Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zmywarka whirlpool adg 3966 wysadza korki

15 Jan 2010 09:15 3530 2
  • Level 2  
    Niedawno moja działająca od paru lat idealnie zmywarka wysadziła korki w środku zmywania. Od tego czasu słyszę 'cyk' kiedy tylko przekręcę korbkę (tj. włączę zmywarkę). Nie palą się żadne diody. W środku znalazłem dużą ilość wody z mydłem (nie wiem w jaki sposób, ale znalazło się tam też samo mydło). Wodę odsączyłem, wyczyściłem filtr i osuszyłem wszystko w stopniu, w którym to było możliwe. Zero reakcji. Co może być problemem?
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 19  
    Musisz niestety zajrzeć pod spód i przynajmniej na początek sprawdzić czy nie jest uszkodzona grzałka.
  • Level 26  
    Obawiam się że masz problem z odprowadzaniem wody .....(wydaje mi się że masz zmywarkę podłączoną do syfonu i lekko przytkany odpływ z instalacji wod-kan dlatego to co powinno dostać się do kanalizacji przedostaje się też do zmywarki) ściągnij wąż odpływowy ze zmywarki tam gdzie jest zamontowany i zacznij używać zlewu zobaczysz czy wylewa się z tego miejsca woda gdzie był włożony odpływ zmywarki , jeśli tak to musisz to przerobić tak żeby nie wyciekała (najprawdopodobniej pod zlewem masz rurki harmonijkowe bo one są wygodne w użyciu ale niestety szybko zarastają brudem) udrożnij odpływ jakimś "kretem" i zobacz co następnie mogło zostać zalane wodą w zmywarce (zwarcie mogło nawet "rozwalić " programator posprawdzaj wszystkie kostki które mogły zostać zalane podczas awarii (jeśli znajdziesz takowe kostki to poobcinaj je a przewody połącz np: lutując je.....) powodzenia