Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Explorator Win wyłącza sie przy otwieraniu folderu

Adrian_1591 14 Jan 2010 17:44 4188 12
    Adrian_1591
    Level 28  
    Witam
    Problem istnieje na komputerze z Windows XP Home Edition Servis Pack 2
    Od pewnego czasu dzieje się tak,ze jak chcę z pulpitu odtworzyc jakiś folder,narzędzia systemowe(mam na myśli kosz,mój komputer,skorzystać z paska na samej górze pulpitu z zawartym "moim komputerem") to explorator się wyłącza,a po kilku sekundach odpala od nowa,i dopiero po kolejnym kliknięciu działa. Wystarczy odczekać chwile i czynnośc jest od poczatku ta sama.
    Załużmy,że na pulpicie mam skrót do Program Files. Naciskam na ikonę,explorator się wyłącza,po 3 sekundach włącza spowrotem,naciskam ponownie na tę ikonę i otwiera mi się program files. Zastanowię się z pół minuty,jaki ja chciałem w nim folder otworzyć i już mam pozamiatane. Klikam dajmy na folder z grą i znowu mi się eksplorator wyłącza i włązca po chwili,chyba,ze robie wszystko na raz,czyli zaraz jak wejdę w Program files i klikne w zasadzie od razu na dany folder to nic sie nie dzieje.
    Problem jest nad zwyczaj irytujący,więc prosze Was o pomoc.
    Moze i jest to kwestia wirusa,który kiedyś narobił ambarasu,ponieważ od 2 tygodni mam Nortona 2009 z subskrypcją,codziennie aktualizowany i skanuje nim kompa (pełne skanowanie-minimum raz w tygodniu,a w miedzy czasie sam robi szybki skan w tle i skanuje wszyskie nowe pliki-jak podłączam pamięci flash itp. Więc aktualnie nie mam żadnego zlośliwego oprogramowania.
    Aha - Windows nie jest piracka.
    Pozdrawiam

Co to wingroza? Co do Windy, to te zwykle w bloku, spotkać można. Slang zachowaj dla siebie, a na forum pisz poprawnie. mat_ed
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    FxJ
    Level 21  
    Zainstaluj Nortona (IS) 2010, płacisz za subskrypcje a nie za wersje.
    Użyj programów typu Uniblue Registry Booster lub TuneUp Utilities do naprawienia rejestru. Zainstaluj dodatkowo ponownie IE8.
    Adrian_1591
    Level 28  
    Dzięki za pomoc-sprawdze te programy
    on117
    Level 27  
    Adrian_1591 wrote:
    Moze i jest to kwestia wirusa,który kiedyś narobił ambarasu

Spróbuj skopiować plik explorer.exe ze sprawnego Windowsa XP na miejsce tego pliku w twoim Windows XP.
    FxJ
    Level 21  
    Nikt Ci nie każe go używać na stałe, tylko przeskanować, a warto zbierać doświadczenia co do różnych programów antywirusowych, btw w ostatnim teście (niemiecki av) był drugi zaraz po G-Data. Użyłeś któregoś z programów do naprawy i przeczyszczenia rejestru?

Jak podmienić plik Explorer.exe:
    http://forum.pcformat.pl/thread-9395.html
    Adrian_1591
    Level 28  
    Witam ponownie.
    Dzięki poradzie kolegi straciłem subskrypcje-zainstalowałem Nortona 10 i przy wpisywaniu passów podaje,że klucz jest już używany bądź niepoprawny,choć w to ostatnie nie wierze,bo norton sam wytworzył plik z hasłem(jak jeszcze miałem 09)
    Wpisywałem z 10 razy i to samo.
    Z powrotem zainstalowałem 09 i też przstał przyjmować.
    Programy nic nie dają-tzn ten pierwszy znalazł około 129błędów,a ten drugi naprawił to co dał rade. Mimo restartu problem pozostał :/
    FxJ
    Level 21  
    Oczywiście zainstalowałeś Norton 2009 na Norton 2010, a nie przypadkiem Norton 2009 na Norton Internet Security 2010?

Klucz produktu jest zapisywany w koncie Hortona oraz w: Moje dokumenty\Symantec\ Norton Internet Security_Klucz.txt (w moim przypadki mam NIS2010 aktualizowany z NIS 2009).

Czy wgrałeś nowy plik Explorer.exe według instrukcji?

Jeśli sobie totalnie nie dajesz rady zainstaluj:
    http://www.microsoft.com/downloads/details.as...ce-b5fb-4488-8c50-fe22559d164e&displaylang=pl
    Adrian_1591
    Level 28  
    miałem NIS 09,na to zainstalowałem NIS 10,pokazywało przy instalacji "Upgrade" czyli to było jak aktualizacja. Wiem gdzie jest zapisywany klucz(wcześniej wspomniałem o tym). Nowego explorera jeszcze nie wgrywałem.

Dodano po 38 [minuty]:

Aha-nortona 10 odinstalowałem,po restarcie zainstalowałem 09
    adorbelo
    Level 15  
    Zrob skan Combofixem. Powinno pomoc.
    Paweł_S
    Level 18  
    adorbelo wrote:
    Zrob skan Combofixem. Powinno pomoc.

Ja bym sie tak od razu na Combofix nie rzucał...]
    Adrian_1591 - pokaż logi z podglądu zdarzeń - wszystkie zakładki wyeksportuj do plików w formacie *.EVT, wrzuć na jakiś serwer i podaj link.
    Użyj SystemLook.exe:
    http://jpshortstuff.247fixes.com/SystemLook.exe
    i wklej do niego:
    Code:

:filefind
    explorer.exe

:file
    c:\windows\explorer.exe

wciśnij Look i pokaż co wyskoczy.

Możesz przeskanować komputer za pomocą DrWebCureIT ('skaner na żądanie', nie wymaga instalacji, więc nie powinien kolidować z pozostałymi programami AV zainstalowanymi na komputerze).

Z przywracaniem systemu do stanu wcześniejszego na razie bym się wstrzymał, bo prawdopodobnie z subskrypcjami do programów AV zrobi się jeszcze większy bałagan.
    Adrian_1591
    Level 28  
    Mam pytania :)
    Z kąd mam wziąść ten podgląd zdarzeń
    Jakie zakładki mam wyeksportować

Combofixa już użyłem-nie pomogło
    Systemmlook.exe pokazał:
    SystemLook v1.0 by jpshortstuff (11.01.10)
    Log created at 12:42 on 17/01/2010 by Adrian (Administrator - Elevation successful)

========== filefind ==========

Searching for "explorer.exe"
    C:\WINDOWS\explorer.exe --a--- 1034752 bytes [12:00 04/08/2004] [13:23 13/06/2007] C6550A3DF8E3316818E8C2569F1AD7C8

========== file ==========

c:\windows\explorer.exe - File found and opened.
    MD5: C6550A3DF8E3316818E8C2569F1AD7C8
    Created at 12:00 on 04/08/2004
    Modified at 13:23 on 13/06/2007
    Size: 1034752 bytes
    Attributes: --a---
    FileDescription: Eksplorator Windows
    FileVersion: 6.00.2900.3156 (xpsp_sp2_gdr.070613-1234)
    ProductVersion: 6.00.2900.3156
    OriginalFilename: EXPLORER.EXE
    InternalName: explorer
    ProductName: System operacyjny Microsoft® Windows®
    CompanyName: Microsoft Corporation
    LegalCopyright: © Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

-=End Of File=-

Dodano po 2 [godziny] 66 [minuty]:

Witam ponownie. Z innego komputera skopiowałem explorera,zmieniłem jego nazwe na inną i w rejestrze zmieniłem wartość w Winlogon w wartości Shell z explorer exe,na te nazwe zmienioną,czyli w tym momencie jade na innym explorerze. Narazie nic sie nie dzieje złego,ale róznie to bywa i jeszcze potestuje-wieczorem dam odpowiedź co i jak.
    pozdrawiam
    Adrian_1591
    Level 28  
    Witam.
    Problem chyba rozwiązany,bo jak narazie jest spokój .
    Pozdrawiam