Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ OPEL ASTRA F ] Brak postojówek przednich tylne OK

14 Sty 2010 17:35 8531 5
  • Poziom 9  
    Witam . Posiadam następujący problem . Nie świecą postojówki przednie oraz tylne podświetlenie tablicy . Bezpieczniki sprawdzone miernikiem , wszystkie są OK . Żarówki również nie sa spalone . Czy istnieje jakis przekaźnik odpowiadający za światła postojowe ? Czy może winny jest włącznik świateł ? Bardzo proszę o Pomoc .
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    Przekaźnika żadnego nie ma. Wszystkie światła zasilane są z przełącznika świateł a potem prąd rozchodzi się na dwa bezpieczniki F18 i F19. Każdy bezpiecznik zasila jedną stronę czyli lewy przód i tył a drugi prawy przód, tył oraz rejestrację.
    Podświetlenie tablicy zasilane jest z tylnej prawej żarówki pozycyjnej. Zobacz najpierw czy przy zapalonych światłach do lampki z tablicy rej. dochodzi prąd. Jeśli dochodzi to poszukaj czy jest masa a jeśli nie dochodzi to szukaj w prawej tylnej lampie.
    Jeśli do przednich nie dochodzi prąd to trzeba w skrzynce bezpieczników. Trzeba też sprawdzić czy przednie żarówki mają dobrą masę.
    Mam nadzieję że żarówki dobrze sprawdziłeś :-)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Żle sprawdziłeś przednie żarówki ,jeżeli jest tył to musi być i przód.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem . Żarówki naprawdę OK , sprawdziłem miernikiem i nie dochodzi prąd ani do oswiatlenia tablicy ani do postojówek . Przy okazji zauważyłem że przed awarią przy wyłączonej stacyjce po nacisnięciu guzika na zegarku zapalało się podświetlenie na chwilę, obecnie ono nie działa , lecz po przekręceniu włącznika świateł na pozycję swiateł postojowych podświetlenie działa bez zarzutu . Myślałem co moze łączyć te wszystkie rzeczy , i chyba w temacie nie napisałem najważniejszego , moja astra jest wyposażona w fabryczny immobilizer firmy CONLOG . Może on posiada jakies dodatkowe bezpieczniki ?? tylko nie wiem gdzie ich szukać . Sytuacja jest wyjątkowo dziwna ...
  • Poziom 19  
    Immobilizer raczej nie ma nic wspólnego ze światłami postojowymi. Spróbujemy jakoś do tego dojść.

Najpierw podświetlanie zegarka. Powinno się zaświecać mocno gdy włączy się zapłon a po włączeniu świateł (obojętnie pozycyjnych, mijania czy długich) podświetlanie powinno przygasać i świecić słabiej. Sprawdź jak to u Ciebie działa.

Najpierw zobaczymy co z tym podświetlaniem tablicy. Zrób sobie kontrolkę z małej żarówki 12V z długimi (po 2m) drutami. Wyciągnij lampkę podświetlania, zapal światła i spróbuj kontrolką czy na którymś przewodzie jest +12V - kontrolka powinna się zapalić (drugi przewód kontrolki zaczep o dobrą masę czyli o czystą blachę auta). Przy sprawdzaniu oczyść końcówki bo mogą być zaśniedziałe.
  • Poziom 9  
    Dzieki koledze Logi udało się uporać ze światełkami . Okazało się ze winny był przytopiony włącznik świateł , a doszło do tego poprzez zwarcie w lampce oswietlenia tablicy . Wyświetlacz dalej nie działa jak powinien ale nie chce mi się juz z tym bawić , Moze na wiosnę :) Dziękuje wszystkim ....