Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolno otwieraja sie strony neostrada, wysoki ping, logi

pstruszka 14 Sty 2010 21:34 5849 15
  • #1 14 Sty 2010 21:34
    pstruszka
    Poziom 8  

A wiec moim problemem jest wolno dzialajacy internet (WINDOWS XP PROF SP3), hmmm nie wiem od jakiego to czasu, ale zauwazylem to gdy u mojej dziewczyny na laczu takim jak ja mam neostrada 1MB wszystko chodzilo duzo lepiej. Jak cos sciagam owszem mam transfery po 120kb/s ale ze stronami duzo gorzej, ostatnio nawet wynik ze speedtest jest przerazajacy:

wynik speedtest.net : www.squirrel.webd.pl/net.JPG

prosilbym o sprawdzenie logow, gdyz nie wiem czy nie jest to wina mojego oprogramowania, dzwonilem do obslugi neostrady i mowili ze z moim laczem jest wszystko ok i ze pewnie to wina oprogramowania, ale nadmieniam ze na partycji D: mam swiezo zainstalowanego win7 i niestety to samo :/
    info z rsit http://www.wklej.org/id/262803/
    log z rsit http://www.wklej.org/id/262804/

z gory dziekuje za pomoc

• #2 14 Sty 2010 21:50
    FxJ
    Poziom 18  

Jaki masz sprzęt konkretnie? Router czy modem?

Musisz stanowczo pooczyszczać trochę autostart ze zbędnych programów.

• #3 15 Sty 2010 00:25
    pstruszka
    Poziom 8  

mam modem zxdsl 852 :)

• #4 15 Sty 2010 03:03
    tonyviroos
    Poziom 20  

Jakiej przeglądarki używasz ? Jakie masz pingi ?

• #5 15 Sty 2010 09:11
    pstruszka
    Poziom 8  

przegladarka maxthon lub google chrome,
    ping zawsze powyzej 130ms, srednio 150ms

• #6 15 Sty 2010 11:08
    papieju
    Poziom 15  

Nałapałeś syfu pewnie. Modemy niestety nic nie filtrują, a robactwo potrafi teraz przełazić prze komercyjny soft AV. Przeskanuje porządnie kompa na początek. Potem sprawdź swój modem u dziewczyny i odwrotnie, ale ja stawiam na malutką infekcje :)

• #7 15 Sty 2010 11:51
    pstruszka
    Poziom 8  

przeskanowalem kaspersky, ad-ware itp i nie mam poprawy :/

• #8 15 Sty 2010 11:55
    papieju
    Poziom 15  

To sprawdź koniecznie modem. Ja miałem podobny problem, jak padł router - synchronizował się, łączył, nadawał IP, ale Net24 2MB chodził jak modem 14400. Okazało się, że padł router właśnie, na innym łącze działa z pełną prędkością. Podmień modemy z dziewczyną i będzie jasność. Jak nie wyjaśni, to dzwoń na TPSA i żądaj przysłania techników do domu. Przyjadą, podłączą swój modem i swojego notebooka i jeśli to faktycznie linia, to od razu będą wiedzieć. Aha - sprawdź też mikrofiltry które zakładasz na telefon - najlepiej odłącz telefon i filtry zupełnie, zostaw na linii tylko i wyłącznie modem - one też mogą pomieszać i zaniżać parametry linii. Powodzenia.

• #9 15 Sty 2010 12:24
    miloszja
    Poziom 16  

pstruszka napisał:
    przeskanowalem kaspersky, ad-ware itp i nie mam poprawy :/

Znalazły ogóle coś?Bo nie napisałeś.

Aby wykluczyć infekcje możesz przeskanować się Dr.Web CureIt oraz Malwarebytes Anti-Malware. Masz pozamykane porty WWDC? Linki do programów masz w przyklejonych.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1044160.html

Jeśli nic się nie poprawi stawiałbym na problem sprzętowy-modem i dzwoniłbym do TPSA.

• #10 15 Sty 2010 14:46
    FxJ
    Poziom 18  

To już lepiej tylko Combofix tylko usuń wpierw wselkie wirtualne napędy (Daemon).

• #11 15 Sty 2010 18:12
    jareczek1117
    Poziom 9  

a jak to nic nie da to format najlepiej pomoze.

• #12 15 Sty 2010 22:24
    pstruszka
    Poziom 8  

a wiec probowalem roznych opcji i nic :]
    dalem sobie spokoj wiec z oprogramowaniem, nastepnie podmienilem modem xdsl 852 na inny- zadnych zmian
    A wiec pozyczylem komputer od kolegi, podlaczylem, rowniez bez zmian :]
    wiec przynjamniej wiem ze to wina dostawcy :) dzwonilem, jutro albo w poniedzialek maja byc technicy, czy dalo rade usunac usterke dam znac :)

• #13 18 Sty 2010 23:14
    pstruszka
    Poziom 8  

W poprzednim poscie pisalem ze podmienilem modem na inny znaczy sie drugi taki sam :)
    Technik przyjechal podpial sie i sie okazalo ze z linia wszystko w porzadku, u niego pingi na modemie SAGEM 50ms, mowie zeby podlaczyl ZXDSL852 i okazalo sie ze wina jest wlasnie ten modem ktory niby "na wioskach" nie daje rady :)
    problem rozwiazany, wymienili mi modem na inny (akurat mieli ZTE Remote NDIS Device) i jest ok ping 40-60ms - na wiosce ok :)
    pozdrawiam i zamykam temat

• #14 09 Wrz 2010 19:42
    Maciek61
    Poziom 11  

a ja od siebie dorzucę żeby się nie spieszyć z wymianą modemu/routera.

Dwa dni się męczyłem z tym problemem w końcu konsultant tepsy powiedział że już tylko pozostaje uszkodzenie mojego routera, kupiłem nowy router i męczyłem się nastepne pól dnia bo znowu mi się stronki otwierały po pół godziny.

Jak już w końcu zrobiłem wszystko łącznie z formatem HD to zadzwoniłem do TPSA żeby przysłali technika bo z moim sprzętem na pewno wszystko jest OK to miła pani
    poinformowała mnie że nie trzeba bo awaria ma być już dzisiaj usunięta....
    no żesz k.... mać to ja cała noc się męczę, kupuje nowy sprzęt i męczę się dalej żeby się dowiedzieć że to była awaria gdzieś na linii.. ???

pal licho kasę, rzecz nabyta ale tych nerwów co straciłem przez neostradę juz nikt mi nie zwróci, sprzedaję na Allegro, gram na giełdzie i bez sieci jestem po prostu chory !!!!

• #15 24 Wrz 2011 19:21
    granderik
    Poziom 14  

Witam mam podobny klopot ale to nie wina rutera. Ma 2 komputery w domu Podpiete pod ruter , zawsze wszstko szybko smigalo a jak byl problem podobny, ze strony wolno sie otwieralem czyscilem komputer z robaków i wszystko wracało .

Teraz jest tak ze na 1 kompie ktorego czesto uzywam strony raz szybko sie uruchamiaja raz zamula wogole nie moge wejsc na strony

Na tym 2 komputerze wszystko smiga jak igla

1 komputer wyszyscilem roznymi programami mialem troszke zlych wpisow w rejestrze i robaków myslalem ze pomoze ale tu nic .
    Znalazlem gdzies na forum zebym pobawl sie w ruterze MTU tak zrobilem byla poprawa bo strony ktorej nie moglem uruchomic otwieraly sie ale pozniej po czasie znowu to samo . Przelaczenie MTU na reczny pogorszylo przegladanie stron na tym 2 komputerze wrocilem do poprzednich ustawien

Jedna wazna uwaga jak sprawdzam predkosc na spidtescie to po wlaczeniu start chcwile przymula dlucho laduje ten caly bufor do 100% jak zaladuje pokazuje 4 mb/s a nawet wiecej tyle mam wykupione wczesniej jak wszystko dzialalo ladowanie bufora bylo natychmiastowe . Zainstalowalem 3 przegladarki zadnej poprawy nie chce robic formata

• #16 26 Sie 2013 12:01
    pstruszka
    Poziom 8  

problem rozwiazany, wymienili mi modem na inny i jest ok ping 40-60ms - na wiosce ok Smile

Dodano po 12 [sekundy]:

problem rozwiazany, wymienili mi modem na inny i jest ok ping 40-60ms - na wiosce ok Smile

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME