Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda octavia - nie mogę otworzyć tylnych drzwi

14 Sty 2010 17:24 32799 16
  • Poziom 2  
    Cześć!
    Mam skode octavie hatchbak 1,9 tdi rok prod. 1999 i mam problem. Tylne drzwi mają włączoną blokade rodzicielską, a teraz nie działa zamek centralny, tylko w tych drzwiach. Klamka z zewnątrz też nie działa . Pomóżcie jak je teraz otworzyć.
  • Poziom 19  
    Blokada rodzicielska nie działa na zewnętrzną klamkę. Jeśli klamka zewnętrzna nie działa to wygląda że centralny zamek został w pozycji "zamknięte". A jak zachowuje się centralny w innych drzwiach? Wszystko chodzi dobrze?
  • Poziom 2  
    Tak wiem, że blokada nie działa na zewnętrzną klamkę tylko na wewnętrzną. Ale nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Poza tym przycisk jest cały czas wciśnięty, jak otwieram drzwi kluczykiem to on ani drgnie. A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać, bo ciągnęło go do środka. Pozostałe drzwi włącznie z klapą bagażnika działają bez zarzutu.
  • Poziom 35  
    Kolego wiem o tym od znajomych, że Skody maja taki program, iż z pilota można zaprogramować blokowanie poszczególnych drzwi. Ustal, czy masz moduł komfort i czy z pilota możesz robić takie kombinacje - informacje na ten temat znajdziesz w książce obsługi samochodu. Gorzej kolego, bo jeśli będziesz miał pecha i zamek uległ uszkodzeniu, to wówczas trzeba dobierać się do zamka w inny sposób.
  • Użytkownik obserwowany
    A czy ostatnio grzebałeś w tych drzwiach?
  • Poziom 22  
    michałikasia napisał:
    A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać

Rozłącz akumulator wtedy siłownik nie wciągnie ci przycisku :D
  • Poziom 11  
    michałikasia napisał:
    Tak wiem, że blokada nie działa na zewnętrzną klamkę tylko na wewnętrzną. Ale nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Poza tym przycisk jest cały czas wciśnięty, jak otwieram drzwi kluczykiem to on ani drgnie. A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać, bo ciągnęło go do środka. Pozostałe drzwi włącznie z klapą bagażnika działają bez zarzutu.

Jeżeli blokada działa na wewnętrzną to po licho ją szarpiesz? Próbuj wyciągać przycisk i ciągnąć zewnętrzną

Dodano po 4 [minuty]:

Nie wiem jak to jest w skodzie ale w niektórych autach dźwigienka od blokady wystaje troszkę i przy zamkniętych drzwiach można się do niej dobrać czymś płaskim przez szczelinę między drzwiami a błotnikiem
  • Moderator Samochody
    To nie silniczek trzyma przycisk, tylko deadlock, taka zapadka w siłowniku.
    Od strony przednich drzwi możesz się dostać do gumowej przelotki, którą idą kable do tylnych, zobacz czy się nie przełamały i czy jest napięcie na czerwonym z białym paskiem i czerwonym z niebieskim
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    prawdopodobnie zostal zawilgocony modul komforyu a znzjduje sieon pod twoimi mogami
  • Poziom 22  
    carrot napisał:

Od strony przednich drzwi możesz się dostać do gumowej przelotki, którą idą kable do tylnych, zobacz czy się nie przełamały i czy jest napięcie na czerwonym z białym paskiem i czerwonym z niebieskim

Przetnij te kable i podaj im zewnętrzne napięcie do siłownika drzwi.
    Ten centralny zamek jest orginalny czy dorabiany?
    Jeśli nie uda Ci się otworzyć je "elektrycznie" to zdejmij tapicerkę z drzwi tylnych które się otwierają i przypatrz się uważnie jak działają zamki.
    Na tej podstawie dorób z kawałka drutu wytrych umożliwiający otwieranie tych zablokowanych,poprostu naucz się włamywać do własnego samochodu.
    Pamiętaj że drzwi lewe i prawe,jak i ich zamki,cięgna itd są dla siebie lustrzanym odbiciem.
  • Moderator Samochody
    Kolego BRYS, co podasz na can żeby otworzyć drzwi ?
    Moduł komfortu nie ma nic do tego, można go wyjąć i zamek i otwieranie szyb będzie działać, urządzeniem sterującym magistrali jest w tym aucie silniczek szyby w drzwiach kierowcy, wszystkie pozostałe komunikują się z nim czarno-żółtą skrętką
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi idę próbować otwierać pokolei. Dam znać jak mi się uda:)
  • Poziom 2  
    Witam, miałem ten sam problem. Tak jak kolega carrot wcześniej wspomniał, nie otworzysz zamka podając napięcie na któryś z przewodów w kostce w drzwiach, bo sterowane jest to po can_ie. U mnie przerwał się przewód prądowy w środku w drzwiach i dlatego central w tych drzwiach nie działał bo po prostu nie było prądu. Sterowanie było ale nie było napięcia 12V które jednym z tych przewodów w kostce idzie do drzwi. U mnie akurat przegnił ten przewód w środku drzwi, u Ciebie może to być gdzieś w innym miejscu, np. gdzieś tam w progu, zależnie jak tam ten kabel jest poprowadzony...
  • Poziom 2  
    Witam!
    Dobrałem się w końcu do drzwi poprzez ściągnięcie tapicerki. Sprawdziłem i okazało się, że nie ma napięcia. Skorzystałem z Waszych podpowiedzi i podłączyłem silniczek bezpośrednio do akumulatora i od razu udało się je otworzyć. Najważniejszy problem się rozwiązał, drzwi się w końcu otwierają :D:D:D:D, wprawdzie tylko od wewnątrz, ale to zawsze lepiej tak niż wcale. W trakcie wyszło jeszcze, że spadła linka z tylnej klamki, dlatego można je tylko otworzyć od wewnątrz, a od zewnątrz nie. Teraz tylko muszę założyć tę linkę, no i znaleźć, gdzie nie ma napięcia, żeby się otwierały i zamykały też przez centralny zamek i wszystko będzie już ok.

Dzięki wszystkim za pomoc.
  • Poziom 16  
    Witam
    Trochę podgrzeję znow tego kotleta: czy kolega mógłby się pochwalić jak zdjąć tapicerkę bez otwarcia drzwi? Są tak takie kołki do których nie ma praktycznie dostępu...
    właśnie znalazłem w innym topiku i widzę że da się odgiąć górę boczku tak aby włożyć rękę do środka i pociągnąć linkę. Jak sprawdzę to również potwierdzę