Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak przerobić myszke z PS2 na USB ?

snooki 16 Lip 2004 21:52 28313 10
  • #1 16 Lip 2004 21:52
    snooki
    Poziom 15  

Poleciało mi dziś gniazdo PS2 od myszki .... szukałem przejściówki ale nie mogłem nigdzie nabyć ....mam kabel z wtyczką od USB i jak podmienić ten kabel ze starym kablem myszki PS2 ...bo USB ma chyba 4 czy 5 wyjść a myszka chyba z 6-7 ????

1 10
  • #3 16 Lip 2004 22:28
    snooki
    Poziom 15  

cin666 napisał:
    logitech dodaje do myszek takie przejśćiówki (niewiem czy do wszystkich). Znalazłem coś takiego na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=28167456
    moze Ci się przyda :)
    Pozdrawiam

...to to dziś widziałęm w Media ...ale za 64 zeta ...:-// potrzebuje jakiegoś schematu wyprowadzeń w USB i PS2 to sobie jakoś zrobie sam tylko nie wiem jakie ma wyprowadzenia USB a jakie PS2 ...

P.S.
    w myszce mam 5 kabelków ??? i teraz jako to podpiąc pod wtyczke USB 2.0 ?????

0
  • #4 17 Lip 2004 00:25
    Przemyslaw
    Poziom 28  

PS2 powiniem miec 4 wyprowadzenia: +5V,GND,CLK oraz DATA. (we wtyczce nie wszystkie piny sa podlaczone)
    USB dysponuje sygnalami: +5V, D-,D+ oraz GND.

http://www.hardwarebook.net/connector/bus/usb.html

http://www.hardwarebook.net/connector/userinput/ps2mouse.html

zasilanie to chyba dasz rade sobie podlaczyc a sposoby podlaczenia CLK i DATA do linii D+ i D- sa tylko dwa. W ktorejs opcji powinno zadzialac a spalic sie nic nie powinno.

Apropos Twojej plyty i zlacza PS2: moze tylko bezpiecznik sie spalil i naprawa nie bedzie zbyt skomplikowana? To czesta przyczyna usterek tych portow.

0
  • #5 17 Lip 2004 01:12
    Nemo
    Poziom 31  

Myszka z PS2 na USB potrzebuje specjalnego konwertera. Nie można jej podłączyć ot - tak. To zupełnie inne standardy transmisji. Pomiędzy PS/2 a USB potrzebny jest konwerter w postaci układu scalonego, albo jakiegoś mikrokontrolera z USB. No i trzeba napisać sobie do tego program. Taniej kupić myszkę od razu na USB. A może faktycznie poszukaj usterki i napraw?
    Pozdrawiam.

0
  • #6 17 Lip 2004 01:13
    snooki
    Poziom 15  

Przemyslaw napisał:
    PS2 powiniem miec 4 wyprowadzenia: +5V,GND,CLK oraz DATA. (we wtyczce nie wszystkie piny sa podlaczone)
    USB dysponuje sygnalami: +5V, D-,D+ oraz GND.

http://www.hardwarebook.net/connector/bus/usb.html

http://www.hardwarebook.net/connector/userinput/ps2mouse.html

zasilanie to chyba dasz rade sobie podlaczyc a sposoby podlaczenia CLK i DATA do linii D+ i D- sa tylko dwa. W ktorejs opcji powinno zadzialac a spalic się nic nie powinno.

Apropos Twojej plyty i zlacza PS2: moze tylko bezpiecznik się spalil i naprawa nie bedzie zbyt skomplikowana? To czesta przyczyna usterek tych portow.

Bezpiecznik ???? hhhmmm ....a gdzie on jest na płycie głównej ...Moja płyta to Abit BE6 II ....jakos nie zauważyłem na nim bezpiecznika .... Podejrzewam że gniazdo mi poleciało jak przypadkowo próbowałem wciskac wtyczke od klawiatury i coś nie chciało mi wejść i na siłe troche wepchnołem ??? Ale z drugiej strony dziwna sprawa bo jak podłączam myszke to dioda się normalnie w niej świeci ale zero reakcji na ruch ....(Ina pewno to nie jest wina myszki bo podłączałem inną i ten sam efekt)

A propo myszki to mam 5 kabli wychodzących od płytki ???? pewno dla tego że to jest optyczna z dioda ??

P.S. dzięki za linki .....

0
  • #7 17 Lip 2004 01:18
    snooki
    Poziom 15  

Nemo napisał:
    Myszka z PS2 na USB potrzebuje specjalnego konwertera. Nie można jej podłączyć ot - tak. To zupełnie inne standardy transmisji. Pomiędzy PS/2 a USB potrzebny jest konwerter w postaci układu scalonego, albo jakiegoś mikrokontrolera z USB. No i trzeba napisać sobie do tego program. Taniej kupić myszkę od razu na USB. A może faktycznie poszukaj usterki i napraw?
    Pozdrawiam.

A te przejściówki co są z USB na PS2 to są z konwerterem ???? bo toż to takie malutkie gówienko .....

0
  • #8 17 Lip 2004 02:22
    Przemyslaw
    Poziom 28  

nie sadze, zeby tam byl jakis konwerter. nie mam takiej pod reka zeby obadac:( Co do tych 5 kabli to moze jeden jest poprostu ekranem? Nigdy nie slyszalem, ze do PSa podlacza sie 5 przewodow. Zmierz omomierzem do ktorych pinow ida poszczegolne przewody i opisz.]
    Wydaje mi sie, ze na tym forum ktos juz poruszal kiedys temat przejsciowek do myszek, moze warto sie rozejrzec po archiwalnych postach?

Co do bezpiecznikow to najczesciej maja postac zielonych plaskich prostokacikow z bialymi nadrukami. Na plycie oznaczone sa jako F1, F2, itd. - poszukaj u siebie, ale jak swieci dioda w myszce to raczej nap. 5V dochodzi, czyli bezpieczniki spoko. Gdybys mieszkal blisko Sochaczewa to bym Ci to gniazdo wymienil za free. :)

1
  • #9 17 Lip 2004 02:49
    Nemo
    Poziom 31  

Ciekawe podejście do sprawy... Mysz PS/2 ma 4 przewody - GND, +5V, CLK, DATA. W USB jest D+ i D- - to są sygnały różnicowe. Dane i zegar są nadawane razem, a nie osobno jak w PS/2. W przejściówce jest scalak zajmujący się konwersją (tak uważam, choć nie widziałem osobiście).
    Pozdrawiam.

0
  • #10 17 Lip 2004 03:55
    snooki
    Poziom 15  

Wiem że np w przejściówce z RS jest jakiś układzik w środku ale do myszy ???...... popróbuje rano posprawdzać w jakich kablach co leci .... a do czego bym podłączył CLK do D+/- ????

0
  • #11 17 Lip 2004 13:04
    dobry001
    Poziom 12  

Nie kombinuj- nie podłączysz myszki PS2 do portu USB na "kabelkach" - uszkodzisz myszkę albo port USB - bez specjalnego konwertera USB-PS2 nic nie zdziałasz

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo