Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 06 Sty 2016 09:54 1329271 4760
    duch28
    Poziom 13  
    Nie o to prosiłem , ale dyskusja zamknięta to zamknięta.
  • Relpol przekaźniki
    tuning86
    Poziom 15  
    Koledzy gdzie zalatwic wymiennik ciepla aby ogrzewać palnikiem i powietrzem bez spalin pomieszczenie?
    Jacek79
    spec od auto-elektro
    tuning86 napisał:
    Najlepiej cos takiego Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

O to jeat okej
    szawryk
    Poziom 14  
    Witam
    koledzy, potrzebuje kupić glue gun taki co by miał w środku otwór 10mm ( bo tyle ma drążek ). Jest jakiś typ, rodzaj, model o który pytać w sklepie ? Albo jakiś co da się rozwiercić na 10mm? Jakiś długi drążek w tym palniku mi się trafił i olej wstępnie podgrzany ( do 90st ) ledwo się zapala - bez glue guna nie ruszę dalej... Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Zobaczę jutro co mam, z tego co widzę to będzie ciśnieniowiec?
    Z tym prętem to lipa, niema tam miejsca na glue, ja bym to kompletnie przerobił, zwykle dawałem pręt mosiężny np 12mm do glue a dalej teflon do podgrzewacza bo zawsze będzie zimno.

No myślę że jutro w końcu dam radę odpalić palnik ciśnieniowy bez reduktora oleju, z podgrzewaczem śrubowym :D
  • Relpol przekaźniki
    Mad Jaro
    Poziom 16  
    Witam wszystkich, przeglądnąłem temat i doszedłem do wniosku, że warto by spróbować. Posiadam palnik ELCO KLOCKNER 16-35kW. Czy taki palnik da się prosto przerobić na olej przepracowany ?

Nie mam do niego niestety elektroniki sterującej jak w takim razie nim sterować ?

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    Mad Jaro
    Poziom 16  
    Sterownik LOA mam ze starego pieca AVC, myślałem, że trzeba czegoś bardziej "zaawansowanego"

Tak wygląda lufa i drążek:
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Mam nadzieję, że pokierujecie mnie od czego zacząć, aby to kiedyś ruszyło.
    Dodam, że sprężarkę mam śrubową więc z powietrzem nie będzie żadnego problemu.
    Mad Jaro
    Poziom 16  
    Wiesz nie znam się na tym konkretnie, tyle co poczytałem tutaj. Z powietrzem u mnie nie problem mam sporą sprężarkę. Co było by lepsze? Jak przerobiacie taki drazek? Fajnie jakby mi to ktoś objasnił łaptologicznie.
    66fantasti66
    Poziom 16  
    Jaki palnik chcesz zbudować to już twoja decyzja . A jak przerobić drążek to poczytaj było nie raz opisane wcześniej.
    Mad Jaro
    Poziom 16  
    A sa jakieś różnice w wydajności między nimi? Który latwiej zbudować
    tuning86
    Poziom 15  
    Wydaje mi sie ze jak usunolem sterownik oryginalny i zalozylem termostat elektroniczny z histereza 2stopnie to mniej pali teraz, bylo by tak?
    adamus92
    Poziom 2  
    Witam wszystkich, przeczytałem cały post i dziękuję za wiele ważnych informacji jednak moja łepetyna nie jest w stanie tego sama ogarnąć. Z tąd moja prośba do Pablo: proszę o kontakt ,maila lub tel. nie potrafię tu napisać prywatnej wiadomości. mój mail rosiek3300(malpa)wp.pl lub tel. 667-255-471
    szawryk
    Poziom 14  
    Witam
    Koledzy, walczę z palnikiem i nie mogę skumać dlaczego płomień nie dotyka dolnej części zawira. Zawir ma 25mm, lufa skrócona o 15mm Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Na dodatek nie spala oleju w dolnej części zawira. Olej podgrzany wstępnie do 90stC, grzałka 400W z regulatorem PID, podgrzew drążka z z gluta 180W, ciśnienie powietrza 4 BAR. O dziwo zapala od razu ale lipnie pracuje. Kombinowałem z przesuwaniem dyszy względem zawira i zawira względem lufy i nic to nie dało. Dysza własnej roboty ( może niedokładnie wykonana ? ) Gdzie jest błąd?
    Jacek79
    spec od auto-elektro
    Za mala moc na dyszy, daj drugi podtrzewacz na samym trzonku
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Kulawa dysza - nie rozpyla symetrycznie. Swoją drogą prawa zastrzeżone :)
    Jacek -- 2gi jest....
    szawryk --- 120? a jak ropa czy benzyna (np z filtrów paliwa) podejdzie to buuuum.
    szawryk
    Poziom 14  
    Też tak myślę że dysza kuleje ( to moja pierwsza produkcja ) , za bardzo rozpyla w górę. Druga będzie lepsza... Dysza wzorowana na Twojej, troche podpatrzone z Delavana, dawca części Danfoss czyli PabloDellFoss ( taki żart ). Ropy i benzyny się nie spodziewam bo testy są na syfie z dna beczki + frytura, z podgrzewacza śmierdzi jak z kuchni w chińskiej knajpie...
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Jak krzywo rozpyla to źle zamocowałeś igłę lub nie jest ucięta pod kątem prostopadłym, problem też może być w tym że powietrze podajesz z jednej strony dyszy, nie prościej kupić DELAVANA ?
    Pablo zjadł zęby na swojej konstrukcji dyszy więc łatwo mu to wychodzi :D
    tuning86
    Poziom 15  
    W moim wiesku jest duzo czystsza po 4 tygodniach i cala biala Juz wiem czemu bo mam mniejsza rure w tej dużej.
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    @66fantasti66
    Jak robisz kokę w tym piecu to się bardzo nie chwal bo cię zamkną :)
    Ładnie, ale czyszczenie pieca wskazane.
    szawryk
    Poziom 14  
    Sawek , pewnie że można kupić Delavana ale ja chcę zrobić dyszę sam ( Delavan z adapterem około 280 zł ). Popróbuje jeszcze na lepszym sprzęcie ( niż wiertaka stołowa w garażu ) wiercić dysze , jak się nie uda - trudno kupie Delavana.
    Pod lupą widać że igła nie jest prostopadła do dysku rozdzielającego• i na dodatek otwór w komorze wirowej• nie jest dokładnie w osi dyszy - to jest zapewne przyczyną tego stanu rzeczy.
    Następną dyszę będę wiercił przy pomocy wiertarki precyzyjnej Proxxon . Powinna wyjść lepiej...

•słownictwo z rysynku technicznego dyszy Danfoss ( mogłem coś pokręcić ) , nie śmiejcie się za mocno
    tuning86
    Poziom 15  
    Jak koledzy myslicie dobry pomysł do grzania hali? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?