Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 13 Lip 2012 08:04 1313356 4738
  • Zasilacze UPS
    gizmoqqq
    Poziom 10  
    Witam mam palnik firmy KLOCKNER model 20.1 a na olej opałowy. Moje pytanko o pomoc w przerobieniu go na olej przepracowany. Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki
  • Zasilacze UPS
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Poczytaj od str 1 - tam się zaczynają wskazówki :) A jak nadal nie będziesz wiedział to pomożemy
    A co tam... instrukcja:
    1 umyć
    2 wymienić łożyska
    3 zamontować podgrzewacz z gratami
    4 dorobić podgrzew dyszy
    5 zdobyć dyszę
    6 zrobić elektronikę sterującą
    7 dołożyć pakiet pneumatyki
    8 zrobić pompę
    9 zrobić zasilacz pompy
    10 założyć pływak
    11 zamontować zabezpieczenia
    12 spiąć wszystko "do kupy" włożyć do kotła...

i już.

Dodano po 1 [minuty]:

PS. ile dałeś za to cudo?
    gizmoqqq
    Poziom 10  
    Za to cudo 350 złotych. Chodzi na oo jak marzenie. Możesz mi podać orientacyjne koszty bo docelowo mam taki palnik do 350 KW do suszarni i tego chciałem przerobić testowo.
    gizmoqqq
    Poziom 10  
    Pablo możesz mi podać jaką dyszę zalecasz na 120 KW
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Generator HHO ma się dobrze , a nawet bombowo :twisted: .Gaz produkuje tylko zastanawiam sie jak przeprowadzić próbę ostatniego bezpiecznika ogniowego. Szkoda mi zniszczyć ostatni zbiornik :?: :idea:
    Z gliceryną problem.Na początku chyba dostałem kwasy tłuszczowe i palnik pracował.Teraz mam odkwaszoną glicerynę prawie darmo i "kicha".Zmieszana w 50% z olejem nie chce sie zapalić w palniku podsysajacym. :cry:
    pablo1521
    Czyli wychodzi na to, że gliceryna to niewłaściwy kierunek?
    Przynajmniej wiem czym nie należy się zajmować. :)
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Temat jest obiecujacy. Na razie nie rezygnuję. Wartośc opałowa gliceryny surowej to
    to ok19000-25000 KJ/kg i dorównuje węglowi. Gliceryna surowa jest bogatsza o kwasy tłuszczowe i metanol Próby robiłem na malutkiej dyszy palnika podsysającego, gdzie jak wiadomo regulacji prawie nie ma.Paliwo w układzie otwartym traci odparowane energetyczne frakcje np. metanol. Liczę jeszcze na palnik ciśnieniowy, gdzie nie tracimy palnych oparów i mam możliwość dowolnej regulacji składu mieszanki. Zapłon może wspomóc dodatkowy tlen i wodór z generatora :D .Czekają mnie jeszcze próby.
    Jako ciekawostka spalanie w palniku wyparnym " patelnia" przebiega nieżle :?:
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Jeśli w wyparnym się pali, a tu nie to potrzebna jest większa temperatura, po zmieszaniu z syfolem powinno się dobrze palić ale w komorze garnkowej.
    Nie jestem pewien czy w ciśnieniowcu będzie lepiej bo metanol będzie bomblował po podgrzaniu w przewodach i z palnika może wyjść wyrzutnia rakiet.
    pablo1521
    Większa temperatura to większe odparowanie promili :)
    Tu Zbyszek ma rację - w naczyniu otwartym wietrzeje, ale drugi fakt to możliwe bąble w układach nadciśnieniowca.
    Co do mieszania to nie wiem jak to się zachowa - może się rozwarstwiać taka mieszanina.
    Może też gotować się w zbiorniku i kipieć.
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    W ciśnieniowcu temperatura wrzenia przesuwa sie na plus i unika bombelkowania par oleju.Jedyna możliwość wrzenia to powierzchnia bezpośrednio na grzałce
    Przy ciśnieniu atmosferycznym wrzenie metanolu to ponad 70°C.Zobaczymy co dalej z tego wyjdzie.Gliceryna doskonale miesza sie z syfolem bez rozwarstwień.
    pablo1521
    No to mamy konkrety :)
    Fakt, w zamkniętym układzie pod ciśnieniem temp wrzenia pójdzie na +parę stopni i powinno się uniknąć bąbli.
    Tylko skąd wziąć glicerynę? Ktoś wie?
    Czekam na oferty.
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Pablo glicerynę bezpośednio od producenta rolniczego masz za darmo, lub do 0,5zł/kg. Na razie do prób mam 30kg tylko trzeba rozgryżć spalanie.
    Czekam na pomysł, a dostawa to pikuś każda ilość
    YureQ
    Poziom 17  
    zbyszek1281 napisał:
    Temat jest obiecujacy. Na razie nie rezygnuję. Wartośc opałowa gliceryny surowej to
    to ok19000-25000 KJ/kg i dorównuje węglowi. Gliceryna surowa jest bogatsza o kwasy tłuszczowe i metanol Próby robiłem na malutkiej dyszy palnika podsysającego, gdzie jak wiadomo regulacji prawie nie ma.Paliwo w układzie otwartym traci odparowane energetyczne frakcje np. metanol. Liczę jeszcze na palnik ciśnieniowy, gdzie nie tracimy palnych oparów i mam możliwość dowolnej regulacji składu mieszanki. Zapłon może wspomóc dodatkowy tlen i wodór z generatora :D .Czekają mnie jeszcze próby.
    Jako ciekawostka spalanie w palniku wyparnym " patelnia" przebiega nieżle :?:

Piszesz, że gliceryna bardzo dobrze sie miesza z olejem przepracowanym.
    Nie bardzo sie na chemi znam i dlatego może nie rozumię. Czy tu chodzi tylko o problemy z zapłonem takiej mieszanki ? To moze odpalac palnik na oleju przepracowanym a po małym czasie elektrozawory przerzucą zasilanie na mieszankę z gliceryną.
    Bardzo proszę przybliż troche o co chodzi z ta gliceryną, w czym tkwi problem zastosowania gliceryny ( w mieszance?, a moze dwie dysze? )
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Problem na razie dotyczy dwóch prób darmowej gliceryny .Szmatka nasączona gliceryną nawinięta na drut podpalona zapalniczką zapala się lepiej niż gliceryna 86% kupiona w aptece.Podana do sprawnego palnika podciśnieniowego nie ma chęci do zapłonu.Może to kwestia regulacji.Rozwiązanie problemu to darmowa zielona energia odnawialna :D .........taaak się rozmarzyłem +energia z wody :idea: itd.
    vjmajembe
    Poziom 9  
    a propo palnika na gliceryne. widzieliscie to? http://www.youtube.com/watch?v=lc8IJ04yGos

narazie testuja ale wyglada obiecujaca. w stanch sa troche do przodu z tematem. widzialem schemat tego ustrojstwa. trzon i dysza calkiem innaczej zbudowana. plomien palnika podtrzymuje drugi palki mniejszej mocy na OO lub OP
    pozdro
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    To już ,mamy konkrety potwierdzające możliwości opałowe glicerolu poestryfikacyjnego :D Teraz koledzy do dzieła i patent na darmowe ekologiczne ogrzewanie :idea: :idea: :idea: :angel:
    Myślę,że płomień może podtrzymywać podawany z powietrzem do dyszy gaz HHO.
    Wody mamy pod dostatkiem :D
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    No to jesteśmy w domu.Analizując zdjęcia pieca od razu widać pracę palnika ciśnieniowego zasilanego podwójnie. Pompa na wałku wentylatora zasila jedną ścieżkę olejową OO. Pompa obok podaje glicerol . Pytanie do tej samej czy drugiej ścieżki. Widać tylko jedną dyszę :?: Do tego jeszcze ten płomyk gazowy.Przypuszczam ,że OO i gaz służy do rozgrzania komory pieca. Dalej leci sam glicerol. Potwierdza to moje spalanie glicerolu w palniku wyparnym.Zapalałem na OP i dalej podawałem glicerol. Palnik pracował normalnie. Co o tym sądzicie.Czekam na opinie.Może Ojciec założyciel Pablo coś dołoży do tematu :idea: Wnioski i opinie kolegów mile widziane :D
    pablo1521
    Wody tak, ale prądu?
    Chyba, że jakoś chemicznie - ale na chemii nie uważałem za bardzo :)
    Co do gliceryny:
    Można by przy większych mocach pokusić się o smoka 2-dyszowego 2 paliwowego
    - syfol raz, - gliceryna dwa,na 2-gi stopień (ciśnieniowo)
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Nie jestem elektrykiem.Jakie jest zużycie prądu mojego generatora może ktoś mi policzy.Zasilanie przez prostownik 15V prąd 15A. Gaz wodoro tlenowy ok 2l/min.
    Na razie nie podłączam szkoda mi ostatniego zbiornika :D
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zbyszku , jak by nie liczyć, to o dużo za dużo, fizyka się kłania nie ubłaganie, spokojnie taniej i prościej będzie to podgrzać OO lub gazem.

Pamiętasz sprzeczaliśmy się na ten temat, ale ja już się nie wdaje w dyskusję z hho.
    pablo1521
    15*15=225W plus minus. Po 4 godzinach masz 8l gazu i 65 groszy mniej.
    A na stacji auro gazu za 2,70 masz litr płynnego propanu. Nie wiem jak się to rozpręża ale może do 1 m3 ?? Jeśli tak to masz jak 1000 do 32 za te same pieniądze.
    I nie tak wybuchowe.
    Nie mam kalkulatora !@#$ pod ręką , ew. proszę o korektę :)
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Sawek coś tobie się kompilacje poprzestawiały wyskakujesz z ta fizyką i podgrzaniem nie na temat :?: Tematu nie rozumiesz, czy palnika nigdy nie robiłeś takiego profesjonalnego :?: :idea:
    Paweł dzięki za wyliczenie mocy
    Pozdrawiam
    tomekshlm06t
    Poziom 14  
    Zbyszek: Gaz wodoro tlenowy ok 2l/min. Czeski błąd? Pablo dobrze skorygował? 8l/4 h?
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zbyszku o co ci chodzi ?, rozmawiamy o wstępnym podgrzaniu gliceryny w nawiązaniu do zamieszczonego filmiku, ty chcesz to robić za pomocą HHO, jestem tego samego zdania co Paweł i mamy rację że HHO wychodzi drogo i niebezpiecznie .

Zrobisz jak uważasz.
    YureQ
    Poziom 17  
    Badanie frakcji glicerynowej pod kątem przydatności do spalania ekologicznego.
    Badanie bylo dofinansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
    Notka na końcu opracowania.
    Teraz to juz tylko palniki budować i legalnie ogrzewać, tylko jak długo gliceryna będzie wtedy tania?

http://www.ichpw.zabrze.pl/cms.php?getfile=3753

Czy ktoś wie gdzie glicerynę można kupić w okolicy Krakowa?
    Potrzebuję do prob ale moze być i beczka.
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Sawku nie na temat bo mnie nie chodzi o podgrzanie glicerolu/alkoholu/ tylko o dodatkowy palnik zapalający mieszankę gicerolu z powietrzem. Głównym przeznaczeniem mojego generatora to zasilanie palnika do lutowania i inne ewentualności.Mój generator produkuje ok. 2l/min gazu HHO co jest do sprawdzenia. . Przy większym amperażu rewelacji niema. Wydajności gazu ,które podajecie są chyba pod wpływem sąsiedniego tematu samochodowego,gdzie prowadzą dyskusje teoretycy gawędziaże. Oczywiście biorę pod uwagę gaz płynny i ziemny tylko skala niebezpieczeństwa o niebo większa.Zaletą gazu HHO jest brak konieczności stosowania skomplikowanych konstrukcyjnie palników. Tu nawet zwykła igła od strzykawki stanowi doskonały palnik

Yurek na razie z gliceryną jest jak kilka lat temu z syfolem dużo i darmo. Wystarczy ,ze producenci palników rozpracują temat ,wypełnią rynek i po zawodach.Idąc dalej w temacie jest szansa na dopłatę za energię odnawialną podobnie jak w solarach. W temacie trzeba być ostrożnym,chociaż i tak za dużo jest powiedziane aby nie spaprać. Oficjalnie proponuje kontynuowanie tematu ogrzewania mieszkań gazem z wody :D Na PW info w sprawie glicerolu.