Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mapy gazu Honda CIVIC dla instalacji STAG4

14 Sty 2010 22:18 5213 17
  • Poziom 10  
    Witam.
    Poszukuje gotowych map gazowych dla sterownika STAG4. Najlepiej takich żeby autko paliło 6 litrów gazu , no i sprawdzonych (na żywo) przez użytkowników Hondy Civic.
    W tym momencie przy naprawdę ECO ECO ECO jeździe pali 10 l / 100km.

Honda CIVIC 98r. 120 000 km przebieg
    Silnik D15Z8
    Instalacja gazowa 3 miesięczna.

Dodano po 43 [minuty]:

STAG 4,reduktor Tomasetto,wilozawór Tomasetto,wtryski Vaktek czerwone,ciśnienie na reduktorze 1,16
  • Poziom 12  
    Honda tyle pali?? Jaki silnik i jaki rocznik?? Jak Ci się sprawuje japoniec na gazie??
  • Poziom 10  
    Chodzi bardzo fajnie, praktycznie zero różnicy w przyspieszeniu GAZ/BENZYNA , tylko bardzo chętnie dowiem się jak ustawić tego STAGA4 na wersję EKO.
  • Poziom 10  
    Na benzynie przy jeździe do 100km palił mi do 5,5litra na trasie.Mam MB3 czyli europejczyk z 1998 roku,silnik 1,5l D15Z8 114KM czyli VTEC w wersji econo.Zero problemów,równa praca silnika,powymieniane świece,oleje,filtry,przewody sprawne,kopułka i palec też.Problem w tym,że uważam iż skoro na benzynie potrafi spalić 5 litrów to na sekwencji IV generacji nie powinien przy super staraniach palić 8 litrów na trasie przy bardzo delikatnym traktowaniu gazu.Normalnie w cyklu mieszanym to ponad 9 litrów gazu czyli gdzie tu mityczne 10% więcej niż benzyny.Osiągi praktycznie jak na benzynie,nie gaśnie,nie szarpie.Kupiłem oryginalny kabelek do STAGa,bawię się mnożnikiem ale jak na razie efekty niewielkie.Jeśli ktoś potrafi pomóc będę wdzięczny.....Ps.ten silnik jest przystosowany do spalania ubogiej mieszanki więc na gazie nie powinno być żadnych problemów.
  • Poziom 10  
    6 l. gazu w tym aucie to abstrakcja o której możesz zapomnieć. Ja mam instalację II gen. czyli z mikserem, 32mm średnicy. Jeśli to przeliczyć na pole powierzchni to silnk zasysa powietrze zaledwie przez 1/4 przekroju na dolocie. Spala 8-9l. gazu i średnio 7.6l. benzyny. Silnik D14A8 90KM a więc słabszy niż twój. Wiadomo że spalanie gazu jest kilkanaście % wyższe niż benzyny. Sam programuję komputerek i lepiej się nie da.Jeżeli twoja Honda spala średnio 10l. to jest O.K.
  • Poziom 26  
    nie ma gotowych map to nie gotowce do chip tuningu.instalacje można ustawić prawidłowo lub nie co dotyczy również konfiguracji a zwłaszcza reduktora i obsługiwanej mocy oraz szybkości/dokładności wtrysków.zrzuty z ustawień gazu mogą coś podpowiedzieć oraz podgląd sondy lambda w czasie jazdy na jakimś wskaźniku lub multimetrze.
  • Poziom 15  
    Niema i niebylo gotowych map wtrysku,mapy robi sie indywidualnie do kazdego auta,a te 6l/100km to cyba wylanczasz silnik podczas jazdy z gorki-to zart
  • Poziom 21  
    Oczywiście, że Stag nie ma gotowych map dla konkretnego modelu auta. Mimo wszystko dobrze byłoby zobaczyć takie mapy zrobione dla auta jakim dysponuje autor tematu przez kogoś kto uzyskał dobry wynik w regulacji instalacji. Na pewno byłoby to pomocne ale prawie nie do do powtórzenia w jego samochodzie ze względu na nieco inny montaż, stan silnika a przede wszystkim użyte podzespoły - musiały by być identyczne.
  • Poziom 15  
    nawet jak bedzie zrobiona szablonowo to i tak sie beda roznic od siebi i to znacznie wiem to z autopsji po 16 latach z LPG
  • Poziom 10  
    dzięki za wszelkie odpowiedzi,zrobię dziś zrzut map ale nie wiem jak je przetworzyć,bo normalnie win ich nie czyta,dopiero poprzez program do STAGa.Może najprościej będzie zrobić foty ustawień,mapy i odchyłki.wczoraj ustawiłem podobnie jak miał ktoś w d15z6,niby jeździ dobrze ale chyba spalanie nie za ciekawe.jeszcze raz dziękuję i proszę o wyrozumiałość-eksperymentuję bardziej niż się na tym znam,ale przynajmniej mam chęci w stosunku do mojego gazownika
  • Poziom 15  
    zrób zrzut ekranu zapodaj na forum może coś podpowiemy:D
  • Poziom 10  
    przepraszam za jakość,to tylko fon ale może da się zobaczyć .Tak było po wczorajszej jeżdzie,spalanie wyszło 9,5 litra samej trasy przy prędkościach ok.120km/h
    Mapy gazu Honda CIVIC dla instalacji STAG4 Mapy gazu Honda CIVIC dla instalacji STAG4 ..........

Dodano po 5 [minuty]:

a tak jest po dzisiejszych modyfikacjach,jazda po mieście,bez korków.mapa pokazuje spokojną jazdę,przy ostrym traktowaniu gazu mapy pokrywają się praktycznie idealnie choć przy pełnym bucie i obrotach bliskich odcięciu wyrzuca błąd całkowicie otwartych wtryskiwaczy ale wydaje mi się,że lepiej się autko zbiera ...Mapy gazu Honda CIVIC dla instalacji STAG4 Mapy gazu Honda CIVIC dla instalacji STAG4

Dodano po 2 [minuty]:

tak więc jeśli mogę prosić o ocenę to wszelkie sugestie mile widziane......dzięki
  • Poziom 15  
    po dzisiejszych widać że jest nieżle,tylko kasuj mape gazu jak robisz nową bo ciężko wyłapać
  • Poziom 10  
    no i czeski film,po przejechaniu 98km poszło 10 litrów gazu,test oblany ale pozytyw taki,że lepiej silnik się zbiera,fajniej reaguje na dodanie gazu,mapy podobne choć gazowa pod benzyną była ale odchyłka to sinusoida w sumie jakieś 35%.sam już nie wiem co z tym zrobić,,,,,,,,może po prostu trzeba poszukać jakiegoś DOBREGO gazownika
  • Poziom 26  
    jeśli masz podłączoną sondę załącz plik OSC z długiej przejażdżki.
  • Poziom 10  
    dzięki ale mówiąc szczerze to nie wiem jak zamieścić ten plik OSC bym mógł go dodać.dopytam kumpla i może wtedy się uda go zamieścić

Dodano po 46 [minuty]:

• Poziom 10  
    Ja też mam civica 5D D15Z8 i pali mi gazu 10 litrów we Wroclawiu, min 6litrów przy 90km/h i 8 litrów 120-140km/h, 10 litrów przy 160-170 km/h (instalacja Easy Jet)
  • Poziom 10  
    troszkę to potrwało ale po wielu próbach,małymi kroczkami doszedłem do etapu zadowalającego.Na trasie przy jeździe do 120km/h wychodzi poniżej 8litrów gazu,jak się troszkę postaram to 7,5litra pali.Jest dobrze,więc już nie kopię choć bliżej wiosny jeszcze muszę dostroić wykresy,by było idealne przyśpieszanie-teraz na pierwszym biegu czuć delikatnie skokowy wzrost obrotów podczas ostrego rozpędzania auta......generalnie jest bardzo dobrze tylko tyle,że wymaga dłuższego dostrajania,trochę zabawy ale można uzyskać dobry efekt.....Moja rada to cierpliwość a będzie dobrze