturę pracy to 42°C. Poziom oleju wydaje się nie zmienny.
    duch28
    Poziom 13  
    Witaj.
    Pracuje jak na razie IDEALNIE!!!
    Temperatura pracy podobna , oleju nie pobiera <jak na razie>.
    Ty masz sporo większą maszynę ale moja tez w zupełności wystarcza.
    Cisza w kotłowni----nieoceniona, chociaż kotłownie mam w drugim domu w piwnicy to i normalny kompresor nie przeszkadzał, ale jak czasem siedzę parę godzin w piwnicy i majstruję to stawał się nieznośny.

Dodano po 57 [sekundy]:

Ps.Twój agregat wydaje się być ciut większy.
  • AM TechnologiesAM Technologies
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Agregat ten sam. Parametry elektryczne te same.Jedynie producent postawił agregat na butli turystycznej. Ciekawe jak często się załącza twoja maszyna
    Pozdrawiam
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Mój kompresorek pracuje w podobnym przedziale czasowym tylko na małym ciśnieniu.Moim zdaniem wydatek powietrza jest podobny porównywalny do sprzętu lakierniczego. Ciekawe jak będzie z trwałością i czy ktoś serwisuje takie cacka
    Pozdrawiam
    SAWEK101
    Poziom 31  
    A co tu serwisować, ja raz na dwa trzy tygodnie daje mu strzykawkę z olejem jak już nie widać go w oczku i gitara.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Ja zlewam i tak używany olej ze sprężarek i jak jest ładny to sobie zostawiam, oczywiście wlewam tylko mineral, ale sądzę że na zwykłym hydraulicznym,lub do zwykłych sprężarek też by śmigała,ważne żeby był rzadki .

Na pewno te wasze kompresorki są przystosowane tak żeby nie wyrzucały oleju, czy przypadkiem nie są one francuskiej firmy lunite, miałem kiedyś kompresorek lunite i wyrzucał dużo mniej oleju niż ten który mam przy palniku ale nie narzekam bo i tak się przecież spala i daje ciepełko :D
    duch28
    Poziom 13  
    U mnie nie ma oczka a jest normalna miarka z podziałką min.-max.
    Oleju jeszcze nie dolewałem bo nie ma takiej potrzeby.
    elpiedro
    Poziom 11  
    Witam.Zrobiłem dysze na olej,czy otwór umieszczony w środku dyszy ma mieć średnice 1.5mm czy wystarczy 0.8mm,moc palnika około 40kw pozdrawiam
    grippen123
    Poziom 14  
    Witam poszukuję instrukcji-schematu do sterownika IMP WAGNER . Firma już nie istnieje a w sieci nic nie ma . Spotkał się ktoś z takim sterownikiem ?

Dodano po 20 [minuty]:

Wydaje mi się że mam źle ustawiony sterownik. W domu zamontowany jest tygodniowy programator który steruje pompką CO. Tryb dzienny praca palnika od 6-00 do 22-00 ( pompka pracuje ) 22-00 do 6-00 pompka wyłączona . Problem polega na tym iż rano woda w CO jest zimna a piec gorący . Pompa zaczyna pracować do rozgrzanego kotła dostaje się zimna woda . Myślę że nie jest to zdrowe . Na sterowniku znajduje się pokrętło reg. trybu nocnego ale jest nie aktywne. Nie wiem jak je uruchomić, w trybie nocnym ustawił bym kocioł na temp. 40c-55c i nie było by problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Pod pokrywą są zworki, przełączniki ale nie wiem jak je prawidłowo ustawić.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Schematu tam nie ma na pokrywie?
    Zrób zdjęcie bez pokrywy (środka) da się dojść po okablowaniu, ale... krótko takie zabawy nie trwają.
    orneciak123
    Poziom 11  
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Witam

potrzebuje takiego zawirowywacza sprawnego bo tego zepsułem czy ma może ktoś w dobrej cenie do sprzedania ?

proszę o kontakt na abutrymowicz(malpa)o2.pl
    grippen123
    Poziom 14  
    Problem rozwiązany przełączyłem jeden z suwaków na płycie głównej . Dołożyłem baterie 1,5v do programatora bo przy zaniku napięcia tracił pamięć.

perhing
    Poziom 15  
    Panowie trafiło mi się60 litrów płynu hamulcowego DOT3 jest tłusty i na szmacie się pali czy bez problemów będzie go zutylizować?
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Taki płyn to raczej w zwykłym palniku na oo, ale jeśli się nie będzie ważył z olejem to też pójdzie, tylko obniż temp podgrzewacza żebyś się nie mile nie zaskoczył.
    perhing
    Poziom 15  
    Zmieszałem z 300 litrami op może się nie pogryzie--czyli kropla w morzu.Temperaturę na podgrzewaczu też zmniejszyłem.Może to będzie spokojna noc.
    duch28
    Poziom 13  
    3 tygodnie palenia i w piecu fajnie!
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Dodano po 2 [minuty]:

Dodano po 59 [sekundy]:

Pomyłka .
    Czyszczony 4 lutego.
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Duchu interesuje mnie komora spalania twojego pieca. Garnek,który jest w piecu wygląda jakby miał pokrywę z otworem na koncówkę lufy palnika. Napisz jak to jest zrobione konstrukcyjnie. Ja mam dwa piece podobnej konstrukcji i u mnie garnek przysłania pokrywa z palnikiem pozostając 4-4 cm od krawędzi garnka.
    Pozdrawiam
    YureQ
    Poziom 17  
    Postępy robót z Herrmannem
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?[/url
    [url=https://obrazki.elektroda.pl/8344889100_1299096959.jpg]Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Adapter delavana stoczony, aby mógł łatwo przesuwać sie w uchwycie zawira.
    Drążek blokujemy w zawirze śrubą imbysem.
    Między adapterem delavana a starą częścia drążka nypelek, 1/4 na 9/16 gwint 24, nypelek w hurtowni pnematycznej, 1/4 jest gotowe, trzeba przegwintować 9/16 skok 24 / cal. Są takie narzynki.
    W zawirze wycięte część obejmy aby drażek wraz zasilaniem oleju mogł sie zmieścić.
    Dysza , adapter,nowy nypelek, stary drażek, stary nypelek, stara rurka olejowa, przegwintowana z zewnątrz na fi 6 i mamy pełną regulacje drażka w przód i w tyl.
    Zbiornik podgrzewanego oleju, pływak i wyłącznik rtęciowy załączający pompę olejową.
    Do wyłącznika rtęciowego cienkie przewody aby nie zakłócić swobody poruszania się wyłącznika.
    Dlatego musi być przekażnik 12 v, jakiś od auta, u mnie 40 A.
    Na razie tyle. W miarę postępu robót, będą dalsze relacje.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Strasznie daleko dysza od podgrzewacza drążka, ja bym zrezygnował w tym przypadku z grzania drążka. Zanim ciepło "przejdzie" do dyszy mini kupa czasu. Masz tam nypel ocynk ( stal ma mniejszą przewodność cieplną jak mosiądz) i dodatkowo pakuły, którędy ma ciepło przejść? Tak mi się wydaje ale ja się nie znam.
    YureQ
    Poziom 17  
    nypelek jest mosiężny.
    Były próby, wszystko ładnie się nagrzewa.
    Tym bardziej chyba nie będzie problemów, że podgrzewanie drążka działa cały czas.
    Pakuły dałem w jednym miejscy abym miał możliwość regulacji w obrocie poszczególnych elementów drążka.
    Na teflonie nie da się cofnąć obrotu (połączenie będzie nieszczelne) przy pakułach można i to kilka razy. W ostatecznej wersji pewnie tego nie będzie.
    Chcę aby olej zaciągało od dołu a powietrze podłącze od góry.
    duch28
    Poziom 13  
    Zbyszek1281 , napisz co Cię interesuje w tym piecu to zrobię fotki i Ci wyślę.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    kilka słów co do oszczędności.
    Ostatnie dni temp na zewnątrz stała (-8 -10st noc , dzień ok -1 +1)
    Na noc skręcane były kaloryfery na 17st - polowa, reszta otwarte na maxxa (tak jak cala zimę) dzienne zużycie spadło z 16L na 14,5.
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Duchu na pierwszym zdjęciu wnętrza pieca widzę pokrywę zasłaniającą garnek.To rozwiązanie fabryczne czy twoje usprawnienia i jak to działa. W moich piecach tego nie ma i nie wiem czy było w komplecie
    Pozdrawiam
    duch28
    Poziom 13  
    Wszystko co widzisz na zdjęciach to fabryka.
    Zamykając drzwi pieca dociskasz izolację do garnka.

Dodano po 34 [sekundy]:

Działa to według mnie idealnie.
    YureQ
    Poziom 17  
    Duchu może zapodasz te fotki na forum. Rozmawiacie o czymś czego nie widać. Inni by też chcieli pewnie to widzieć. ;)
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    duch28 napisał:
    bronx a ile metrów ogrzewasz?

ciężko to określić, dom ok 120-150m2 izolacja ściany boczne. Grzanie tylko dol.
    góra bez grzejników, brak pokojówki, oczywiście jeszcze CWU 200L bez oszczędności :)