Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 25 Paź 2012 09:33 1313350 4738
    SAWEK101
    Poziom 31  
    No, ma bo olej ledwo się lał jak jakiś parowozowy, a przez dyszę przeszło.
  • Zasilacze UPS
    jaskul
    Poziom 16  
    http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1590311,pk...-grzewczego,id,t.html#a40afd1f7e7fe80f,1,3,60
    3 zł za litr oleju opałowego
    1,8 za m3 gazu z sieci
    Cena syfolu ponad 1 zł za litr za tyle ostatnio kupiłem i to też trzeba się prosić itp.
    Do tego trzeba się ubrudzić, trzeba samemu przywieźć przepompować, musi się odstać to co na dnie idzie do wywalenia. Pobór prądu przez palnik, kompresor.
    Chyba syfolowe eldorado odchodzi, szkoda bo tak fajnie było :)
  • Zasilacze UPS
    radek.07
    Poziom 10  
    Nie popadajmy w panikę panowie, 3 tys. zł za 1000 litrów, a 1 tys, zł za 1000 litrów to jakby nie patrzył gra wciąż warta świeczki.
    jaskul
    Poziom 16  
    radek.07 napisał:
    Nie popadajmy w panikę panowie, 3 tys. zł za 1000 litrów, a 1 tys, zł za 1000 litrów to jakby nie patrzył gra wciąż warta świeczki.

Teoretycznie....
    JACU626

Poziom 27  
    jaskul napisał:
    http://lodz.naszemiasto.pl/artykul/1590311,pk...-grzewczego,id,t.html#a40afd1f7e7fe80f,1,3,60
    3 zł za litr oleju opałowego
    1,8 za m3 gazu z sieci
    Cena syfolu ponad 1 zł za litr za tyle ostatnio kupiłem i to też trzeba się prosić itp.
    Do tego trzeba się ubrudzić, trzeba samemu przywieźć przepompować, musi się odstać to co na dnie idzie do wywalenia. Pobór prądu przez palnik, kompresor.
    Chyba syfolowe eldorado odchodzi, szkoda bo tak fajnie było :)

Na dziś

http://www.orlen.pl/PL/dlabiznesu/hurtowecenypaliw/Strony/default.aspx

czyli 3,15 + vat brutto 3,87 zł czyli w detalu zależy gdzie u mnie 4,60 zł dalej drogo
    tomekw19_1985
    Poziom 18  
    Witam Czy ktoś korzysta z przepływowego podgrzewacza oleju? Jaką grzałkę trzeba zastosować by podgrzać olej do ok 100-120 stopni przy przepływie ok 3-4l/h?
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Czy to jest "Abic"? Jeśli dobrze rozpoznałem model to będziesz miał duuuży problem :)
    Trochę za mała moc tego palnika.... płomień mizerny, droga paliwa za długa.
    piotr-technik
    Poziom 10  
    Witam Mistrza
    Na czym ten problem miałby polegać , odpala bez problemu, spalanie w granicach 1,5l/h.
    a co do firmy to nie jestem pewien muszę sprawdzić bo obudowa popękana dojechała.
    Pozdrawiam
    pablo1521
    piotr-technik napisał:
    a co do firmy to
    to masz na tabliczce :)

palnik niewygodny w obsłudze, lufa nie wyjmowalna itp.
    trudny do czyszczenia i do rozebrania.

A 1.5l/h to ledwie 15kW - mówiłem, że płomień mizerny :)
    piotr-technik
    Poziom 10  
    Jeżeli rozbieranie i takie tam to się zgdza już dostałem w kość przy regulacji i przebudowie.
    Moc 15 kW taka jaką chciałem chyba uzyskać bo chatke mam 100m2 to wystarczyć powinno chyba, dysza 1,5 delavan cisnienie 1,2bar.
    No mizerny to jest ale czy wygląda jako tako?
    A z tą drogą to rurka ocieplona żeby nie stygło:)
    mijaniu1
    Poziom 9  
    Jako ciekawostka,uzyskałem 262W przy pracującym palniku nadciśnieniowym z kompresorem.
    Silnik 90W
    Grzałka 100W
    3 elektrozawory 12W
    Kompresor 60W.
    maximum100
    Poziom 8  
    witam serdecznie wszystkich od niedawna przyglądam się waszej rozmowie i widzę że jesteście w temacie. Mam pytanie bo zielony jestem w tych sprawach, czy 30 euro to dobra cena za palnik olejowy /kotrig/ czy coś takiego. Rok prod. 1991 i czy da to się przerobić na syfol ?

Proszę poprawić błędy pisowni.
    mod - mirrzo
    piotr-technik
    Poziom 10  
    Witam Pablo
    Jeśli chodzi o palnik to sprawdziłem no i oczywiście strzał w 10 wiadomo oko mistrza.
    Ale wracając do problemów, o których pisałeś to jeśli pominąć czyszczenie i rozbieranie to czy można się spodziewać czegoś nadzwyczajnego?
    Bo w piecu jeszcze nie brykał, ale w ogrzewaniu garażowym jest OK.

mod - mirrzo
    maximum100
    Poziom 8  
    ok przepraszam drogi mirrzo tylko że ja nie miałem błędów w poprzednim poście. Mianowicie /kotrig/ nazwa własna - nie ma tego w słowniku, prod. to skrót od produkcji nie kończy się ostatnią literą słowa więc na końcu dajemy kropkę, i wreszcie syfol to potoczna nazwa zużytego oleju tego też w słowniku nie znajdziesz a wszyscy wiedzą o co chodzi, wiec nie ma tu czego poprawiać. Ale ja nie o tym, panowie przeczytałem jakieś 40 stron i już wszystko rozumiem super temat. Obecnie jestem na etapie przeróbki budynku na własny warsztat jak go zmodernizuje to biorę się za palnik. Ten kotrig przepadł ale nie poddam się tak łatwo. Panowie pozdrawiam i trzymam kciuki za ten temat.
    pablo1521
    maximum100 napisał:
    ale nie poddam się tak łatwo.

No ,no. witamy "twardziela" :) w grupie Syfolbrothers.
    Życzę powodzenia w budowie.
    A jak już zaczniesz budować to wspomnisz ten post :)
    Syfol już nie jednego położył na łopatki :), ale jak masz zapał to zrobisz.
    A co do Moda - nie zadzieraj. Popraw te przecinki i duże litery to Cię nie zablokują :) .
    Kultura wypowiedzi - ważna rzecz.

Pozdr. Mirrzo.

Swoją drogą słowo mirrzo też słownik edytuje :)
    A Syfol pamiętaj - DUŻĄ literą (nazwa własna) :)

Dodano po 7 [minuty]:

piotr-technik napisał:

Witam Pablo
    Jeśli chodzi o palnik to sprawdziłem no i oczwwiście strzał w 10 wiadomo oko mistrza.

Trochę rozdzielczość mizerna na tym filmiku, stąd zachwianie :)
    piotr-technik napisał:
    czy można się spodziewać czegoś nadzwyczajnego?

Raczej nie, poza tym jest ok.
    maximum100
    Poziom 8  
    Dzięki Pablo za słowa otuchy.
    A co do Moda to nie mam nic złego na myśli.
    Po prostu wciskam pisownia i poprawiam ortografię, tylko że z tymi przecinkami to już gorzej.
    Taka niemoc z podstawówki, mata, chemia, fizyka 5 a polski 3 he he.
    Myślę że więcej zamętu wprowadzają denerwujące posty pana Wojtka W czy jakiegoś tam.
    maximum100
    Poziom 8  
    Panowie mam małe pytanie, jaką średnią gęstość można przyjąć dla naszego oleju?
    Aha i jeszcze jedno zna ktoś może współczynnik oporu przepływu oleju w mosiądzu albo w miedzi?

Dodano po 7 [minuty]:

A i jeszcze jaką można przyjąć sprawność dla pieca węglowo-miałowego ogrzewanego palnikiem?
    No i w ogóle to czy ktokolwiek zaczynał przeróbkę palnika od obliczeń czy nie warto się tym przejmować?
    vvaldek
    Poziom 28  
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? w moim przypadku moc pobierana przez palnik to to około 260 W z tym ze grzałka podgrzewająca olej jest podłączona przez termostat regulujący temperaturę oleju, a palnik podczas pracy nie potrzebuje nadmuchu i silnik napędzający pompę oleju włącza sie tylko wtedy gdy trzeba uzupełnić olej w zasobniku. w palniku mam dysze 7 ale zmienię na mniejsza , moc która mi jest potrzebna do ogrzania około 80 m2 uzyskuje juz przy około 0,2- 0,3 bar tylko trochę przy tym ciśnieniu słabo rozpyla. pozostaje mi popracować nad wkładem do pieca tak aby gorące spaliny przepływały jak najbliżej ścianek. Przy dzisiejszej temperaturze na zewnątrz , zużycie oleju wyszło poniżej 1 l na godzinę ciągłej pracy palnika. po podłączeniu sterowania z termostatu mam cykl pracy około 15 minutowy a temperaturę na piecu ustawioną około 45 stopni a w domu powyżej 23 stopni. Sprężarka załącza sie i pracuje przez kilka minut co około 30 minut.Całość łącznie z zakupem palnika-250zł do przeróbki oraz sprężarki-700 zl. kosztowała mnie około 1500 zł... dzisiaj zrobiłem mała sprężarkę z agregatu od lodówki około 130W , i daje sobie rade ,w razie czego,gdyby ciśnienie spadło poniżej 2 BAR, załączy się większa sprężarka,.... po całonocnej pracy ciśnienie z głównej sprężarki nie zeszło-zostawiłem wyłączoną ale z ciśnieniem, czyli wygląda na to ze mini sprężarka sobie radzi bo nawet nie była specjalnie nagrzana ... No w moim przypadku założenie mniejszej dyszy nie sprawdziło się ,przede wszystkim większe zapotrzebowanie na powietrze dla tej samej mocy i mam wrażenie ze więcej spalił ,zostaje przy rozmiarze -7 gdyby ktoś chciał mogę odsprzedać dysze rozmiar -5 ..... Dzisiaj zmieniłem podłączenie grzałek podgrzewających olej i dysze. podłączyłem w ten sposób aby grzały na przemian , gdy olej osiągnie ustawioną temperaturę to wyłącza sie grzałka oleju a podgrzewa sie dysza, takie podłączenie pozwoliło mi zmniejszyć zużycie prądu o około 30.W tej chwili palnik łącznie ze sprężarką zużywa około 230 W przy ciągłym grzaniu. większy pobór prądu jest jedynie w chwili gdy trzeba uzupełnić olej w zasobniku
    Jest 15 luty , od chwili uruchomienia palnik zuzyl okolo 500 l oleju mam zrobiona liste zmian i poprawek,/narazie dziala jako prowizorka. dysze trzeba oczyscic co okolo 48 godzin bo prawdopodobnie z powodu braku nadmuchu narasta na tarczy spietrzajacej osad i po jakims czasie przeslania rozpylanie oleju , mysle ze wystarczy zamontowac jakiś niewielki wentylatorek zeby tylko wymusic jakikolwiek przeplyw i krople oleju w znacznie mniejszej ilosci beda zostawac na tarczy, wnetrze pieca wylgląda w miare czysto. i przedewszystkim zastosowac samoczynny naplyw oleju do zasobnika ,bez udzialu pompy.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
    chomika
    Poziom 15  
    Mógłby ktoś mi podpowiedzieć jak zrobić zabezpieczenie przed przelaniem w podgrzewaczu wstępnym w palniku podsysającym, na razie zrobiłem tylko magnesik z kontraktronem, na przekaźnik i do silniczka pompki to reguluje poziom Syfolka,
    w temacie była mowa o czasówce.
    ale jaki element elektryczny zastosować? najlepiej na 12v
    pozdrawiam zacne grono
    vvaldek
    Poziom 28  
    dwa czujniki kontaktronowe poziomu oleju np .od skutera ,jeden niskiego poziomu który załącza przekażnik pompki ,a który jest tak podłączony aby samoistnie miał podtrzymanie . i dopiero drugi pływak który jest nieco wyżej rozłącza obwód gdy go olej podniesie. Na jednym pływaku często będziesz miał "brzęczyk " ja tak miałem dopóki nie dołożyłem drugiego pływaka. U mnie te kontaktrony sterują przekaznikiem 220 v żeby ich trochę odciążyć prądowo, tak na wszelki wypadek dołożyłem po rezystorku 2K

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod - mirrzo
    pablo1521
    Dodaj czasówkę przed pompą paliwa. Jakby co to pompa stanie po 15 sek.
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    No i stało się, straciłem głównego dostawcy oleju ... :(
    Podczas rozmowy w 4 oczy powiedział że gość z którym ma podpisaną umowę
    wydzwania prawie co 2-3dni i oskarża ich o sprzedaż innym osobom.Straszy że zgłosi to, itp itd.
    Uwalili się podpisaniem umowy na wyłączność - 2 lata.
    Pokazuje to na jakim szczeblu jest walka o Syfol (duża litera bo to nazwa własna).
    Jak palniki śmigają poprawnie to pojawia się problem z paliwem :( z roku na rok coraz poważniejszy....

Czy ktoś ma pomysł na jakąś alternatywę ?
    Gliceryna (ale skąd brać) ???
    oleje spożywcze przepracowane - też podlegają utylizacji
    czy jakieś rafinerie (np.spożywcze) podczas tłoczenia maja jakieś odpady z racji brudu? Może na takie coś dało by się załapać ????
    pablo1521
    bronx_XJ napisał:
    Gliceryna (ale skąd brać) ???

Gliceryna NIE IDZIE.
    2 dni prób i zero efektów.
    Na ognisku owszem ale w palniku zapomnieć.
    A do tego nie miesza się z niczym tłustym :(
    jaskul
    Poziom 16  
    Oleje spożywcze, frytury jak najbardziej idą. I ekologicznie i czysto. Tylko skąd je brać... pierwszy problem poza tym trzeba je filtrować bo mają w sobie pełno syfu drobinek frytek itp. No i szybko gęstnieją w zimnie.
    chomika
    Poziom 15  
    Dzięki za odzew.
    Właśnie myślałem dać czasówkę przed pompą ładującą ale z czego ją zaadoptować? Ma ktoś jakąś sugestie. Jakiś model, numer modułu czasowego.
    A dwóch kontraktronów nie chcę bo palę w nagrzewnicy warsztatowej od 10dni i dolewam przyciskiem a kontraktron który był zamontowany i nie podłączony przestał działać.

Dodano po 5 [minuty]:

a panowie jako ciekawostkę powiem że próbowałem palić płyn hamulcowy DOT-4 (ktoś pisał że palił DOT-3) i efekt znakomity płomień trochę słabszy i zielonego koloru ale pali się znakomicie
    pablo1521
    chomika napisał:
    ale z czego ją zaadoptować?

Z hurtowni elektrycznej :) Albo skąd chcesz.
    PCA 512 513 seria
    PCU510... 520 seria RTX32... 132.seria ...Moeller ETR4-70.A ,
    Eberle SBM, Syrelec BACR
    i pewnie z 1000 innych modeli z czasem do ustawienia 5-50sek około.
    A wujek Gogel to się na Ciebie obraził?
    Na hasło przekaźnik czasowy wyświetlił mi:

znaleziono około 188,000 wyników w (0,37 s)
    Lenistwo czy niewiedza?

To taki żart :)
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    A mnie już szlak trafia.
    co pół roku leci mi termostat,
    stosuję, tzn. stosowałem dokładnie ten :
    http://www.meraserw12.com.pl/?40,pl_termostat-st-12
    więc przestrzegam przed nim!
    Obecnie skłądam termostat elektroniczny na WO, czujnik NTC, i zrobiłem sobie regulowaną histerezę :) Innej alternatywy nie widzę :/
    pablo1521
    Z elektronicznym może się nie udać !
    Zadzwoń powiem Ci o co chodzi.