Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 30 Wrz 2012 20:05 1313356 4738
    ZIBIES
    Poziom 18  
    8-O
    Dysza D9 a rurka 2mm .....
    Ile to ma mieć KW

To twój pierwszy start? Czy to wcześniej działało?
    Olej aż 120*! .....

Więcej danych :D
  • Zasilacze UPS
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Zibies zrobiłem tak jak mówiłeś. Przewierciłem 4mm łoł palnik odżył na maxa. Zapalił przy 60stopniach i 0,4bara. Jednak nie wiem co się dzieje bo przerywa. Pali i gaśnie tak jakby co jakiś czas łapał olej nie ma ciągu i jednolitego strumienia. Co może być przyczyną?
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Co przewierciłeś:?:
    :sm37:
    Miałeś dać większy przekrój zasilania paliwem i skrócić drogę

Daj jakąś fofkę ....
    Nie wstydź się :D
  • Zasilacze UPS
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Poszło Jak wierciłem otwór 4mm to zrobiło się mikropęknięcie i zaciągało powietrze. Pali teraz jak smok przy 60stopniach i 0,6bara. Wcześniej palnik się dusił teraz natomiast trochę kopci, ale to już kwestia regulacji. Wielkie dzięki za radę.
    radek.07
    Poziom 10  
    Witam serdecznie.
    Czytam te posty i coraz bardziej mam chęć przerobić mój palnik na o.p.
    Mój palnik to ACV model BMR 31, monoblokowy palnik wentylatorowy z podgrzewaczem paliwa przed dyszą olejową o mocy cieplnej 21/38 kW.
    Tylko powiem szczerze, że nie wiem jak podejść do zagadnienia.
    Kolego Pablo1521 proszę o pomoc jeśli to możliwe.
    Pozdrawiam
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Ten palnik nadaje się do przeróbki. To niezły model - w praktyce to hansa serii 5.
    Pytanie czy on działa? Sprawdzałeś?
    Masz jakąś praktykę z palnikami?

radek.07 napisał:
    Tylko powiem szczerze, że nie wiem jak podejść do zagadnienia.

Na forum masz dużo wieści, czego nie wiesz?
    radek.07
    Poziom 10  
    Ten palnik w tej chwili ogrzewa mój dom, ale niestety na o.o. którego cena daje ostro w kość..poza użytkowaniem palnika drugi sezon to praktyki zbytniej nie posiadam.
    Widzę na forum dużo wskazówek tylko od czego w ogóle tu zacząć mam mętlik w głowie:)
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Hejka Palnik buczy w kotłowni pięknie. Nalot w kotle szaro białawy. Czy ktoś może testował rozwiązanie tak jak jest w palnikach energylogic? Dokładnie chodzi mi o kompresor powietrza. Jest tam pompa łopatkowa i pompa oleju zasilana bezpośrednio z silnika dmuchawy i jedyne 1/5HP.
    Dar3k3
    Poziom 10  
    Witam!!!
    Odnośnie kompresorów łopatkowych to są one też wykorzystywane w nagrzewnicach olejowych, Link
    na stronie 14 jest szczegółowy rysunek budowy takiego kompresora.

Pozdrawiam Darek
    rikardo33
    Poziom 10  
    Witam wszystkich po dłuższej przerwie, zbliża się sezon grzewczy i postanowiłem wzbudzić palnik wcześniej na zimę ,a tu cisza,tankowanie grzanie i nic dalej , całą tamtą zimę hulał i tak go pozostawiłem po sezonie. Moja prośba o jakieś sugestie, czy to loa22 czy coś innego,dodam że kodowanie pieca sprawdziłem i jest ok .Z góry dziękuje.
    pablo1521
    Wygląda, że termostat leży, choć niekoniecznie. Pomierz mu styki.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Oczywiście na wyłączonym z sieci !! Zdejmij wsuwki, ale zanotuj jak były... zresztą masz foty wyżej jakby co.
    Miernik na buzzer , brąz P1 do czarnego 1 - powinien mieć zwarcie gdy dasz temp. na maxa. brąz P1 do białego 11 powinno być zwarcie gdy skręcisz do minimum.
    Jeśli tu działa ok to zobacz czy drążek dyszy grzeje.
    rikardo33
    Poziom 10  
    Dzięki Pablo, jak sprawdzę to dam znać.Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Witam,jestem z powrotem,opisze Ci Pablo jak przeprowadziłem pomiar ,brąz P1 do czarnego,czarny wisi,między P1 a 1 zwarcie od kliknięcia do maksa,biały podpięty .Brąz P1 do białego,biały wisi, między P1 a 11 zwarcie od kliknięcia do minimum, czarny podpięty.Sprawdziłem drążek i grzeje , Jak nie pochrzaniłem pomiaru to może coś z przekażnikami .Pozdr.

Dodano po 27 [minuty]:

Dodam jeszcze że to jest dziwne , że jest tankowanie grzanie i wyłącza się grzałka i tak w kółko, po grzaniu powinna się włączyć pompa luftu iskrownik i zawór powietrza , a po grzaniu jest martwa cisza.
    pablo1521
    rikardo33 napisał:
    Sprawdziłem drążek i grzeje
    jeśli tak to po nagrzaniu drążka powinien zostać załączony przek. "gotowość drążka" Zobacz czy dostaje napięcie z termika drążka.
    Odpal palnik z wyjętym LOA po 6-10 min.jak zatankuje i zagrzeje sprawdź czy na podstawce LOA na stykach 1-2 pojawia się napięcie sieci ( 1 faza, 2 zero).
    A resetowałeś LOA ? może stoi na awarii...
    Zadzwoń.
    rikardo33
    Poziom 10  
    Loa nie wybiła ,ale sprawdzę napięcie z drążka. pozdr.

Dodano po 4 [godziny] 33 [minuty]:

Dzięki wielkie Pablo za pomoc , na90% padł przekażnik,jak zamieniłem z przekażnikiem od tankowania to tankował pomimo fulla w zbiorniku,jutro do hurtowni i grzejemy.Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.
    misiek xj
    Poziom 11  
    Witam.Chciałem sie dowiedzieć kilku rzeczy na temat palnika Interzero 2000 elektrooil-znajomy sprowadził takie coś.Ile był by wart?I jak wygląda sprawa z przeróbka na OP tzn.nadaje sie czy nie bardzo?Udało nam sie to odpalić na ropie.Na brudsie podgrzanym też ale kiepsko szedł-skakał płomień,pompka jęczała.Jaki był by koszt przeróbki i czy ktoś by sie za to chwycił?
    bystrych
    Poziom 10  
    Witam wszystkich . Chciałbym dołączyć do Waszego grona . Przywiała mnie tu
    chęć (jak większości pewnie ) zminimalizowania kosztów ogrzewania . Teraz konkrety.
    Obecnie palę węglem ale mam dostęp do syfolu (na swoje potrzeby wystarczy) dlatego
    kupiłem używany kocioł na OO z palnikiem HANSA serii 5. Od miesiąca przeglądam forum
    i na podstawie postów kolegi Pablo i innych aktywnych liderów grona którzy już robili
    Hanse jestem pozytywnie nastawiony . Pomimo ogromnej ilości wiedzy i informacji
    zawartej na forum , jak bym miał jakieś problemy myślę że mogę liczyć na waszą pomoc
    i wsparcie przy przeróbce i eksploatacji palnika .
    Pzdr. Bystrych
    pablo1521
    rikardo33

Jak tam palniczek? ruszył z miejsca?
    quarrx
    Poziom 10  
    Witam wszystkich
    Dzieki temu forum tez przerobiłem mojego olejaka, ale jeszcze trzeba sporo dopracować.
    Chciałbym się dowiedzieć czego używacie do podgrzewania drążka - oryginalnych czy domowej roboty. Ja próbowałem zrobić z lutownicy połączonej z termostatem ale jakoś długo nie wytrzymuje.
    Mam tez problem z utrzymaniem płomienia w kotle. na zewnątrz pali pięknie a w piecu jak transformator przestaje dawać iskrę, zawyje chwilkę i gaśnie.
    Regulacja powietrza nie daje żadnych rezultatów. Odłączyć całkowicie nawiew?
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Witam Co do kompresorów lopatkowych to niektóre nagrzewnice master takowe posiadają. Koszt ok 150zł bez silnika. Przypuszczam, że dysze to delavan tylko inaczej nazwane bo wyglądają identycznie a kosztują 50zł. Może ktoś się wypowie kto miał taką dyszę w rękach dla potomnych.
    pablo1521
    Jak będziesz wiedział jaką dobrać do danej mocy na syfolu to pewnie da radę.
    Jest kilka typów, oznaczenia jakieś niekatalogowe..
    Średnice otworów różne.... itd.
    Kiedyś jedną zaadoptowałem - tokarką, ale typu nie pamiętam. Chodzi.
    vvaldek
    Poziom 28  
    to fotka mojego palnika przerobionego z palnika na opal . w zasadzie juz po testach pozostaje tylko poskladac wszystko w calosc i dam fotke na gotowo zastosowalem dysze delevan -7 do pieca okolo 13 KW jest ok , wyglada na to pracuje dobrze przy cisnieniu okolo 03-05 niewiem doladnie bo niemam jeszcze dokladnego manometru
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    Dar3k3
    Poziom 10  
    Miałem taką dysze w rękach i jest to delavan nr 5 nagrzewnica firmy Inelco moc 20kw. Co do kompresorów łopatkowych w tych nagrzewnicach to mają one regulacje ciśnienia, jak będę miał chwile to wrzuce fotki jak to wygląda.
    Pozdrawiam
    pablo1521
    vvaldek napisał:
    zastosowalem dysze delevan -7 do pieca okolo 13 KW jest ok

Coś tu p. valdek nie idzie w parze :)
    Powiem obrazowo - Silnik od tira można włożyć do osobówki ale "ok" to bym tego
    nie nazwał :)
    Delawan 7 przy minimalnych parametrach daje 25kW, przy mav. 34kW. Jak się ma do tego piec 13 kW?

Może z rok pożyje - potem kupisz mowy:)
    vvaldek
    Poziom 28  
    takie mam oznaczenie na dyszy , i tez sie nad tym zastanawialem.no chyba ze jest zle oznaczona i to co wyglada na 7 powinno byc np. 4 . ale pali sie ladnie i bez dymu
    palacz997
    Poziom 11  
    Czy rozpuszczalniki można mieszać z syfolem w celu obniżenia temperatury zapłonu? Chodzi mi o głównie o rozpuszczalnik nitro, benzynę ekstrakcyjną, lakową, naftę, aceton itp?
    Co się robi z rozpuszczalnikami w ogóle? Czy są do tego jakieś sposoby spalania czy może da się wymieszać z cięższym paliwem?
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Witam, czy ktoś ma rozeznanie czym się różnią dysze delavan seria da np da 1,5 od zwykłych dysz delavana, na oko widać że da 1,5 będzie miała moc porównywalną z dyszą 9 albo i ciut więcej.
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Sawek zapewne otworem. Jak opis wskazuje wszystkie da są przeznaczone do cięższych frakcji oleju. Też stałem przed tym dylematem, ale nie mogłem znaleźć danych co do poboru powietrza dla da 1,5 i 2.
    pablo1521
    SAWEK101 napisał:
    Witam, czy ktoś ma rozeznanie czym się różnią dysze delavan seria da np da 1,5 od zwykłych dysz delavana, na oko widać że da 1,5 będzie miała moc porównywalną z dyszą 9 albo i ciut więcej.

Panie Sawek. wuj google ma na pewno.
    No chyba, że twój się obraził i nie chce powiedzieć :)
    Z tłumaczeniem nie będzie problemu?
    HA HA ha, taki żarcik ;)
    Załączniki:
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Widzisz mój wuj mieszka widocznie gdzie indziej :D i nic nie słyszał na ten temat.
    Co do dyszy to z tego co skumałem to seria DA jest do wybitnie gęstych i lepkich olejów czy tak?
    I to by się zgadzało bo testowałem na niej olej z wodą i palnik się nie jąkał tylko mniejsza moc i troszkę przydymiało, ale startował od strzała a w podgrzewaczu pieniło jak diabli :D
    pablo1521
    Coś w tym temacie jeśli chodzi o tłumaczenie :)
    Ale woda tu chyba nic do tematu nie ma.
    Się nie pali więc tłumi ciecz palną, stąd słaby płomień i dym - zapewne biały.
    pozdr.