Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool adg 3966 wysadza korki

15 Sty 2010 09:15 3119 2
  • Poziom 2  
    Niedawno moja działająca od paru lat idealnie zmywarka wysadziła korki w środku zmywania. Od tego czasu słyszę 'cyk' kiedy tylko przekręcę korbkę (tj. włączę zmywarkę). Nie palą się żadne diody. W środku znalazłem dużą ilość wody z mydłem (nie wiem w jaki sposób, ale znalazło się tam też samo mydło). Wodę odsączyłem, wyczyściłem filtr i osuszyłem wszystko w stopniu, w którym to było możliwe. Zero reakcji. Co może być problemem?
  • Poziom 19  
    Musisz niestety zajrzeć pod spód i przynajmniej na początek sprawdzić czy nie jest uszkodzona grzałka.
  • Poziom 26  
    Obawiam się że masz problem z odprowadzaniem wody .....(wydaje mi się że masz zmywarkę podłączoną do syfonu i lekko przytkany odpływ z instalacji wod-kan dlatego to co powinno dostać się do kanalizacji przedostaje się też do zmywarki) ściągnij wąż odpływowy ze zmywarki tam gdzie jest zamontowany i zacznij używać zlewu zobaczysz czy wylewa się z tego miejsca woda gdzie był włożony odpływ zmywarki , jeśli tak to musisz to przerobić tak żeby nie wyciekała (najprawdopodobniej pod zlewem masz rurki harmonijkowe bo one są wygodne w użyciu ale niestety szybko zarastają brudem) udrożnij odpływ jakimś "kretem" i zobacz co następnie mogło zostać zalane wodą w zmywarce (zwarcie mogło nawet "rozwalić " programator posprawdzaj wszystkie kostki które mogły zostać zalane podczas awarii (jeśli znajdziesz takowe kostki to poobcinaj je a przewody połącz np: lutując je.....) powodzenia