Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC32P70E źle startuje

TOMI 14 Sty 2010 18:01 2453 7
  • #1 14 Sty 2010 18:01
    TOMI
    Serwisant

Wygląda to tak.
    TV włączony do sieci - zasilacz chodzi nie świecą się żadne kontrolki (prawidłowo). Po wciśnięciu przycisku power przekaźnik łapie - ledy się zapalają, ale wyłącza się po 6 sekundach i tak w kółko. Jak przytrzymam przycisk power 10 sekund to TV załącza się, pojawia się obraz działa pilot i stanby z czerwoną led. Jednak działanie to trwa do momentu trzymania przycisku power. Po puszczeniu przycisku wszystkie kontrolki gasną włącznie z czerwoną.

0 7
  • #2 14 Sty 2010 19:11
    zbyszekskibinski
    Poziom 33  

Z opisu wyglada na wyschniete kondensatory po stonie wtornej przetwornicy, czy sprawdzales juz?

0
  • #3 14 Sty 2010 20:20
    satgal
    Poziom 40  

Dzisiaj walczyłem z Sharpem LC-32LE600E nowym bo podświetlenie już na LED i też włączyć można było tylko go przez serwis mode czyli trzymając przyciski -VOL i INPUT i dopiero włączyć sieć, potem trzeba było nacisnąć -VOL oraz P w dół i jak pokazała się lista najechać na Error reset i YES OK Mam nadzieję że w nim będzie podobnie.

0
  • #4 14 Sty 2010 22:41
    TOMI
    Serwisant

Wygląda na to że cos się poprzestawiało IC1710 (kontroler napięć). Wszystkie napięcia są poprawne, żadnych tętnień czy śmieci, zresztą TV działa poprawnie jak się trzyma przycisk on/off.
    Niestety pasuję, klient się piekli, a wiadomo to nie jest robota na 5 minut.
    Dziękuje za sugestie i pomoc.

0
  • #5 15 Sty 2010 06:58
    unimar
    Poziom 20  

Satgal jaki masz kod błędu? Jeśli 1B to raczej na pewno przerywają połączenia między modułami LED. Przerabiałem temat kilka razy. Rozbierz matrycę i włącz tv w trybie serwisowym, zobaczysz które paski z ledami nie świecą. Polutuj złącza i będzie OK. Temat sprawdzony w 4 TV z serii 600.

Dodano po 1 [minuty]:

Tomi sprawdź wyłącznik zasilania bo z opisu wynika że jak go trzymasz to jest OK.

0
  • #6 15 Sty 2010 07:55
    satgal
    Poziom 40  

Konstrukcja mojego TV różni się pewnie od tamtego w moim oprócz wył odłączającego sieć to przycisk włącznika jest mono stabilny. Miałem tamte errory co kolega pisze ale pewnie związane nie z podświetleniem a z tym że matryca była zbita oraz uszkodzony Tcon bo na zbitej nic się nie pokazywało oprócz podświetlenia. Wymieniłem same szkło z innym Tcon bo w moim była wersja z procesorem nie podłączając tego dodatkowego kabla idącego oprócz LVDS do MB. Na próbę odwróciłem szkło by Tcon był u góry bo obraz był OK tylko nogami do góry, pewnie po wpisaniu w service bym go odwrócił ale nie znałem dokładnie typu szkła jakie wstawiłem moja zbita to LK315D3FZFOY. Po zresetowaniu errorów Tv działa porawnie, bo porzednio nie reagował ani na pilota ani na przyciski oprócz sposobu wejścia serwisowego z wyświetlaniem literki K. Teraz mam pytanie gdzie powstają te przerwy wewnątrz obudowy matrycy czy przy wtykach na zasilaczu. W matrycy jest chyba 8 rzędów po 13 LEDów.

0
  • #7 15 Sty 2010 15:13
    unimar
    Poziom 20  

Ja miałem we wszystkich przerwy pomiędzy paskami. W 2 zimne luty złącz, w pozostałych zły kontakt samego złącza, połączyłem srebrzanką i świety spokój.

Dodano po 1 [minuty]:

Wewnątrz matrycy oczywiście.

0
  • #8 15 Sty 2010 15:23
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam. Kolego TOMI uszkodzony masz włącznik tam jest bistabilny. Pozdrawiam.

0