Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aquamatic 6T Candy - Wymiana łożysk bębna. Prośba o opis.

arturekp 14 Sty 2010 18:37 4242 9
  • #1 14 Sty 2010 18:37
    arturekp
    Poziom 10  

Cześć wszystkim.
    Koledzy i koleżanki potrzebuję opis jak w/w modelu pralki wymienić łożyska bębna. Chciałbym zaoszczędzić finansów ciotce, ale powiem szczerze, zdjąłem "plecy" i górę pralki, przyjrzałem się i nie do końca wiem jak się do nich dostać.
    Jak by ktoś mógł mi to powiedzieć co i jak w jakiej kolejności to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Artur

0 9
  • #2 14 Sty 2010 19:39
    waldek259
    Poziom 19  

Aby dostać się do łożysk musisz całą pralkę rozebrać.Wyciągnąć wszystko co jest w obudowie.I wtedy jest dostęp do wszystkiego.Ale to wymaga trochę pracy.
    Napisz o postępach.W razie problemów pytaj.Zawsze znajdzie się ktoś co podpowie.

0
  • #3 14 Sty 2010 19:44
    arturekp
    Poziom 10  

Czyli rozumiem, że muszę od góry, wykręcić dozownik proszku/płynu, poodczepiać wszystko co będzie trzymać i od góry wyciągać ?

0
  • #4 15 Sty 2010 06:09
    waldek259
    Poziom 19  

Tak musisz zrobić.Jedyny sposób,albo serwis.

0
  • #5 15 Sty 2010 09:03
    arturekp
    Poziom 10  

Jasne. Dzięki za informację. Jutro postaram się zabrać za to.
    Orientujesz się może, jaki jest koszt takiej usługi w serwisie - wolę wiedzieć jeżeli bym zwątpił w robienie tego samemu.

0
  • #6 15 Sty 2010 17:07
    waldek259
    Poziom 19  

Sprawdź jeszcze po zdjęciu tylnej pokrywy czy w okolicach łożysk nie ma zacieków z proszku tam gdzie włożona jest tuleja aluminiowa(zatopiona w plastiku) w którą wbite są łożyska.Jeżeli tam jest wyciek to dodatkowo musisz wymienić połówkę zbiornika,a to jest 200 zł dodatkowo.Ile kosztuje naprawa nie wiem bo to będzie zróżnicowana cena w zależności od m.zamieszkania.Dodaj jakieś zdjęcia popatrzymy.

0
  • #7 15 Sty 2010 18:12
    arturekp
    Poziom 10  

Zacieków żadnych nie ma - na szczęście, patrzyłem.
    Jutro powinienem się za to zabierać, jeżeli wszystko mi się uda, postaram się zrelacjonować w formie fotorelacji, może komuś kiedyś się przyda :).

0
  • #8 07 Lut 2010 20:53
    pete777
    Poziom 1  

Czesc arturekp! Czy udalo Ci sie rozebrac pralke? Wlasnie mam sie zabrac za wymiane rowniez lozyska i bardzo bym byl wdzieczny za info, z czym miales najwiekszy problem. Po ogledzinach, jedyna rzecz, kt wydaje sie zamocowana do zbiornika na stale to czujnik temperatury. Jak go odlaczyles? Pozdrawim.

0
  • #9 08 Lut 2010 11:37
    arturekp
    Poziom 10  

Cześć.
    Niestety nie pomogę Ci, bo moja ciocia stwierdziła, że jednak naprawie 10 letniej pralce mówi nie i kupiła nową, więc siłą rzeczy jej nie rozbierałem dalej.

0
  • #10 08 Lut 2010 13:23
    PtasiorWro
    Poziom 27  

Koszt wymiany przez serwis 300-350zł.
    Wyciek od tyłu w okolicach łożysk nie zawsze oznacza uszkodzoną obudowę (cieknie przez łożysko)
    Jak masz minimalne pojęcie o majsterkowaniu to spokojnie to zrobisz.
    wszystkie uszczelki dawaj na silikon bo szkoda kupować nowych.
    Łożyska skf lub podobnej jakości RS C3
    Czujnik jest wciśnięty,montaż na silikon.

0