Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 10 Cze 2019 22:36 1329169 4760
    noja102
    Poziom 16  
    A ponoć koszt wydobycia 1 tony węgla to całe 350PLN a kroją nas 1k i dziwią się że ludzie palą byle czym . Z biedy kolego z biedy
  • Relpol przekaźniki
    partyzancik
    Poziom 18  
    z 650 l mam zebrane w bańkach , po rolnikach w okolicy po 1-2 beczki można pozbierać , gościu od którego kupiem dużo wcześniej inny palnik napomknął kiedyś że i całą cysternę kolejowa może załatwić jeśli mam to jak "zagospodarowac" , i sie zastanawiam czy mówił serio czy tylko żartował
    palnik próbowałem podłączyć ale nie reagował na podanie zasilania na zaciski zasilania.
    trzeba będzie próbować podac po kolei zasilanie sieciowe na zaciski silnik cewki itp
    partyzancik
    Poziom 18  
    Witam ponownie . Czy ktos praktykował /experymentował z montażem do palników olejowych dysz z nagrzewnic olejowych? chodzi mi o takie Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    Czy dysza o średnicy ok 1mm będzie prawidłowo współpracować z olejem przepracowanym odpowiednio oczyszczonym i podgrzanym?
  • Relpol przekaźniki
    oligator661
    Poziom 8  
    partyzancik napisał:
    Witam ponownie . Czy ktos praktykował /experymentował z montażem do palników olejowych dysz z nagrzewnic olejowych? chodzi mi o takie Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    Czy dysza o średnicy ok 1mm będzie prawidłowo współpracować z olejem przepracowanym odpowiednio oczyszczonym i podgrzanym?

1mm przepustowosci to duzo, bedziesz musial olej mocno grzac zeby ci przyzwoicie rozpylal
    partyzancik
    Poziom 18  
    tu jest chyba 0,65mm i zimny przepracowany nie czyszczony olej jakoś trochę ciągnie i rozpyla przy zasilaniu powietrzem 6-7 bar ze sprężarki bo widać mgiełkę ale wiadomo że nie o to chodzi więc się zastanawiam jak to obędzie po podgrzaniu i oczyszczeniu OP
    czy koniecznie trzeba szukać wśród dysz z ali lub de lavan ?może cenowo to z nagrzewnic wyjdzie korzystniej?
    noja102
    Poziom 16  
    Wstaw igłę od strzykawki i możesz zdławić podsysanie , na takiej dyszy śmigał mój pierwszy palnik i działa do dziś , tylko problem był z regulacją ale dało radę
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    partyzancik napisał:
    całą cysternę kolejowa może załatwić jeśli mam to jak "zagospodarowac" , i sie zastanawiam czy mówił serio czy tylko żartował

Załóż sobie filtr cząstek stałych lub dodaway eolysa do oleju, ja już widzę że palenie olejem do trumna. I to pewna.
    DObrze ze Tykocin jest na północy znany z jednego filmu.
    JACU626

Poziom 27  
    Strumien idąc twoim tokiem rozumowania paliwa alternatywne to super pomysł, kolega to wozi do ........ 60% to zmielone opony reszta plastiki i to ma być nie szkodliwe?
    Mieszkam w bloku wiec za CIEPŁO płacę i to nie mało ale wątek obserwuję i czytając fora w USA tam palenie olejem przepracowanym jest legalne i dotowane przez państwo.
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  
    JACU626 napisał:
    palenie olejem przepracowanym jest legalne i dotowane przez państwo.

A co mnie i Ciebie obchodzi co jest w USA jak to największy truciciel, zabójca i grabieżca na świecie , gorsze to g..... od CHRL.
    partyzancik
    Poziom 18  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    partyzancik napisał:
    całą cysternę kolejowa może załatwić jeśli mam to jak "zagospodarowac" , i sie zastanawiam czy mówił serio czy tylko żartował

Załóż sobie filtr cząstek stałych lub dodaway eolysa do oleju, ja już widzę że palenie olejem do trumna. I to pewna.
    DObrze ze Tykocin jest na północy znany z jednego filmu.

Jak sie uda zdążyć do zimy palnik któryś naszykować to efekty mogą być co najwyżej takie jak u innych czyli ciepły kąt zimą. A ludzie palą tym od dłuższego czasu skoro jeszcze piszą o tym i o dziwo jeszcze żyją. Z reszta jak mam palić meblami , ramami okiennymi itp lub niedosuszonym drewnem o niskiej wartości opałowej to wole podumać nad czymś mniej pracochłonnym.
    partyzancik
    Poziom 18  
    i do tego firma ze śląska chce spalarnię tego tuż obok puszczy białowieskiej postawić
    partyzancik
    Poziom 18  
    Witam ponownie . Sory że w tym temacie i większość uzna że to spam ale mam prośbę o pomoc w identyfikacji palnika jak ze zdjęcia .Może ktoś taki wykorzystywał w projekcie ,przerabał lub tylko naprawiał. Podejrzewam że to jakiś viessmann.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    partyzancik
    Poziom 18  
    Dzięki za informacje .Nie pytałbym gdybym miał u siebie tą nalepke. Pozwoliłem sobie dzisiaj na uruchomienie palnika De Dietrich na oleju napędowym bo jako jedyny ma chyba sprawny sterownik . Miał problem z zajarzeniem ognia pomimo sprawnych podzespołów . Udało sie dopiero po przymknięciu dopływu powietrza na klapce ze sprzężynką i wskazówką .Normalnie otwiera sie na 4,5 i to już za duzo po podaniu paliwa wraz z otwarciem elektrozaworu. Przy przymykaniu klapy płomień się wydłuża i staje sie bardziej żółty.
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Dyszę wymień na nową.
    zenon12013
    Poziom 7  
    Witam, mam pytanie, czy koniecznie musi być dysza Delavan? Jest dosyć droga, czym się różni np.od dysz Danfossa ?
    partyzancik
    Poziom 18  
    Przełożyłem dziś dyszę danfoss z palnika Sime fuel do De Dietrich zamiast Fluidics.
    Pewnie coś jest dalej nie tak bo wszystko dalej sie kotłuje przy tarczy spiętrzającej a w garażu po chwili śmierdzi i kupa dymu jak i przed zmianą. jeszcze popróbuję jutro z dyszą z palnika elco. Jak i to nic nie da to może za podnianę pompek się wezme jak będa pasować. Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    PiotrP5
    Poziom 11  
    Witam
    Posiadam palnik podciśnieniowy, z podgrzewaniem oleju w zasobniku. Mam zamiar go zmodernizować na nadciśnieniowy z grzaniem oleju w przepływie . Mam kilka pytań odnośnie tego .
    1 Jaki polecacie reduktor ciśnienia oleju ( aby kieszeni zbytnio nie obciążał). Czytałem że są osoby co wykorzystują reduktor do gazu , ale czy membrana gumowa nie rozpuści się od oleju ?
    2 Mam zamiar zastosować na lini olejowej wałek aluminiowy z dwoma grzałkami patronowymi po 100w . Czy takie grzałki wystarczą czy dać większą moc. Wałeczek starać się dać większy aby zwiększyć bezwładność cieplną czy zminimalizować go aby nie dławił przepływu powietrza z wentylatora .
    3 Mam piec 21Kw do tej pory dysza była Delavan 30609-7 , zdaje mi się iż była za za duża musiałem mieć ciśnienie powietrza ustawione na około 0,2 bara przez co rozpylenie było słabe . Jaka dysza była by najodpowiedniejsza do tej mocy pieca ?
    osor
    Poziom 1  
    Witam wszystkich szukam pompy co przesłania OP znalazłem coś na aledrogo za 250 zl co o tym sądzicie da radę
    Albo podajcie jakiś pomysł czego urzwacie

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    partyzancik
    Poziom 18  
    Abisynka na beczki do ON dobrze radzi sobie z OP tylko jest ciężej wajchować.
    Ewentualnie pozostają łopatkowe na korbę które można dość prosto przerobić na elektryczne. Ta z fotki/allegro to do mniej lepkich cieczy tylko.