Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 21 Lut 2010 23:05 1305091 4702
  • #241 21 Lut 2010 23:05
    zbyszek1281
    Poziom 20  

Kolego Kynek74 ja tu niczym nie chcę imponować użytkownikom palników wentylatorowych moim palnikiem wyparnym.Co do osiągów to kolega miesza pracę dwóch różnych konstrukcji.Ja podałem zużycie minimalne przy pracy ciągłej dobowej i gdzie tu średnie zużycie.Mój palnik przy większych mrozach pracuje dwustanowo .To znaczy w momencie dogrzewania pomieszczenia pracuje z ustaloną mocą nominalną, a po zagrzaniu pomieszczenia termostat mieszkaniowy przełącza na moc dyżurną 0,4l/min oleju i redukuje powietrze.
    80KW mojego palnika wentylatorowego to chyba kolega miał w wyobrażni.Do palnika założona jest dysza Delawana ,która wg producenta powinna dać 40KW mocy .Poprzedni palnik na olej opałowy dawał moc 40KW bez problemu.Przerobiony na OP
    wg mojej oceny daje połowę. Przypuszczam, że problem może być w sposobie podłączenia dyszy o czym pisałem wcześniej.
    Nadzieję na większe osiągi mam dla palnika z ciśnieniowym podawaniem oleju.Prototyp na fabrycznych częściach próbowaliśmy odpalić u kol.Pabla ,ale rozszczelnił się wadliwy zbiorniczek i nic z tego nie wyszło.Palnik wymaga poprawek.
    Kolego coś ci się pokręciło w poprzednich postach.Czytaj uważnie.

• TermoPasty.pl
  • #242 22 Lut 2010 07:00
    kynek74
    Poziom 13  

zbyszek1281 napisał:
    .Zużycie oleju w temp.kilka stopni poniżej zera to ok. 0,5 l/godz.

Z tej wypowiedzi nie bardzo wynika czy jest to zużycie średnie czy minimalne i dobowe czy godzinowe pracy palnika.

A poza tym sam jestem ciekaw konstrukcji takiej dyszy.

Mam rozebraną jedną dyszę Delavana , ale niestety jest to dysza do pracy ciśnieniowej, a nie zasysanie i rozpylanie sprężonym powietrzem.
    Również czekam na fotki.

• TermoPasty.pl
  • #243 22 Lut 2010 11:00
    zbyszek1281
    Poziom 20  

Dysze Delawana posiadam kilka o różnych mocach .Ciekawy jestem po czym kolega poznał cisnieniową.Ja poznaję po cenie ok40zł.Małeńki otworek i brak głębokich spiralnych nacięć na zawirowywaczu.Ponadto posiadam oryginalny schemat podłączenia Delawana na podsysanie ze zbiorniczka palnika.Wątpliwości mogłby rozwiać kol. Arturw 201 pokazująs wlot od strony adaptera dyszy.Moja teoria to rozpylanie dwustopniowe zwężka Venturiego.Stopień drugi to znany nam zawirowywacz na końcu dyszy.
    Pozdrawiam

• #244 22 Lut 2010 12:11
    jaskul
    Poziom 16  

Czy przypadkiem nie wchodzimy zbytnio w szczegóły??
    Zasada działania palnika jest tu opisana, wszystkie materiały są na allegro zdjęcia z aukcji ....... przekrój dyszy z aukcji ....... i teraz kogos co troszke w elektronice i palnikach siedział np. Pablo i palnik gotowy...
    i w domu ciepło :)

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem numery aukcji, jako wartości nietrwałe

• #245 22 Lut 2010 14:50
    zbyszek1281
    Poziom 20  

Dzięki kol.Jaskul .Gdyby jeszcze można by było zerknąć na adapter od strony wlotu to byłbym pewny dwustopniowego rozpylania dyszy.Czekam, może kol.Arturw201 pokaże drugą stronę "medalu" w swoim oryginalnym adapterze.Potwierdzenie konstrukcji pozwoli na budowę palnika z modulowaną mocą i przepłukiwaniem dyszy.

• #246 22 Lut 2010 17:23
    fosamax
    Poziom 10  

Witam może ktoś zamieścić schemat albo fotki jak samemu zrobić adapter dyszy?

• #247 22 Lut 2010 17:37
    SAWEK101
    Poziom 31  

Jeśli chcesz robić na delavan to kup gotowy adapter ,a jeśli na dyszy pablo to pytaj się jego lub szukaj, było o tym pisane jak przerobić org drążek do jego dyszy, chodzi tam tylko o swobodny przepływ oleju w drążku.

• #248 22 Lut 2010 17:48
    fosamax
    Poziom 10  

Zastanawia mnie jak to działa , że powietrze doprowadzone do dyszy nie cofa się z powrotem do oleju?

• #249 22 Lut 2010 19:23
    zbyszek1281
    Poziom 20  

Kolego wejdż na stronę Wikipedia i wpisz hasło zwężka Venturiego będzie tam wyczerpujący opis ,oraz rysunek.

• #250 22 Lut 2010 19:26
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe

Poczytaj o Venturim kolego fosamax.

• #251 22 Lut 2010 20:25
    perhing
    Poziom 15  

A wiesz kolego,że każdy patent kosztuje?Skontaktuj się z Pablo to on ci dokładnie opisze tę zasadę.:idea:

• #252 22 Lut 2010 20:54
    jaskul
    Poziom 16  

chyba pójdę sobie z tego forum...
    to co mam zrzuty ekranu zamieszczać??
    linki do aukcji nie mozna
    nr też
    jak skopiuje zdjęcia i wkleje tu to własciciel aukcji oskarży mnie o plagiat
    mirrzo trzeba było wogóle wywalić mojego posta w kosmos bo przez wykasowanie ścieżki dla czytających do zdjęć stał sie on zupełnie bezsensowny i nic nie wnoszący.
    Syfolbrothers znajdźmy sobie inne forum gdzie można normalnie rozmawiać i wymieniać doświadczenia i poglądy...

• #253 22 Lut 2010 21:04
    pablo1521

jaskul.
    Nie złość się na moderatora.W regulaminie napisali,to wycina linki.
    Nic nie poradzisz.
    Idę robić palnik, niebawem foty pokażę.
    Pozdro.

• #255 22 Lut 2010 21:44
    mirrzo

Moderator na urlopie...

jaskul napisał:

linki do aukcji nie mozna
    nr też
    jak skopiuje zdjęcia i wkleje tu to własciciel aukcji oskarży mnie o plagiat

Są inne sposoby na to.
    Ale link do aukcji, za kilka dni, jak ona się skończy i tak zrobi, że będzie nieczytelne to, co właśnie napisałeś. Samo się zdewaluuje. Jak to sam wtedy odczytasz?
    Nie bądź przedszkolak - rusz głową :D

Dodano po 35 [sekundy]:

perhing napisał:
    A przy okazji to jest wyraz z j.polskiego?-nitrwałe

Ja już poprawiłem, a TY?

• #256 22 Lut 2010 22:07
    jaskul
    Poziom 16  

nie podałem linka tylko nr aukcji - widziałem że tak w niektórych wątkach tu robią i jakoś to sobie jest. Może i za miesiąc by zniknęło ale przez miesiąc mozna by wiedzieć o co chodzi - wszyscy zainteresowani by przeczytali, dzieki Tobie i niesamowitym restrykcją - przestrzeganiem regulaminu w tym temacie stało sie niektualne już teraz.
    Można to posprzątać bo nic nie wnosi do tematu

• #257 23 Lut 2010 00:04
    zbyszek1281
    Poziom 20  

Jaskul masz rację tutaj nadal nie ma merytorycznej dyskusji i wymiany doświadczeń.Flaki z olejem nadal.
    Kolegę zainteresowanego działaniem dyszy dołuje się patentami i komercją.Zanim moderator usunął twoje informacje zdążyłem zobaczyć fotki i na tokarce ,oraz wiertarce przerobiłem stary adapter , Podłączyłem do korpusu pistoletu lakierniczego z dolnym kubkiem .Próba z olejem jadalnym na dyszy Delawana przeszła moje oczekiwania,ale to już koniec. Ja znikam z forum i przechodzę do odwiedzajacych
    Pozdrawiam wszystkich Zbyszek

• #258 23 Lut 2010 20:00
    Arturw201
    Poziom 12  

No nie było mnie z połowę strony a zdjęcie dyszy z lat 80 furorę zrobiło.Co do wirującej dyszy to bzdura ja znam tyko wirujący sex taki film.
    Pablo proszę o przyjęcie do klubu OP i "konstruktorów"(dłubaczy) skreślić niepotrzebne

Od tej konstrukcji lepiej to wyszły mi tylko włosy

Dodano po 7 [minuty]:

• #259 24 Lut 2010 07:37
    bronx_XJ
    Poziom 20  

Arturw201 widzę że zbiera Ci się olej (zdjęcie 2) na końcu rury.
    Miałem ten sam problem, zastosowałem się do rad kolegi Kynek (poprzednie forum) , i pomogło. Obciąłem rurę o 3cm.

• #260 24 Lut 2010 10:47
    Arturw201
    Poziom 12  

Masz rację to zdjęcia po pierwszym odpaleniu,otwór w blaszce spiętrzającej też trzeba będzie troszkę przerobić.

Dodano po 1 [minuty]:

Czekam jeszcze co pablo na to

• #261 24 Lut 2010 12:18
    pablo1521

Artek, nie skracaj tej lufy.
    Zrób jak ci pisałem na pw.

• #263 26 Lut 2010 21:16
    SAWEK101
    Poziom 31  

Pablo uruchamiałem dziś nowy palnik i mam problem z kropelkami oleju osiadających na tylnej ścianie kotła ,mam krótkie palenisko i płomień rozbija się o tylną ścianę kotła ,regulacja nic nie daje i nie wiem co teraz zostawić to tak jak jest? Z komina po rozgrzaniu się kotła dymu nie widać.

• #264 26 Lut 2010 21:21
    pablo1521

Zobacz po kilku dniach pracy jak to wygląda.

Potem się pomyśli.

• #265 26 Lut 2010 23:30
    hubertedyta
    Poziom 9  

Witam serdecznie olejopalaczy. Jestem nowy na forum ale bardzo interesuje mnie ten temat. Mam stary palnik na oo i chcę go przerobić na op. na początku chciałbym go sprawdzić jak on w ogóle działa ale nie wiem jak go podłączyć do prądu aby nie zrobić mu krzywdy. Chodzi mi jak podłączyć te dwie wtyczki palnika ( brązową i czarną ) i co na którym zacisku ma być. Jak będę to wiedział to jutro wypróbuje czy ten palnik jest w ogóle sprawny. Za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.

• #267 27 Lut 2010 13:24
    pablo1521

Brawo pershing. Tak trztmaj :) :)

• #268 27 Lut 2010 22:25
    Arturw201
    Poziom 12  

Dzięki za radę Pablo ładnie teraz pracuje zapala 100/100 max w 3 sekundzie.
    po paru dniach w piecu napisze jak chodzi.

Pozdrawiam całe Bractwo O. P.

• #269 28 Lut 2010 08:07
    jaskul
    Poziom 16  

Niespalone kropelki oleju to problem. U mnie narazie modyfikacje paleniska przynoszą dobry efekt - nie zbiera sie nie spalony olej, dopala się w skonstruowanym przezemnie palenisku. Tak jak mówił Pablo niech pochodzi kilka dni zobaczysz co sie dzieje zaglądaj tam czasami na końcu płomienia powinna być juz tak duża temperatura że powinny się te kropelki dopalić - u mnie wymaga czyszczenia z nagaru raz na tydzień i jest GIT - wyciągam palenisko z pieca szlifująca tarcza na flexa 2 minuty roboty i do pieca :) Jak będę czyścił następnym razem zamieszczę foty.

• #270 28 Lut 2010 09:32
    perhing
    Poziom 15  

Wczoraj zjarał mi się transformator wysokiego napięcia-czy to idzie przewinąć?Dobrze- że mam inne palniki.Teraz wszystko od nowa.Jutro biorę się za następny palnik.Tylko jaka była przyczyna spalenia się trafo?