Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

pablo1521 18 Sty 2010 04:35 1313365 4738
    Arturw201
    Poziom 12  
    Panowie nie rozumie słowa nie da się zrobić.
    Szczególnie przy takiej burzy mózgów.
    Uważam że wygodniej mieć ciszę w nocy a nie włączający się kompresor tłokowy po nocach,lepiej usprawnić odbiór ciepła w piecu i zwozić dwie beczki na miesiąc zamiast trzech.

Co do dyszy to panowie to jestem w posiadaniu orginału , rozkręcę zrobię zdjęcia i zamieszczę .
    zaznaczam za tydzień dopiero powrót

co do kompresora z climy to dobry pomysł.mam jeden z mondeo to sprawdzę jak i co wyszło z tą turbiną od jakuzzi.
  • Zasilacze UPS
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Spoko neodym i tak od seksu sie umiera ,od picia , palenia papierosów , pracy , spalin oleju nikt nie musi wąchać ,nikt nie musi żyć 100lat (ja bym nie chciał,jak po patrze na tych staruszków co się męczą )na coś trzeba umrzeć :D
    Myślisz że palenie węglem ,czy olejem opałowym jest zdrowe ,to też się mylisz.:D
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    Dlatego ja idę w stronę OR i pochodnych, tłuszczy roślinnych itp.
    Żaden zakichany ekolog mi się nie przypieprzy do 4 liter :)

Dla wnikliwego moderatora, kolego poszukaj błędy w swoich postach (kropki na końcu zdania).
    Jeśli poprawiasz moje posty proszę na czerwono zaznaczyć zmiany.
    Chciałbym się poprawić i nie robić więcej pomyłek, a jak to jest możliwe skoro nie wiem gdzie się mylę?

Jaki pomysł macie na mierzenie zawartości spalin?
    sonda lambda - zawartość tlenu
    termopara - temperatura
    a inne parametry?
    Na allegro był gostek co sprzedawał piec z własnoręcznym sterownikiem, wskazującym poziom tlenu, CO2 i coś tam jeszcze, wraz z palnikiem wołał 3tys.
    gregorjan 73
    Poziom 10  
    Cześć wszystkim ponownie a co sądzicie o tym analizatorze z allegro za 800 zł z sondą lambda podpinanym do laptopa

Dodano po 2 [minuty]:

Czy można tym wyregulować palnik czy tylko konto z kasy
  • Zasilacze UPS
    mariusz.lubicz
    Poziom 17  
    gregorjan 73 napisał:
    Cześć wszystkim ponownie a co sądzicie o tym analizatorze z allegro za 800 zł z sondą lambda podpinanym do laptopa

Dodano po 2 [minuty]:

Czy można tym wyregulować palnik czy tylko konto z kasy

O tym? http://www.youtube.com/watch?v=BsheenV7Eng&feature=channel

Ja sobie kupiłem przed świętami. Rewelacja.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Super specjalistą to ja nie jestem ale dla mnie to jest lipa i bajer (no chyba że zależy komuś na zrobieniu wrażenia na kliencie ,wow był serwisant i ustawił mi palnik komputerem),przecież to 500stów do tyłu .
    Zamiast tego wystarczy zwykła sonda lambda kawałek zasilacza woltomierz do 1v lub do 5v zależy od sondy i termometr do 600st i mamy ten sam efekt tyle że za 1/3 ceny albo i mniej ,oczywiście nie zastąpi to analizatora za 10tyś ale na początek może być.

Dodano po 14 [minuty]:

Tak na marginesie zdajecie sobie sprawę ile ta sonda zamontowana na stałe pożyje ?
    grippen123
    Poziom 14  
    Witam wymieniał ktoś z was łożyska w silniku dmuchawy?
    bronx_XJ
    Poziom 20  
    SAWEK101 jak pisałem kilka postów wyżej, ja mam taki pomysł, tylko jak na podstawie samego wskazania sondy lambdy wyliczyć (oszacować) wartości
    CO2 czy innych parametrów ?
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Każda zwykła sonda lambda mierzy tylko i wyłącznie ilość tlenu ,a te inne wyliczenia sprawności kotła ,ilość dwutlenku i azotu to tylko przypuszczalne wyliczenia programu i średnio to się ma do rzeczywistości .
    Nas interesuje wskazanie na sondzie ok 0,1 do 0,3v i jak najniższa temp spalin która zależy głównie od mocy palnika ,czystości i sprawności kotła.
    gregorjan 73
    Poziom 10  
    Wracając do tematu jest dobra ta sonda czy nie
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Na prośbę wstawiam zdjęcia grzałek.
    Topex 180w i podgrzewacza oleju 700w.
    Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?
    MONTR
    Poziom 13  
    grippen123 napisał:

Wymieniałem
    pablo1521
    Specjalista - palniki olejowe
    Koledzy. Pojawiają się pytania o analizator, sondę i inne ciekawe tematy.
    A czy ci, którzy pytają mają co badać tymi analizatorami?
    Myślę, że najpierw należy zbudować palnik, a potem robić analizę.
    Poza tym najlepszą analizą jest oko, ucho nos i biały proszek w piecu.
    Z kilometra będziw widać kiedy jest dobrze. :)
    grippen123
    Poziom 14  
    Dzięki sawek za foty. MONTR dużo z tym roboty? Mam wrażenie że łożyska w moim palniku trochę wyją. Kręci się ładnie leciutko ale w tle coś słychać.
    kynek74
    Poziom 13  
    Pablo całkowicie się z Tobą zgadzam.
    Trza mieć co mierzyć.
    Z resztą ta sprawa była już poruszana w poprzednim temacie , ale trzeba poczytać.

A z tym dymem to jak jest dobrze ustawione to prawie nie widać dymu , tylko ciepłe powietrze z komina.

Jak będę miał chwile to pokaże Wam foty z komina i komory spalania.

Odnośnie powietrza , próbowałem zrobić dyszę na niskie ciśnienie i pracuje na 0,3 bara i mam zamiar wykorzystywać silnik z wentylatora i zamontowaną do niego turbinę , lub pompę powietrza .
    U mnie w firmie są pompy powietrza pracujące na ciśnieniu 2 bary, więc taka pompa daje wystarczające ciśnienie do palnika.

Łożyska w silniku wymieniałem nie jest to skomplikowane w 1-2 godzin się wyrobisz.

P. pozdrowienia
    MONTR
    Poziom 13  
    Mnie łożyska zajeły dłużej.Miałem problemy ze ściągnięciem wentylatora z wałka silnika był bardzo zastany.Zalewałem go penetrantem 2 dni żeby odpuścił.Ale ogólnie jak nie problemy starcze to 2 godz

KYNEK czy próbowałeś zrobić dysze czy zrobiłeś?Bo nie łape
    domin007
    Poziom 10  
    Koledzy kupię pompę paliwową do palnika.
    Oferty proszę na emaila.
    Pozdrawiam
    pablo1521
    grippen123 napisał:

Ja wymieniałem 186 razy :)

A na poważnie - prosta robota

Dodano po 2 [minuty]:

domin007 napisał:
    Koledzy kupię pompę paliwową do palnika.
    Oferty proszę na emaila.
    Pozdrawiam

Jaką Ty pompę potrzebujesz? konkretnie.
    mariusz.lubicz
    Poziom 17  
    gregorjan 73 napisał:
    Wracając do tematu jest dobra ta sonda czy nie

Dobra, nie słuchaj ich. Oni by zjedli nie powiem co żeby zaoszczędzić złotówkę :-)
    Po ponad miesiącu używania tego analizatora powiem ci, że jest niezmiernie ciężko ustawić palnik na oko, a wręcz ci powiem, że nie możliwe. jest tak delikatny ruch przepustnicą powietrza, że z ubogiej przechodzi na zbyt bogatą i po kolorze płomienia nic nie zobaczysz. Sam się przekonasz. Odkąd zacząłem pilnować spalania zeszło mi o 200L paliwa mniej w miesiącu, a były do tego większe mrozy. Normalnie schodziło mi ponad 1000L na miesiąc, a teraz nie wzięło 800L.
    pablo1521
    No no, bardzo ładne spalanie 800 litrów na miesiąc.
    Jaką powierzchnie ogrzewasz ?
    U mnie osiemset litrów starcza na 2 miesiące ") dom 250 m kw.
    Pozdro
    mariusz.lubicz
    Poziom 17  
    pablo1521 napisał:
    No no, bardzo ładne spalanie 800 litrów na miesiąc.
    Jaką powierzchnie ogrzewasz ?
    U mnie osiemset litrów starcza na 2 miesiące ") dom 250 m kw.
    Pozdro

960m2 i każdy litr się liczy. Jedno zatankowanie do pełna to 10k zł więc każda oszczędność jest w cenie. Odpadły też koszty wzywania pazernych serwisantów, którzy też mało potrafią. Myślę, że sonda wytrzyma tak jak w dieslach wytrzymuje. Tutaj jest 200 stopni w spalinach, a w aucie 600. Wyjmowałem sondę dzisiaj i nie ma śladu zużycia. Kręcę powietrzem w palniku kiedy widzę, że sie inaczej spala i koryguję O2 na poziomie 3.4-3.5% Płomień jest najgorętszy. Nawet czuję, że ustawienie 3% będzie dobre, jeszcze cieplej będzie. Widać to po pomiarach Tspalin. I to logowanie... bajka.
    Właśnie kupiłem narzędzia żeby przejść chociaż troszkę na syfol. Jestem więc twoim czytelnikiem, fanem :-)
    A żona wymieniała w weekend olej we frytkownicy i z żalem patrzyłem jak go wylewa, jak wylewa te 2 czy 3 razy 43MJ do zlewu :-) Toż to godzina grzania :-)
    pablo1521
    960m kw. :) to stawia sprawę w innym świetle.
    Tu faktycznie każdy stopień C się liczy, bo to niezła kasa wychodzi bokami.

A małżonkę to faktycznie masz rozrzutną :) Paliwo wylewać ?? brrr.

Czy nie myślałeś poważnie o syfolu?
    Wbij na skype to pogadamy wieczorem.
    Pozdro.
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Mariusz nie mówiłem że twój analizator jest do niczego tylko jak dla mnie to jest bajer,w twoim analizatorze jedyne co potrzebne to te diody wskazujące mieszankę, no i przydał by się termometr bez podłączania komputera,bo poco komputer? chyba po to żeby wyświetlił temp spalin która jest przydatna ,wiadomo kiedy czyścić piec.
    Po prostu ja jak za coś płacę więcej jak 20zł to się zastanawiam jaką ma to przydatność i czy warto wydawać tyle pieniędzy skoro można to zrobić samemu dużo taniej,no chyba że ktoś nie chce robić.
    Ostatnio kupiłem termometr wskazówkowy z sondą na alledrogo za 30zł do 350st dla mnie wystarczy(będę miał podgląd temp spalin cały czas),sondę tlenu mam gdzieś w gratach do tego wystarczy podłączyć zasilacz i linijkę diodową za 20zł i mam ten sam efekt co ty za 80zł,i poco miałbym dawać 800zł.
    Co do wytrzymałości sondy to 200st to za mało dla sondy ale dopóki jej porządnie nie okopci to będzie chodzić lecz wypadki się zdarzają.

Dodano po 23 [minuty]:

Choć nie mam tyle doświadczenia co pablo to uważam że nie da się oszczędnie ustawić palnika bez analizatora,ale tak z grubsza to jak najbardziej,faktycznie wystarczy odrobinę drgnąć przepustnicą i spaliny odjeżdżają,a jak ktoś tankuje co miesiąc nowe paliwo co się czasami zdarza to musi mieć analizator,ale syfolopalaczy to nie dotyczy :D i znów syfol górą:D
    michal001980
    Poziom 11  
    Witam

Mam pytanie, biały proszek w komorze spalania. U mnie nie jest on biały tylko raczej zółty, taki piaskowy. Czy coś nie tak z moimi ustawieniami ?? Z komina wydostaje się tylko biały dymek, ale to jest chyba wynikiem nagłego ochłodzenia spalin?? :|
    grippen123
    Poziom 14  
    Mam podobnie.

Dodano po 54 [minuty]:

Pablo twoje patenty sprzedają na alledrogo. Aukcje typu pompa oleju itp. trochę kicha .
    Powinieneś to opatentować, ludzie są poj. Zawsze muszą czerpać korzyści nie wystarczy im że sami mają czym palić muszą dodatkowo zarobić. Jeszcze trochę to nauczą się robić palniki i będą opychać po 500zł. Nic dziwnego że coraz trudniej załatwić syfol.

Dodano po 24 [minuty]:

Dziwię się że ekolodzy nie interweniują do alle.. żeby ukrócić handel patelniami . Bo palenie tym sposobem naprawdę nie idzie w parze z ekologią!
    MONTR
    Poziom 13  
    Aż strach się bać cokolwiek pokazać na forum.Zaraz ukradną pomysł opatentują a pomysłodawca zostanie oskarżony o podrabianie orginału.Tak patrze na Allegro i zastanawiam się czy nie sprzedać swojej patelni.Jest jak by nie było sprawdzona i działa.Tylko żeby mi palnik ruszył na syfolu.Ale to daleka droga jak funduszy brak
    SAWEK101
    Poziom 31  
    Montr żeby uzyskanie patentu było takie proste :cry:
    Niestety do tego trzeba testów, kasy ,mnóstwo czasu itd,a jeśli nie myśli się z tego czerpać większych zysków to cała impreza jest mocno nie opłacalna ,ja też czasami się zastanawiam czy aby nie za bardzo ułatwiamy niektórym czerpania z tego zysków ale niestety się inaczej nie da pomagać innym i nie wiadomo czy ten ktoś przypadkiem działa zawodowo w temacie ,przecież każdy może się zarejestrować na forum.
    kynek74
    Poziom 13  
    MONTR napisał:

KYNEK czy próbowałeś zrobić dysze czy zrobiłeś?Bo nie łape

Dyszę zrobiłem i próbowałem na niej palić i jest ok. , tylko że mam elektrozawór na min. cisnienie 2,5 bara , na niższym nie przełącza , a tankowanie oleju mam zrobione na siłowniku pneumatycznym który tez wymaga wyższego cisnienia.
    I znowu trzeba przeróbek , a nie bardzo mam czas, poza tym trzeba postawić na jakiś czas palnik , a zima i mróz nie odpuszczają.
    Robię drugi palnik w którym zastosuję ten patent i wtedy dopiero go wypróbuję na sto.

Poniżej zdjęcia z komina i wnętrza pieca.
    Drzwiczki i lufa palnika były czyszczone 3 tygodnie temu.

Palnik na olej przepracowany, jak zrobić? Palnik na olej przepracowany, jak zrobić?

Dymek z komina podczas pracy palnika przy temp. na zewnątrz -10°C, dlatego widać biały dym , przy temp. ok. 0°C dym jest mniej widoczny.