Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 01 Sie 2012 09:42 1313350 4738
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zbyszku znów się nie rozumiemy, mi chodzi właśnie o podgrzewanie mieszanki rozpylonej gliceryny wychodzącej z dyszy głównej za pomocą drugiej dyszy pomocniczej zasilanej np na OO lub OP.
  • Zasilacze UPS
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Mnie też o to chodzi i analizuję różne warianty bezpieczne i ekologiczne
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Ja już temat mam za sobą ...
    Na razie przesiadam się na odpady ostropestu - tak dla wtajemniczonych.

Dla mnie podstawowym problemem była woda w glicerynie.
    Zapłon tego ustrojstwa to ponoć 800*C
    Jak już zaskoczy to ulala .... biało-niebieski potworek - w małych kotłach trudno opanować temperaturę.

No i zimą ma konsystencję gęstego miodu. To też kłopot.

Na tą chwilę tona gliceryny +/- 450,-PLN legalnie i bez problemów
    Szukajcie tam gdzie robią biodiesla

Pozdrawiam
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Moje gratulacje Kolego z rozpracowania spalania glicerolu. Proszę o więcej informacji
    na temat odseparowania wody i w jaki sposób uzyskałeś temp. zapłonu mgły glicerolu 800°C. Czekam na info .Może być na PW.
    Z tym ostropestem to zioło używasz leczniczo, czy uprawiasz :D
    Pozdrawiam
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Eeeee
    Sorry kolego, ale nie palę .... :D gliceryny też

Dlatego, że mam - jeszcze - dojście do ostropestu buduję "pelleciaka"

A co do temperatury zapłonu? Któryś mądry tak stwierdził. ja nie mierzyłem, ale efekty palenia się tego widziałem we własnym piecu

Jednym słowem - musi być w piecu "gorąco", żeby gliceryna z wodą chciała oddać ciepełko

Pozdrawiam
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Co się dzieje zioła na wątrobę do spalenia :?: To nawet Herbapol ma nadprodukcje :D .Żrodła naukowe podają temperaturę zapłonu surowego glicerolu 134 °C-180°C.Jest to alkohol i może mieć płomień niebieskawy.Wspomagałem zapalenie mgły glicerynowej palnikiem propanowym z mizernym rezultatem.Przy okazji co sprawdziłem gliceryna nie miesza się z wodą. Czarny syfol i brąz glicerolu trudno odróżnić :cry:
    Dalsze próby w toku :?: :idea:
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Cisza w temacie :cry: Może kolegom już udało się zapalić mgłę glicerynową :idea:
    Nie pomylmy spalania/utylizacji/ z pomocą innego paliwa w wysokiej temperaturze.Większe koszty i obniżona wartość opału.
  • Zasilacze UPS
    YureQ
    Poziom 17  
    Nawet do prob nie mogę gliceryny zdobyc. Z tym gorzej niż z op
    zbyszek1281
    Poziom 20  
    Witam
    Podałem Ci kontakt wysyłają próbki glicerolu za przedpłatą :?:
    modelgaz
    Poziom 12  
    Witam.Na razie koniec z zabawą w syfol .Nie mam czasu na ukończenie całości..1000l syfolu chce zmienić właściciela.Jeżeli jest ktoś chętny to proszę pisać na PW.Pozdrawiam
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    A co to się stało, że rezygnujesz?
    Czas to nie wszystko, jak się sprężysz to za 2 tygodnie zrobisz.
    pozdr.
    samblaster
    Poziom 12  
    witam przyznaję się bez bicia że nie przeczytałem całego tematu więc może już ktoś o tym pisał, zastanawiałem się nad wykonaniem samodzielnie palnika w oparciu o pompę wtryskową cdi (pompa wysokiego ciśnienia zasilająca listwę wtryskową w silnikach dieslach z systemem np; common rail) albo pompę od hydraulicznego układu wspomagania kierownicy. jako dyszę chciałem użyć jakiegoś bardzo prostego wtryskiwacza bądź kilku od diesla co sądzicie o tym pomyśle? myślę że wysokie ciśnienie oleju zapewni doskonałe rozpylenie oleju i może pozwoli na pracę bez dodatkowego podgrzewania. jednak trzeba będzie bardzo dobrze przefiltrować olej. ogólnie potrzebny mi dodatkowy piec (obecnie korzystam z co) do ogrzewania domu wystarczy mi około 10kw
    poproszę o wasze opinie
    pozdrawiam michał
    pablo1521
    Jednak musisz poczytać :)

A CDI czy common raila zarżniesz w 30 sekund nawet na odwirowanym syfolu - za gęsty na zimno do takich ciśnień.
    Ale po co chcesz wyważać otwarte drzwi?
    samblaster
    Poziom 12  
    witam ponownie ogólnie zauważyłem że wielu uczestniczących w tym temacie ma problem z prawidłowym rozpyleniem i spalenie oleju, często widać jak kropelki oleju tryskają na "podłogę" podczas prób. jedyne co przyszło mi rozsądnego do głowy to zmniejszyć dyszę i zwiększyć ciśnienie to pozwoli na bardzo drobne rozpylenie i co się z tym wiąże efektywniejsze spalenie owego oleju, pompa wtryskowa to rzeczywiście trochę przerost formy nad treścią, choć znam szaleńców co jeżdżą samochodami z cdi na opale i jakoś ku mojemu zdziwieniu daje to radę. z tego co się zorientowałem fabryczne palniki pracują na ciśnieniu około 10 atm. jeśli chodzi o wyważanie już otwartych drzwi to zastanawiam się nad taką konstrukcją ponieważ jak dobrze poszperam w garażu i na pobliskim złomowisku wykonanie takiego palnika będzie mnie kosztowało spokojnie poniżej symbolicznej stówki (kilka elementów już mam) a na allegro nie znajdę taniej palnika którego zresztą i tak trzeba będzie zmodyfikować co pochłonie kolejne fundusze. na chwilę obecną chcę wykonać palnik w celach zdobycia praktycznej wiedzy do tej pory mam doświadczenia jedynie z spalaniem oleju na tak zwanej "patelni" poza tym chyba nie muszę tłumaczyć jaką daje radość wykonanie własnoręcznie skomplikowanego mechanizmu
    jeśli nikogo tym nie urażę poproszę o esencję wyciągniętą z 90 stron dyskusji. najbardziej zależy mi na wiedzy sprawdzonej więc zwracam się z tym do ludzi którzy prowadzą takowe eksperymenty z olejem
    pozdrawiam michał
    pablo1521
    Esencja patrz str.98 3 post od góry.
    Swoją drogą coś kolega leniwy :)
    samblaster
    Poziom 12  
    witam ponownie ja bym siebie nie nazwał leniwym człowiekiem po prostu cierpię na dysleksję i przeczytanie całego tematu zajęło by mi kilka dni a ja nie dysponuję nadmiarem wolnego czasu, jeśli kogoś to bawi niech się śmieje mi to wisi

do Kolegi Pablo1521: "Esencja patrz str.98 3 post od góry." ????
    pozdrawiam michał
    pablo1521
    Czeski błąd --str.89. reszta j/w.
    ale chyba nie trudno znaleźć jak nie ma 98 ?
    samblaster
    Poziom 12  
    witam ponownie informacje są dość ogólnikowe jednakże bardzo cenne. mam kolejne pytania czym się różni dysza standardowa od dyszy specjalnej do oleju przepracowanego "syfolu" z tego co zauważyłem to rozpyla ona olej wraz z sprężonym powietrzem? czy taka dysza jest np; większa, mniejsza, zamiast jednego otworka ma kilka itp kolejne pytanie czy jest znana Wam jakaś inna metoda pozwalająca uniknąć dodatkowego urządzenia jakim jest sprężarka powietrza ????

ps. wczoraj wpadła mi w ręce książka: "zastosowanie paliw płynnych w ogrzewaniu" książka zawiera mnóstwo teorii na temat badania paliwa itp natomiast rozdział poświęcony palnikom wysoko ciśnieniowym jest moim zdaniem dość skromny i nie doczytałem się jeszcze konkretów jak np. rozmiar i kształt dyszy, ciśnienie wtryskiwania paliwa itp. (zaznaczam że jestem w trakcie lektury) jednak jeden schemat bardzo mi się spodobał jest nim "palnik z iniekcyjnym odgazowaniem oleju" owy palnik ma bardzo fajny patent otóż olej jest rozpylany przy pomocy sprężonego powietrza ~ 2 atmosfery o temperaturze około 600*C, sprężone powietrze jest przeprowadzone poprzez wymiennik ciepła umieszczony w płomieniu palnika. muszę przyznać że myślałem na takim rozwiązaniem ale chciałem w ten sposób podgrzewać olej czyli metalowy wężyk pomiędzy pompą a dyszą przeprowadzić blisko płomienia tak by olej po uruchomieniu palnika był podgrzewany, to rozwiązanie pozwoliło by uniknąć elektrycznej grzałki podgrzewającej dyszę ponadto podobne zastosowanie chciałem zastosować do wstępnego podgrzania oleju z tym że wykorzystując temperaturę wody w piecu, mój system grzewczy jest tak skonstruowany że utrzymuję stałą temperaturę na piecu około 80-85*C
    oto zdjęcie z książki:
    grippen123
    Poziom 14  
    samblaster napisał:
    witam ponownie informacje są dość ogólnikowe jednakże bardzo cenne. mam kolejne pytania czym się różni dysza standardowa od dyszy specjalnej do oleju przepracowanego "syfolu" z tego co zauważyłem to rozpyla ona olej wraz z sprężonym powietrzem? czy taka dysza jest np; większa, mniejsza, zamiast jednego otworka ma kilka itp kolejne pytanie czy jest znana Wam jakaś inna metoda pozwalająca uniknąć dodatkowego urządzenia jakim jest sprężarka powietrza ????

Dysza do syfolu działa na innej zasadzie niż dysza na opał. A kompresor można zastąpić agregatem lodówkowym . Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi czytając stare i nowe forum .
    samblaster
    Poziom 12  
    witam ponownie, czyli dysza do syfolu to coś takiego jak na załączonym obrazku ????
    jest to schemat niskociśnieniowego palnika

Proszę poprawić błędy pisowni. Początek zdania z WIELKIEJ litery.
    mod - mirrzo
    gradient
    Poziom 9  
    Witam
    Czy ktos palił z was olejem do agregatow chlodniczych .
    Mam okazje nabyc taki olej .
    Rozniez moge odstapic probki w celu wyprobowania.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Olej pali się jeszcze lepiej niż zwykły syfol, ale z ekologią to ma nie za wiele wspólnego, bo w oleju pozostają resztki freonów i spaliny są bardzo kwaśne.
    koziol83
    Poziom 11  
    witam mam takie pytanie mam piec Cichewicza piec jest przystosowany do palenia oleju , ale wejście ma od góry na palnik na olej czy taki palnik z allegro zda egzamin w tym piecu ma 17 kw. W kotle przegrody są pionowo jest to kocioł dolnego spalania
    pablo1521
    On ma jakiś typ? Może da sobie fotkę pstryknąć ?
    koziol83 napisał:
    piec Cichewicza

Ale jaki - któż to wie?
    pablo1521
    No no. Ślicznie ale raczej się nie nada do podciśnieniowca.
    Jak palnik z góry to kłopot ze zbiornikiem paliwa, chyba, że nadciśnienie.

A swoją drogą - skąd wytrzasnąłeś info o oleju w tym piecu?
    Tabliczka mówi co innego, a pokrywa z góry to jak rewizja wygląda.
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Temat obszerny i przyznam, że nie często tu zaglądałem. Ale po tej wizycie zauważyłem, że panuje tu wolna amerykanka... Przypominam o regulaminie i zasadach forum. Proszę stosować się do wpisów moderacyjnych. Informuję, że będę tu częściej gościł i wobec co bardziej upartych będę stosował regulaminowe sankcje.
    koziol83
    Poziom 11  
    w instrukcji jest napisane ze możne być wyposażony w palnik do oleju bo takie miało być jego przeznaczenie ale jest tylko węgiel . Nie wiem czy nie od góry by się montowało palnik

Moderowany przez serwisant73:

Za naruszenie p.3-1-13 regulaminu forum, oraz lekceważenie wpisów moderacyjnych udzielam koledze urlopu na okres 2 tygodni na zapoznanie się z nimi.

czarny_1963
    Poziom 21  
    Kolego "koziol83" według mnie to masz kocioł na paliwo stałe tak pisze na tabliczce znamionowej (węgiel,miał,drewno) i nic nie pisze o oleju i w dodatku z fotki wynika że kocioł jest górnozasypowy.
    Czy można w nim zastosować palnik do oleju hmmm, pewnie można by było ale na pewno nie na górnej furtce tylko na dolnej gdzie masz czyszczenie kotła pewnie, ale nie wiem czy to ma sens bo akurat w tym kotle było by chyba bardzo nie ekonomiczne spalanie chyba że jakaś przeróbka w środku , ale czy to ma sens , nie wiem.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Pawle dlaczego sądzisz że pod ciśnieniowiec nie da rady przy pionowej lufie, elektrozawór i do przodu, kwestia tylko jak zachowa się płomień kiedy lufa skierowana będzie do dołu , nono może być ciekawie :D .