Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vag can comannder problem z komunikacją

paw2501 15 Jan 2010 00:08 23147 26
    paw2501
    Level 22  
    Witam!
    Mam pytanie do posiadaczy vag can commandera w wersji 1.2 , 1.4, 4.5 .Według opisu Vag powinien się łaczyć z następującymi samochodami :

· Audi A3

· Audi A6

· Audi A8

· Audi Q7

· Audi wszystkie z linią

· Porsche Cayenne (2005+),

· Seat Leon (2005+)

· Seat Toledo (2005+)

· Seat Altea

· Seat Altea XL

· Seat Toledo (CAN)

· Seat Leon (CAN)

· Skoda Octavia II

· Skoda Scout

· Skoda Roomster

· VW Jetta (MY2006)

· VW Caddy

· VW Golf5 VDO oraz VISETEON

· VW Crossgolf

· VW Phaeton

· VW Touaran

· VW Touareg

· VW EOS

· VW Individual

· VW Passat platform B6 (MY2006)

· i inne...

Modele w których jest możliwy odczyt PIN/korekcja km:

· Audi Q7 (CAN)

· Audi A2 (K)

· Audi A3 2003+ (CAN)

· Audi A3 VDO/M73 do 2003 (K)

· Audi A4 VDO/M73 (K)

· Audi A6 VDO (K)

· Audi A6 (CAN)

· Audi wszystkie z lionią (K) do 2004

· Audi A8 do Styczeń 1999 i od 2003 do Lipiec 2006 (K+CAN)

· Audi TT (K)

· Seat Alhambra (K)

· Seat Altea (CAN)

· Seat Arosa (K)

· Seat Cordoba po 1999 (K)

· Seat Ibiza VDO po 1999 (K)

· Seat Leon (K+CAN)

· Seat Toledo (K+CAN)

· Skoda Octavia (K)

· Skoda Octavia II (CAN)

· Skoda Superb (K)

· Skoda Roomster (K)

· Skoda Scout (CAN)

· Skoda Fabia (K)

· VW Bora (K)

· VW Beetle (K)

· VW Caddy (CAN)

· VW EOS (CAN)

· VW Golf4 VDO/Motometer/BOSCH

· VW Golf5 VDO do Paźdźiernik 2006 (CAN)

· VW Golf5 VISETEON

· VW Crossgolf (CAN)

· VW Individual (CAN)

· VW Jetta (K+CAN)

· VW Passat B5/B6 (K+CA)

· VW Polo VDO/Motometer (K)

· VW Sharan (K)

· VW T4/T5 VDO (K)

· VW Touaran VDO (CAN)

Modele w których jest możliwy odczyt kodu PIN:

· Audi A2

· Audi A3 VDO/M73 do 2003

· Audi A4 VDO/M73 do 2000

· Audi A4 po 2000 - silniki benzynowe >= 1.8

· Audi A6 VDO (K)

· Audi A6 (CAN) silniki benzynowe

· Audi wszystkie z linią (K) do 2004

· Audi wszystkie z linią (CAN) silniki benzynowe

· Audi A8 do 2001

· Audi A8 from 2001 to 2002 2.5TDI

· Audi A8 (CAN) 2003+ petrol

· Audi TT (K)

· Audi Q7 silniki benzynowe

· Seat Altea (CAN)

· Seat Cordoba po 1999 (K)

· Seat Ibiza (VDO) po 1999 (K) !!! także te późniejsze zakryptowane clusters

· Skoda Roomster

· Skoda Scout (CAN)

· Skoda Fabia !!! także te późniejsze zakryptowane clusters MY2007 !!!

· VW Bora

· VW Beetle

· VW Caddy (CAN)

· VW EOS (CAN)

· VW Golf4 VDO/Motometer/BOSCH

· VW Golf5 VDO do Octomber 2006 (CAN)

· VW Crossgolf (CAN)

· VW Individual (CAN)

· VW Jetta (K+CAN)

· VW Passat B5 (K) B6(CAN)

· VW Polo5 !!! także te późniejsze zakryptowane clusters MY2007 !!!

· VW Sharan po roku 2000

VW T5 , a także te późniejsze

Ja próbowałem sie połączyć z następującymi pojazdami : (Audi tt rok 1999 licznik magneti marelli) ,(passat b5 fl rok 2002 licznik vdo),(seat alhambra 2001).Niestety nie udalo mi się uzyskać komunikacji.Dodam ,ze ustawnienia portów nie wchodzą w rolę,probowalem również na innych komputerach. Prosiłbym o wypowiedz odnosnie własnie komunikacji vag commandera w pojazdach do 2004roku na kkl.

rh.rally
    Level 18  
    A przestawiłeś typ połączenia?
    paw2501
    Level 22  
    tak na kkl ,próbowałem wszystkich
    User removed account
    User removed account  
    bodzio012
    Level 33  
    Takie rzeczy trzeba kupować u sprawdzonych sprzedawców to nie będzie problemu
    AUTOMARCIN
    Level 13  
    miałem tez podobny problem tylko ze umnie raz sie łączył a raz nie olałem sprzedawce rozkroiłem wtyke a tam kabelek sie rozlutował i raz łaczył a raz nie
    bodzio012
    Level 33  
    Bo większość z tych kabelków tak właśnie jest wykonana a dobrzy sprzedawcy sprawdzają każdy z tych kabli i wtedy jest 100% pewność
    paw2501
    Level 22  
    Zapomialem dodac ,ze przewodzik jest orginalny zakupiony w telewis.Rozmawialem ,ze sprzedawca on twierdzi ,ze w starszych modelach nieraz nie idzie i mozna jedynie sporbowac podpiac sie bezposrednio pod sterownik.Z tego co widzialem w opcjach vag can comanndera jest mozliwosc polaczenia sie tym interfejsem.Wasnie bylem zaskoczonym tym,ze vag commander nie radzi sobie z polaczeniem np. z najbardziej chyba przyjazdnemu dla niego licznikowi jaki jest VDO. Co wy na to? Czy ktos z was uzyskal komunikacje z pojazdami z ktorymi ja sie usilowalem polaczyc za pomoca vag comanndera?
    DudiZabrze
    Level 12  
    Sprawdź ustawienia USB w menedżerze urządzeń
    paw2501
    Level 22  
    DudiZabrze wrote:
    Sprawdź ustawienia USB w menedżerze urządzeń

Chodzi ci o ustawienie coma?
    silver206
    Level 12  
    probowalem kiedys podlaczac vag k+can commandera 1.4 (podobny fejs) do beetle 1999 i 2002 po linni k i nie udalo sie.
    fejs sprzedalem i nowy wlasciciel uzywa go z powodzeniem tylko po can.
    paw2501
    Level 22  
    Witam!
    W telewis znalazlem rowniez male wyjasniejsze odnosnie starszych pojazdow na k-line .Z tego co wynika mozna sie podlaczyc pod sterownik " na stole" po uprzednim jego wymontowaniu,tylko nie rozumiem jak mozna zaprogramowac kluczyki,jesli nie mozna sie polaczyc z licznikiem/immob.

- Interface obsługuje najnowsze pojazdy z grupy VAG; protokół CAN oraz ISO9141 tzw.K line
    - Diagnostyka auta w zakresie całej elektroniki pojazdów po 2005r. z systemem CAN,
    - Korekcja/naprawa liczników (odczyt PIN, zmiana km) tylko dla pojazdów po 2005r. z systemem CAN,
    ( do samochodów sprzed 2004 z systemem tzw. K Line polecamy interface diagnostyczny Vag Tacho USB )
    - korekcja drugiego zapisu "millage/km" w sterowniku ECU przez linię K złącza diagn.OBD2 sterowników EDC15x;M7.1;M7.5;M7.8
    - Odczyt, zapis oraz edycja zawartości pamięci sterowników EDC15x;M7.1;M7.5;M7.8 przez złącze diagn.(ISO9141)(Immo OFF/ON)
    - Programowanie kluczyków,
    - Pracuje pod systemem Windows 98, NT, 2000 oraz XP
    - Współpracuje z oprogramowaniem w wersji 4.5 oraz 5.5 FULL
    - Komunikacja przez USB

Na youtube znalazlem film na którym jest pokazane polaczenie przez k-line.

http://www.youtube.com/watch?v=TlKO4yFMlj4

Zaskoczyla mnie równiez strone,ktora znalazlem odnosnie wersji 5.5 .Wersja ta dziala na interface elm 327.Ale do konca nie jestem o tym przekonany.Zobaczcie sami :

http://www.b2bfreezone.com/product-search/vag-k+can-commander.htm#
    klosek6
    Level 14  
    czy ma ktoś taką wersję 5,5 ?
    gregorianin
    Level 27  
    paw2501 wrote:
    Zapomialem dodac ,ze przewodzik jest orginalny zakupiony w telewis.Rozmawialem ,ze sprzedawca on twierdzi ,ze w starszych modelach nieraz nie idzie i mozna jedynie sporbowac podpiac sie bezposrednio pod sterownik.Z tego co widzialem w opcjach vag can comanndera jest mozliwosc polaczenia sie tym interfejsem.Wasnie bylem zaskoczonym tym,ze vag commander nie radzi sobie z polaczeniem np. z najbardziej chyba przyjazdnemu dla niego licznikowi jaki jest VDO. Co wy na to? Czy ktos z was uzyskal komunikacje z pojazdami z ktorymi ja sie usilowalem polaczyc za pomoca vag comanndera?

Jeśli jest faktycznie orYginalny http://autodiag.pl/index.php?p167,vag-can-k-commander-v5-3-full czyli wydatek około 5 tys zł lub z Key Tool 6.2 (7tys) to skorzystaj z bogatego wsparcia technicznego i ewentualnie gwarancji. Jeśli kupiłeś czajnas-fake za 100zł to tak działa jak kosztuje.
    voyager2
    Level 11  
    witaj paw tak jak napisałeś teleelvis :) = wno kupiłem tachoUsb2.5 i vagcan commandera u tego elvisa i nie działają. Sprawdzane na kilku kompach z dostarczonym softem.
    paw2501
    Level 22  
    Witam !
    Już lepiej te chinole chodzą od tego badziewia :). Kasa wyrzucona w błoto.

Pati
    Level 27  
    Piszą tam że ten vag comander np 1.4 działa w golfach 5 do october 2006, ja mam skode octavie II 2009 do zrobienia i też nie działa dla odczytu pin pokazuje same zera ;/. Ktoś wie jak to jest? Dla golfa 5 2005 czyta normalnie( mam ten z allegro ) a i jeszcze jedno czy on chodzi z jakimś vagiem? Bo w sumie to chodzi mi przede wszystkim o diagnostykę, miało działać z vagiem nawet na płycie był tam jakiś wersja chyba 8 coś tam ale lipa coś nie idzie za to koryguje liczniki ale na normalnej diagnostyce tym kabelkiem mi bardziej zależy. Kabelek nazywa się VAG CAN USB czy jakoś tak. Pozdrawiam!.
    Pati
    Level 27  
    Do diagnozy to mam tam kabelek z vagiem 5.17 chyba i can mi chodzi, ale chce coś co mi piny poczyta ;/.
    Pati
    Level 27  
    Witam! Mam nowy problem z fejsem. Mianowicie miałem od zawsze vaga 512.4-UD kupiłem sobie kiedyś robiłem nim już chyba z 2 lata. Kupiłem ostatnio commandera 1.4 i zainstalowałem i ok. działało wszystko z 2 m-ce ale że na płycie było oprogramowanie vagcom 704.1 PL to sobie zainstalowałem. I mało że nei działa ło z moim fejsem to teraz na moim starym fejsie mój stary fully regiistered vag zmienił sie na sherwere/ unregistered. Co ś wyczytałem strasznego że kabelek mógł ulec uszkodzeniu. Czy to możliwe???? Diagnozuje normalnie ale jak na wersje okrojoną czyli nie ma pomocy i nie dekoduje błędów wszystkich.
    lukss07ns
    Level 19  
    A ja interfejsem do vaga, po paru dniach kombinacji nawet diagnozuję Ople ... ;d

www.viaken.pl
    Pati
    Level 27  
    Ok ok ale co z moim problemem ? Ja nie mam kilku dni więc proszę o konkretne odpowiedzi ;)
    silver206
    Level 12  
    Musisz go ponownie aktywować tak jak zrobiłeś przy pierwszym uruchomieniu po zakupie.

Jeżeli to ori to najpierw wykonujesz test na aucie i pojawi się wygenerowany "serial number" który wysyłasz mailem do ross-techa i otrzymujesz zwrotnie podobny numer aktywujący który wklejasz w odpowiednie pole.
    Tyle mówi instrukcja ale wątpię czy jeszcze istnieje obsługa tak starej wersji vag-coma.
    Prędzej dostaniesz propozycję 99$ za kod do VCDSLite, który zastąpił wcześniejsze programy do tego typu kabli.
    Pati
    Level 27  
    Już mam naprawione. A VCDS znacznie różni sie od VagComa? Dlaczego zmieniono nazwe? Czyżby taki skok w funkcjonalności?
    Chico123
    Level 2  
    voyager2 wrote:
    witaj paw tak jak napisałeś teleelvis :) = wno kupiłem tachoUsb2.5 i vagcan commandera u tego elvisa i nie działają. Sprawdzane na kilku kompach z dostarczonym softem.

A na jakich autkach sprawdzaliście? Też na jakichś nowszych po can?
    Też się własnie natknąłem na ofertę z tego elvisa - bym potrzebował do Golfa V 2008 do naprawy licznika.
    emilwz
    Level 12  
    Witam
    Mam kabelek VAG KKL czy zadziała z VAG TACHO ?