Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia - nie mogę otworzyć tylnych drzwi

michałikasia 14 Jan 2010 17:24 40425 16
    michałikasia
    Level 2  
    Cześć!
    Mam skode octavie hatchbak 1,9 tdi rok prod. 1999 i mam problem. Tylne drzwi mają włączoną blokade rodzicielską, a teraz nie działa zamek centralny, tylko w tych drzwiach. Klamka z zewnątrz też nie działa . Pomóżcie jak je teraz otworzyć.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Logi
    Level 19  
    Blokada rodzicielska nie działa na zewnętrzną klamkę. Jeśli klamka zewnętrzna nie działa to wygląda że centralny zamek został w pozycji "zamknięte". A jak zachowuje się centralny w innych drzwiach? Wszystko chodzi dobrze?
    michałikasia
    Level 2  
    Tak wiem, że blokada nie działa na zewnętrzną klamkę tylko na wewnętrzną. Ale nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Poza tym przycisk jest cały czas wciśnięty, jak otwieram drzwi kluczykiem to on ani drgnie. A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać, bo ciągnęło go do środka. Pozostałe drzwi włącznie z klapą bagażnika działają bez zarzutu.
    Staszek49
    Level 35  
    Kolego wiem o tym od znajomych, że Skody maja taki program, iż z pilota można zaprogramować blokowanie poszczególnych drzwi. Ustal, czy masz moduł komfort i czy z pilota możesz robić takie kombinacje - informacje na ten temat znajdziesz w książce obsługi samochodu. Gorzej kolego, bo jeśli będziesz miał pecha i zamek uległ uszkodzeniu, to wówczas trzeba dobierać się do zamka w inny sposób.
    romoo
    User under supervision
    A czy ostatnio grzebałeś w tych drzwiach?
    BRYS_
    Level 22  
    michałikasia wrote:
    A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać

Rozłącz akumulator wtedy siłownik nie wciągnie ci przycisku :D
    gucio233
    Level 12  
    michałikasia wrote:
    Tak wiem, że blokada nie działa na zewnętrzną klamkę tylko na wewnętrzną. Ale nie mogę otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Poza tym przycisk jest cały czas wciśnięty, jak otwieram drzwi kluczykiem to on ani drgnie. A jak próbowałem otworzyć klamką wewnętrzną i przytrzymać przycisk to nie dało rady go utrzymać, bo ciągnęło go do środka. Pozostałe drzwi włącznie z klapą bagażnika działają bez zarzutu.

Jeżeli blokada działa na wewnętrzną to po licho ją szarpiesz? Próbuj wyciągać przycisk i ciągnąć zewnętrzną

Dodano po 4 [minuty]:

Nie wiem jak to jest w skodzie ale w niektórych autach dźwigienka od blokady wystaje troszkę i przy zamkniętych drzwiach można się do niej dobrać czymś płaskim przez szczelinę między drzwiami a błotnikiem
    carrot
    Moderator of Cars
    To nie silniczek trzyma przycisk, tylko deadlock, taka zapadka w siłowniku.
    Od strony przednich drzwi możesz się dostać do gumowej przelotki, którą idą kable do tylnych, zobacz czy się nie przełamały i czy jest napięcie na czerwonym z białym paskiem i czerwonym z niebieskim
    User removed account
    User removed account  
    Henryk Marchel
    Level 11  
    prawdopodobnie zostal zawilgocony modul komforyu a znzjduje sieon pod twoimi mogami
    BRYS_
    Level 22  
    carrot wrote:

Od strony przednich drzwi możesz się dostać do gumowej przelotki, którą idą kable do tylnych, zobacz czy się nie przełamały i czy jest napięcie na czerwonym z białym paskiem i czerwonym z niebieskim

Przetnij te kable i podaj im zewnętrzne napięcie do siłownika drzwi.
    Ten centralny zamek jest orginalny czy dorabiany?
    Jeśli nie uda Ci się otworzyć je "elektrycznie" to zdejmij tapicerkę z drzwi tylnych które się otwierają i przypatrz się uważnie jak działają zamki.
    Na tej podstawie dorób z kawałka drutu wytrych umożliwiający otwieranie tych zablokowanych,poprostu naucz się włamywać do własnego samochodu.
    Pamiętaj że drzwi lewe i prawe,jak i ich zamki,cięgna itd są dla siebie lustrzanym odbiciem.
    carrot
    Moderator of Cars
    Kolego BRYS, co podasz na can żeby otworzyć drzwi ?
    Moduł komfortu nie ma nic do tego, można go wyjąć i zamek i otwieranie szyb będzie działać, urządzeniem sterującym magistrali jest w tym aucie silniczek szyby w drzwiach kierowcy, wszystkie pozostałe komunikują się z nim czarno-żółtą skrętką
    User removed account
    User removed account  
    michałikasia
    Level 2  
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi idę próbować otwierać pokolei. Dam znać jak mi się uda:)
    sopel87
    Level 2  
    Witam, miałem ten sam problem. Tak jak kolega carrot wcześniej wspomniał, nie otworzysz zamka podając napięcie na któryś z przewodów w kostce w drzwiach, bo sterowane jest to po can_ie. U mnie przerwał się przewód prądowy w środku w drzwiach i dlatego central w tych drzwiach nie działał bo po prostu nie było prądu. Sterowanie było ale nie było napięcia 12V które jednym z tych przewodów w kostce idzie do drzwi. U mnie akurat przegnił ten przewód w środku drzwi, u Ciebie może to być gdzieś w innym miejscu, np. gdzieś tam w progu, zależnie jak tam ten kabel jest poprowadzony...
    michałikasia
    Level 2  
    Witam!
    Dobrałem się w końcu do drzwi poprzez ściągnięcie tapicerki. Sprawdziłem i okazało się, że nie ma napięcia. Skorzystałem z Waszych podpowiedzi i podłączyłem silniczek bezpośrednio do akumulatora i od razu udało się je otworzyć. Najważniejszy problem się rozwiązał, drzwi się w końcu otwierają :D:D:D:D, wprawdzie tylko od wewnątrz, ale to zawsze lepiej tak niż wcale. W trakcie wyszło jeszcze, że spadła linka z tylnej klamki, dlatego można je tylko otworzyć od wewnątrz, a od zewnątrz nie. Teraz tylko muszę założyć tę linkę, no i znaleźć, gdzie nie ma napięcia, żeby się otwierały i zamykały też przez centralny zamek i wszystko będzie już ok.

Dzięki wszystkim za pomoc.
    greglow
    Level 16  
    Witam
    Trochę podgrzeję znow tego kotleta: czy kolega mógłby się pochwalić jak zdjąć tapicerkę bez otwarcia drzwi? Są tak takie kołki do których nie ma praktycznie dostępu...
    właśnie znalazłem w innym topiku i widzę że da się odgiąć górę boczku tak aby włożyć rękę do środka i pociągnąć linkę. Jak sprawdzę to również potwierdzę