Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta główna MD 8088 i zawieszenie się PC podczas inst. XP

tomek70009 14 Sty 2010 23:02 1197 8
  • #1 14 Sty 2010 23:02
    tomek70009
    Poziom 2  

Witam. mam problem z płytą MD8088 mianowicie nie mogę zainstalowac systemu windows xp ponieważ sie zawiesza po pierwszym wyłączeniu komputera podczas instalacji a np system windows 2000 instaluje się normalnie. Co powinienem zrobic?

0 8
  • #2 14 Sty 2010 23:55
    Lzep
    Poziom 39  

Cytat:
    Co powinienem zrobic?
    Zainstalować W2K, w czym problem ? Czy to gorszy system ? Używam w domu i w pracy, nie narzekam i nie mam zamiaru zmieniać. A tak przy okazji, to masz aż tyle licencji, że tak przebierasz pomiędzy systemami ?

0
  • #3 15 Sty 2010 01:52
    tomek70009
    Poziom 2  

Po prostu mam komputer z licencja na xp i wolał bym jego uzywac a 2000 z sp4 zainstalowałem tylko dla sprawdzenia płyty i nie mogę dojśc dlaczego xp się zawiesza przy instalacji. A co do systemu to każdy ma swój gust mi bardziej odpowiada xp. Więc czy jest jakiś sposób na zainstalowanie XP ?

0
  • #4 15 Sty 2010 08:43
    marti_944
    Poziom 28  

Witam!

Tak bez specyfikacji to bym obstawiał pamięci - niezgodne w jakimś stopniu z płytą/uszkodzone. Lub dysk.
    Sam miałem takie problemy z instalacją Windowsa XP - okazała się pamięć.

Pozdrawiam! \m/

0
  • #5 15 Sty 2010 08:52
    Matuzalem

Poziom 43  

Ta pełna specyfikacja, to nie tylko sprzęt, ale i wersja XP (SP, z którym jest) - to tak dla uzupełnienia.
    Gdybym zaś miał w ciemno strzelać to - najpierw BIOS (upgrade) z uwagi na ACPI, a potem cała HCL (co, pośrednio, wraca do specyfikacji).

0
  • #6 15 Sty 2010 10:34
    jarroQ
    Poziom 26  

Próbowałeś aktualizować W2K do XP?

0
  • #7 26 Sty 2016 14:03
    konmaj
    Spec od drukarek

Postanowiłem wznowić ten temat, ponieważ ostatnio miałem taki sam problem z instalacją Windows XP na tej płycie. Podmiany pamięci RAM, dysku twardego, napędu, zasilacza, kabli dysku i napędu nie pomogły, dopiero po wymianie procesora z Pentium 3GHz na Celerona D 2,66GHz system normalnie się zainstalował i działa (po włożeniu z powrotem pierwszego procesora zawieszał się podczas ładowania). Nie wiem tylko jeszcze, czy sam procesor był uszkodzony czy to kwestia BIOSu płyty (ma wersję 1.0D zamiast najnowszej 1.0E).

0
  • #8 26 Sty 2016 16:07
    marti_944
    Poziom 28  

Witam!

Nie wiem, czy temat nie zostanie rozdzielony, albo nawet wyrzucony, bo to wykopalisko naprawdę pierwszego sortu, ale sądzę, że przy cenach tych procesorów (obecnie najtańszy na allegro to koszt 19 zł) warto zaryzykować zakup nowego. Nie znalazłem sensownych informacji o najnowszej wersji BIOS-u do tej płyty (poza tym, że, tak jak powiedziałeś, to wersja ,,1.0E"), bo strona firmy Medion stoi na równie wysokim poziomie, co jakość wykonania ich produktów. ;)
    Ale z doświadczenia wiem, że procesory też lubią od czasu do czasu umrzeć bez pytania i wyraźnej przyczyny - niegdyś uważałem, że to graniczy z cudem... jednak nie, to się zdarza.

Jeśli miałoby się okazać, że jednak płyta padnięta, to uciekaj od niej czym prędzej, bo w 70 zł... no, może w 90 zł zmieścisz się z zakupem płyty na LGA775 (sporo Asusów na allegro) i jakiegoś Core 2 Duo do niej.

Pozdrawiam! \m/

0
  • #9 01 Lut 2016 14:53
    konmaj
    Spec od drukarek

No fakt, 6 lat to w przypadku techniki komputerowej to szmat czasu ;) Cóż, będę eksperymentował na tej płycie z innymi procesorami lub też ten 3GHz przy okazji sprawdzę na innej płycie. To właściwie nic ważnego, kwestia tylko dociekliwości - sam mam dużo nowszy komputer, a ten, w którym była ta płyta, kupiłem jako niesprawdzony i niekompletny za kilka złotych.

Dzisiaj znalazłem w moich zapasach inny procesor Pentium 3 GHz - z nim system ładuje się i działa normalnie. Wygląda zatem na to, że ten pierwszy procesor jest felerny. Oznaczenia obu to SL79L i SL7PM (ten działający), ale ta różnica chyba nic nie znaczy.

0