Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 04 Lut 2015 13:38 1364011 4871
 • #3601
  66fantasti66
  Poziom 16  
  Witam panowie mam taką oto sprężarek rotacyjna czy nadawała by się do budowy cichego kompresora? Jak ja podpiąć i ile ma być oleju??

  Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
 • OptexOptex
 • #3602
  modelgaz
  Poziom 12  
  Witam.Chciałbym zapytać czy stosował ktoś pompe powietrza taką do oczka wodnego która pomuje 2400l i daje ciśnienie 0,3atm.Pozdrawiam
 • #3604
  SAWEK101
  Poziom 31  
  Tą sprężarkę bym sobie darował, a w pręcie wierciłem otwór 3mm, w grzałce 11,5 i rozwiertak, pręt do drążka został spasowany i przylutowany na sreberko, bawiłem się z tym cały dzień by to wymyślić, no ale drugi zrobił bym w 2-3h :D
 • OptexOptex
 • #3606
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  Wszystko fajnie, ale ta temperatura spalin.
  Dziś u mnie po jakiś 15-20 min pracy palnika: temp kotła 75*C, temp spalin 82*C
 • #3607
  szawryk
  Poziom 15  
  Jak założę ten palnik do Viessmanna Vitoli to pewnie też będę miał takie wyniki jak Ty masz. Póki co teraz jest to wymiennik spaliny - powietrze, ale już chodzi mi po głowie pospawanie jeszcze jednego wymiennika spaliny - powietrze takiego jak używa się do odzysku ciepła z kominków. Serce pęka jak tyle KW ucieka kominem...
 • #3608
  66fantasti66
  Poziom 16  
  Czemu
  darować sobie tą sprężarek nie nadaje się? myślałem dac jakiś mały zbiornik i sprezac do jakiś 1,5-2 bo miałbym wtedy możliwość regulacji ciśnienia na dysze.
 • #3609
  pablo1521
  Specjalista - palniki olejowe
  To jest bardzo dobra sprężarka. Musisz tylko zrobić tak, aby nie wypluwała oleju.
  No i pilnować stanu oliwy.
 • #3610
  SAWEK101
  Poziom 31  
  Bardzo dobrze to ona będzie ogrzewała eter elektrycznością , może palnika nie trzeba będzie nawet załączać :D, to jest sprężarka rotacyjna, podobna do łopatkowej, bo też mimośród pompuje, ale one plują mgłą olejową i żrą masę prądu, bo silnik jest przystosowany do wysokich ciśnień.
 • #3611
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  Dlatego uważam że najlepsza będzie śrubowa
 • #3612
  66fantasti66
  Poziom 16  
  No tak srubowa by była najlepsza ale za duże duże koszty. A więc co zrobić lepiej bo już nie wiem czy zostać przy tej sprezarce czy lepiej taką z lodówki??? dodam że ta co mam to nowka:-)
 • #3614
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  66fantasti66 napisał:
  No tak srubowa by była najlepsza ale za duże duże koszty. A więc co zrobić lepiej bo już nie wiem czy zostać przy tej sprezarce czy lepiej taką z lodówki??? dodam że ta co mam to nowka:-)


  Podlączaj ta co masz.
 • #3616
  karolland
  Poziom 11  
  Panowie....pozwolę sobie wyrazić moje zdanie odnośnie sprężarek ze sprzętu chłodniczego. Otóż - z mojego kombinowania z tymi sprzętami mogę powiedzieć że: są trwałe, uzyskują wysokie ciśnienia rzędu 30 bar, są ciche ale mają małą wydajność i ulegają uszkodzeniu w najmniej spodziewanym momencie. Moim zdaniem najwydajniejsze są RADZIECKIE z lodówek np. mińsk - niestety coraz rzadziej osiągalne. Mam dwa kompresorki z nich zrobione, jeden typowy do pompowania kół (obudowa/nosidło, agregat, manometr, kabel, wąż), drugi zamontowany na zbiorniku 25 litrów od typowego kompresorka z całym osprzętem wraz z zaworem spuszczającym powietrze ze sprężarki by mogła zaraz po zatrzymaniu znów ruszyć. Ale w ogóle to zrobiłem około 10 różnych konstrukcji na ich bazie. Pracują sporo. Zauważyłem, że najczęściej ulegają awarii w zimie, idąc tym tropem zauważyłem że: para wodna skrapla się wewnątrz agregatu na ściankach a krople spływają na dno. Gdy poziom wody sięgnie uzwojeń dostaje przebicie do obudowy i zaczyna ,,pieścić,,, gdy uzwojenie jest przegrzane dostaje skróty i zaczyna się mocno grzać, gdy na mrozie zamarznie woda.....nie jest w stanie ruszyć i urządzenie rozruchowe włącza i wyłącza aż do spalenia uzwojeń. W jednym nawet zrobiłem korek spustowy na dole, ale poprawnym rozwiązaniem byłoby wyprowadzenie rurki ssawnej na zewnątrz zbiornika. Ciekawostka - jeden pracuje u mnie około 15 lat, napompował setki kół samochodowych.....i ma się dobrze.
 • #3617
  pablo1521
  Specjalista - palniki olejowe
  A co to za grzałka? Daj parametry, wymiary, moc. Czy to PTC czy oporowa? Jak kontrolujesz temperaturę (zał/wył). Skąd bierzesz sygnał, że już nagrzana?
 • #3618
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  glugan ma ten plus ze nie trzeba kombinować obejmy, gwintujesz tylko otwór i gotowe
 • #3619
  pablo1521
  Specjalista - palniki olejowe
  I nie przegrzewa się bo to PTC - sama ustawia się na zadanej fabrycznie temperaturze, i jeszcze oszczędza prąd bo im cieplejsza tym mniej pobiera.
 • #3620
  sztapl
  Poziom 14  
  Jest to grzałka PTC . Moc sobie sama dobiera. Nie ma potrzeby żadnej kontroli bo nagrzewa się szybciej niż olej w zbiorniku. Przy zamówieniu podaje sie jakie napięcie i jaka temperatura nas interesuje. W sumie to samo co z glue gana. Można sobie zamówić różne wymiary. Dane producenta:

  max power: 50W
  size: 35*21*5mm
 • #3623
  grzesiek_3000
  Poziom 10  
  Jak często wymieniacie oring pod dyszą ?
 • #3625
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  Przekażniki zamiast jakiego sterownika?


  Jak często czyścicie kotły?
  ja ostatnio po pierwszych 400h pracy wyczyściłem, temperatura spalin spadła ok 40*C, chyba będe musiał częściej czyscić by energii w komin nie wpuszczać
 • #3627
  Jacek79
  spec od auto-elektro
  Do sterowania palnikiem czy automatyka ogrzewania?
 • #3629
  szawryk
  Poziom 15  
  Sztapl
  Arduino ogarniesz śmiało. Ja, który ostanie co programowałem to ZX Spectrum 48K dałem jakoś radę z Arduino, to Ty nie dasz? Na tym portalu pełno jest kolesi co mają to w "paluszku" i na pewno pomogą. Ale w jednym masz rację już teraz - Arduinio jest do tego stworzone...