Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 10 Gru 2015 11:03 1369513 4881
    ZIBIES
    Poziom 18  
    No cóż ... Kto bogatemu zabroni :D Tylko powiedz do czego to ma służyć w twoim rozwiązaniu zasilania?
    Chcesz tankować do poziomu na pływak czy jako zabezpieczenie przed przelaniem, bo na razie zagadka - co to ma robić?
    Myślę, że spokojnie akurat tego typu sterownik możesz zastąpić takim za 1/3 ceny twojej propozycji.
    U mnie taki
    http://www.zamel.pl/pl,48,4,przekaznik_czasowy_pcm01u.html
    steruje czasem na rozgrzanie oleju i drążka przed startem palnika po sygnale ze sterownika pokojowego - teraz mam jakieś 10 minut.
    Koszt +/- 70 zł.
  • OptexOptex
    sali100
    Poziom 10  
    Ma zapobiegać przelaniu ,A odnośnie ceny to gość na olx ma po 30zł
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Aaaa! No to bierz! Jeżeli rozpiętość czasu ci starczy.
    Ale ta "skrzynia biegów" ... :D
  • OptexOptex
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Ja testuje obecnie termostat za 2$ , czasówkę za 1,5$ i pływak nierdzewny za 3,35$ :D
    Wracając do sprężarki rotacyjnej, napisałem co wiem, powiedzcie który normalny silnik indukcyjny wytrzyma pracę w wodzie?
    Poza tym ekonomika tych silników nie zachęca do stosowań energooszczędnych.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Nie że złośliwie .... Mój bułgar pracuje w oleju ... :idea:

A co ty z tymi $ ????

Może w jenach wyjdzie jeszcze taniej?

Dodano po 2 [godziny] 34 [minuty]:

Mój buderus od środka wersja testowa ...
    przed przeróbką finalną
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Reszta później :D
    YureQ
    Poziom 17  
    ZIBIES napisał:
    sali100 napisał:
    Jakie stosujecie wyłączniki czasowe do pompek oleju

Nie wiem jak koledzy, - niektórzy dużo "gadają" a mało ze swojej pracy pokazują - ale ja nie stosuję żadnych ... nawet pływaków ...
    Jedyne zasilanie paliwem podgrzewacza to oryginalna pompa paliwowa z palnika - tak jak ją fabryka stworzyła :D - nawet bez podłączonego elektrozaworu. Jedynie zasilanie i powrót.
    Kiedyś na tym forum bredziłem coś o Archimedesie - i tak mi zostało :D

Wczoraj do pierwszej w nocy "budowałem" finalny podgrzewacz po testach na prototypie.
    Grzałka grzejnikowa 300W z termostatem i żadnych zaworów, pływaków, czujników poziomu, dodatkowych regulatorów temperatury np. PID
    Nawet piana z oleju mi nie podskoczy :D
    Jeszcze parę poprawek i dam fotki co to takiego.
    Dla dociekliwych - kocioł mam pół metra nad podłogą ... co dalej? Zapytajcie Archiego :D

A propo cen oleju ... chyba dobra nasza. Znowu miałem propozycję zakupu za 0,35

Czekam z niecierpliwościa na fotki i jakis opis co takiego wymodziłeś.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    A do czego tobie to potrzebne?
    Przecież nie grzejesz olejem ...

Dodano po 5 [godziny] 59 [minuty]:

Mój podgrzewacz .... przed zlutowaniem

A to finał ...

Co i jak - to potem :D
    SAWEK101
    Poziom 31  
    To może być rama od roweru, chłodnica do bimbru ale podgrzewacz? :D, odlotowa konstrukcja, ale ni w ząb nie rozumiem jak to ma działać, przecież dwu płaszczowy to on nie jest.

Ps, Zibies, uważasz że tłokówka i rotary to to samo ?, przecież tam wszystko jest na odwrót, w obudowie silnika masz wysokie ciśnienie sprężania ,potem wodę + olej, misz masz.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Oj! A mogłem milczeć ... :D
    Nie wiem w czym problem z tą elektroniką o której pisałeś ... ale z tego co pokazuje prof google ... to jakoś to inaczej wygląda niż ty przedstawiasz.
    A co do misz,masz. W tłokowej idzie suche powietrze? Podejrzewam, że rotary dało by bardziej czyste powietrze. Mam takiego jednego - gdzieś tam na forum się błąka. Nawet chodzi - ale jak dla mnie za głośno. Może to wina braku "tłumika" na ssącym. Któryś z kolegów pisał, że olej tam ... to raczej chyba do smarowania osi wirnika - znikoma ilość. Mam bułgara i spokój jak na razie. Co mnie tam rotary ...

A co do roweru. Dobre skojarzenie :D Pierwsza wersja kojarzyła mi się z harfą. tylko struny założyć :D
    A jak to działa? Zapytaj Archimedesa :D

Cierpliwości. Było nie było - zero czegokolwiek do ustalania poziomu. Żadnych $ :D .Tylko grawitacja. Warunek - kocioł musi być nieco wyżej. U mnie oś dyszy na poziomie +/- 60 cm.
    Myślę, że dzisiaj przełożę cały palnik z podgrzewaczem i dam fotki. Zostanie tylko zbiornik z paliwem do ogarnięcia. Ten co dostałem okazał się nieszczelny.
    jarzab1008
    Poziom 6  
    Witam wszystkich..ponawiam pytanie czy ktos pomogl by mi zbudowac taki palnik.
    co bym musial dokupic przedewszystkim przeczytalem 133 strony i jeszcze mam pare niewiadomych .
    oto moj palnik Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    YureQ
    Poziom 17  
    ZIBIES napisał:
    A do czego tobie to potrzebne?
    Przecież nie grzejesz olejem ...

Teraz nie ale kiedyś grzalem.
    Byly moje posty gdzieś na początku tematu albo w tym starszym.
    Nie mialem warunkow do grzania przez jakiś czas. Teraz znowu się przymierzam ale podpatruję nowości. Przedtem mialem z otwartym naczyniem do podgrzewu wstepnego teraz bym chcial uklad zamknięty.
    Mysle o cisnieniowcu.
    Nawet już 600l paliwka zakupilem.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    jarzab1008

WYWAL TO NA ŚMIETNIK!!!!!

Tym bardziej, że chcesz, żeby ktoś tobie to zbudował. Chyba, że .... ale nie tragedia. Drążek gdzieś tam a i mocowanie tego drążka to jakiś "ruski zegarek".

Daj fotki bebeszków. Może jednak.

JERZY!
    Witaj na pokładzie. Ktoś musi mnie zastąpić :D Ja już kończę :D

"Rower" wystartował :!:

kontrolka poziomu ...

odpieniacz :D ...

Jeszcze parę drobiazgów .... iii padnę z nudów :D
    Jacek79
    spec od auto-elektro
    sali100 napisał:
    Jakie stosujecie wyłączniki czasowe do pompek oleju

Nie stosuje. palnik sobie sam w obiegu olej tloczy

Dodano po 3 [minuty]:

sali100 napisał:
    JA mieszkam na granicy łódzkiego i mazowieckiego i nikt nie chce sprzedać poniżej 0,80

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

Czy takie urządzenie może być
    http://pl.rs-online.com/web/p/przelaczniki-czasowe-sterowanie-oswietleniem/3096278/

Ale po co ci on? Na palniku masz pompke i ona poda ci olej do dyszy wtedy jak palnik pracuje

Dodano po 2 [minuty]:

SAWEK101 napisał:
    Ja testuje obecnie termostat za 2$ , czasówkę za 1,5$ i pływak nierdzewny za 3,35$ :D
    Wracając do sprężarki rotacyjnej, napisałem co wiem, powiedzcie który normalny silnik indukcyjny wytrzyma pracę w wodzie?
    Poza tym ekonomika tych silników nie zachęca do stosowań energooszczędnych.

Dlateg najlepsza jest srubowa. Mam. Polecam.
    sali100
    Poziom 10  
    Ale po co ci on? Na palniku masz pompke i ona poda ci olej do dyszy wtedy jak palnik pracuje

Dodano po 1 [minuty]:

Pod warunkiem że masz nadciśnieniowca
    Jacek79
    spec od auto-elektro
    wiekszosc odchodzi od podcisnieniowych ,
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Mów za siebie. Rozłóż ciśnienowca na części i podaj koszty - niekoniecznie w $,£,albo €. Poza tym gdzie prostota budowy? Cep w porównaniu z podciśnieniowcem to skomplikowana maszyna do młócenia 😉
    SAWEK101
    Poziom 31  
    No nie koniecznie, ja skonstruowałem 2 lata temu ciśnieniowca, w którym kosztem była dysza, grzałka do grzejnika łazienkowego i kompresor lodówkowy, działa do dziś.
    Grzałka jest osadzona w drążku z rury miedzianej 18mm, przy dyszy mały elektrozawór na końcu dysza a grzałka podgrzewa też dyszę,prościej się nie da , zasilanie grawitacyjne ze zbiornika 70cm wyżej, jest to nagrzewnica warsztatowa.

Zibies, nie do końca jest jak mówisz z tym twoim nowym podgrzewaczem, poziom i tak musisz ustalać inaczej moc palnika zacznie odjeżdżać.

Jak mówiłem kombinuję z zasilaniem wymuszonym przepływem,a nie ciśnieniem, ale nie bardzo mam czas, pewnie uruchomię to po świętach.
    Cena reduktora oleju do ciśnieniowca powala a i tak to zasilanie nie jest bez wad bo potrafi się przytkać czymś gęstym, dlatego powstała nowa idea.

Zibies nie śmiej się z $ , tak kupowałem w Chinach.

Jacek79 pochwal się jaki masz silnik w tej śrubówce i ile prądu to żre, śruba np 11Kw jeśli niema znamionowego odbioru powietrza tylko dorywczy lub mniejszy odbiór potrafi zeżreć nawet 2 razy tyle prądu co dopasowany kompresor tłokowy, czasem aż przykro patrzeć jak marnuje energię, ze względu na swój cykl pracy.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Jak to jest, że moje zdjęcia mówią więcej niż twoje słowa? 😃
    SAWEK101
    Poziom 31  
    No właśnie że twoje zdjęcia nie wiele mówią bo nie pokazują kompletnej instalacji, ale skoro masz podłączoną pompę palnika to domyślam się że pompujesz olej przez podgrzewacz i przelewem wraca do zbiornika, tylko że ta pompa nie przeżyje sezonu na tych obrotach, będziesz miał potem kłopoty z zasysaniem oleju ze zbiornika.
    Nie twierdzę że koncepcja podgrzewacza jest zła, być może jest bardzo dobra ale trudno coś powiedzieć jak widzę tylko fragmenty instalacji olejowej.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    Jak dzieci w przedszkolu będziemy się szturchać? :D
    Środkowy króciec podgrzewacza to zasilanie palnika - co tu jeszcze tłumaczyć i pokazywać?
    Pompa? Jest bo była i jestem świadomy jej znikomej przydatności. Mam zębatą z MTZ - ciągnik rolniczy - dla nie wtajemniczonych :D. Czasu trzaby gdzieś kupić :D coby to sklecić hehe. Mam też VW aaale łatwiej z MTZ
    Buderus to akurat ten palnik w którym widać wszystko jak na dłoni, podobnie jak u wiesia. Mam go rozebrać na czynniki pierwsze? Pracuje, wyniki ocenił sam GURU - po co udowadniać, że koło jest okrągłe - no chyba, że ktoś myśli inaczej. NIKT NAM NIE WMÓWI, ŻE BIAŁE JEST BIAŁE - krzyczał taki jeden ...

Jakoś twoich fotek "dokładnych" nie kojarzę.
    A co do twojego "ciśnieniowca" - raczej ciężarowca - też mam lekcje odrobione.
    Beczka 200-setka na 1,5 metra w górę i chodziło dopóki się zawór nie zaciął ... na szczęście akurat serwisowałem i to był punkt zwrotny.

Pytanie
    Co stanie się w moim "tradycyjnym" podciśnieniu jeśli ...
    No właśnie nie wiem co by się musiało stać, żeby przelać paliwo. Zmora olejopalacza :|
    Żadnych pływaków, zaworów i ... zaczynam być monotematyczny.
    Co najwyżej będzie zimno w domu :D
    Pozdrawiam CIEPŁO i sukcesów życzę - nie wszystko co tu co niektórzy piszą to wynik doświadczenia praktycznego - ale zmusza do myślenia. To chyba dobrze no nie?

Dodano po 25 [minuty]:

SAWEK101 napisał:
    domyślam się że pompujesz olej przez podgrzewac

Nie przez tylko do - to chyba widać?
    Zasada jest prosta. To z prawej strony to zasilanie podgrzewacza na zasadzie "wyrównania poziomu. To co ponad poziom przelewa się do zbiornika z olejem. Prościej się nie da, albo jeszcze do tego nie doszedłem :D
    Nie wiem skąd wytrzasnąłeś teorię o skokach mocy. Poziom jest cały czas ten sam. Przez zmianę kąta tej "złotej" :D rurki możesz ustawić poziom co do milimetra.
    No i pozostaje regulacja mocy.
    Ciągle, że dopasowana lodówka i po co butla ...
    Niektórzy, szczególnie ci z "ciśnieniem" :D mają kłopot utrzymać minimum 20KW.
    Dlaczego?
    Nakręcę króciutki filmik. Pewnie zacznie się od 5? KW a skończy na mocy maksymalnej dyszy - na razie delavan - to i tak jak na mojego "budzia" będzie rakieta i komin nie pomieści spalin, ale się poświęcę dla sprawy :D
    A poziom oleju będzie bez zmian ... Po co te dywagacje?
    jarzab1008
    Poziom 6  
    witam prosze o pomoc w podlaczeniu sterownika loa22 w celu sprzwdzenia palnika z puszki wystaje 5 kabli 2czarne 1niebieski 1brazowy i 1zolty czy ten stereownik potrzebuje jeszcze jakiegos sterownika do odpalenia
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zibies napisał ,, Zasada jest prosta. To z prawej strony to zasilanie podgrzewacza na zasadzie "wyrównania poziomu. To co ponad poziom przelewa się do zbiornika z olejem. Prościej się nie da, albo jeszcze do tego nie doszedłem :D,,
    Trzeba tak było na początku.
    No i oto mi cały czas chodziło!!!!!
    Proste konstrukcje są najlepsze, tylko musisz uważać na wodę by nie zagotować podgrzewacza, no i ciekawi mnie stabilność temperatury paliwa.
    Nie denerwuj się, wiem że jestem upierdliwy ale przez to skrupulatny :D

Też tak kiedyś kombinowałem ale poziom kotła nie pozwala na taką prostotę.
    tuning86
    Poziom 15  
    I chyba caly czas podgrzewacz będzie grzał olej a ciepły spowrotem do beczki, szkoda ciepła.
    ZIBIES
    Poziom 18  
    tuning86 napisał:
    I chyba caly czas podgrzewacz będzie grzał olej a ciepły spowrotem do beczki, szkoda ciepła.

WYOBRAŹNI 😁!!!!!!!!!
    Widzisz tam termostat?Widzisz tam sposób zasilania oleju?
    Ręce opadają .............
    tuning86
    Poziom 15  
    No potrzeba wsumie, ja bym ramy z roweru nie wymyslił do grzania oleju :-).
    ZIBIES
    Poziom 18  
    tuning86 napisał:
    No potrzeba wsumie, ja bym ramy z roweru nie wymyslił do grzania oleju :-).

Eeee nieee! To ktoś wymyślił rower z podgrzewacza :ok:

Pewnie gdybym zrobił po twojemu - beczka oleju byłaby gorąca.

tuning86 !
    Przyznaj się bez picia :D
    Twój nick to nadany tobie po pijaku czy sam wymyśliłeś?
    Tuning kojarzy mi się z wyobraźnią :bye:

Pochwal się swoimi osiągnięciami. Może poprawisz swój wizerunek :lol:
    bosto
    Poziom 14  
    Forum zamienia się w pyskówkę, myślałem,że to dorośli chłopcy-zawiodłem się.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Hehe, jeden zrozumiał reszta nie.
    Zibis nie denerwuj się taki już jest los wynalazcy i konstruktora, jak nie pomacają to nie uwierzą, niedowiarki.
    Np wszyscy wielcy malarze zostali docenieni dopiero po śmierci hihi.