Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD

r47bseba 15 Sty 2010 10:31 2678 15
  • #1 15 Sty 2010 10:31
    r47bseba
    Poziom 11  

Witam was serdecznie.Zrobiłem coś takiego.Będziecie mieli pewnie parę zastrzeżeń w sprawie wykonania .To jeszcze jest nieskończony projekt.Ale piszcie swoje spostrzeżenia słowa krytyki itp. itd .Załączam zdjęcia...
    mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD mój modding,,wygrawerowany napis,miga w takt HDD

Napis się świeci cały czas i jeszcze dodatkowo mruga sygnałem z dysku HDD....czego niewidac na zdjęciach
    A moje pytania to: jak wyłożyć od wewnątrz ten napis żeby był bardziej widoczny ,bo patrząc na wprost na to "okienko" to prawie nie widać tego wygrawerowanego napisu .pod kątem widać go dobrze (co zresztą widać na fotkach) Proszę o oceny....

0 15
  • #2 15 Sty 2010 11:58
    Karaczan
    Poziom 39  

Diody powinny byc wstawione na obrzezach tej plexy, by soczewki ledow swiecily bezposrednio w plexe. I jak najlepiej odizolowane swietlnie od reszty kompa. By nie oswietlaly tych blach. Wtedy polepszy sie efekt swiecenia samego napisu. A z tylu jakas wkladke plastikowa czarna, by blach nie bylo widac wogole ;)

0
  • #3 15 Sty 2010 12:35
    r47bseba
    Poziom 11  

zasłaniałem te diody pewnym plastikiem ale wcale zbytnio nie polepszył sie efekt....a z tą wkładka to tez myślałem ale nie wiem z czego ją zrobić.....szukałem w swojej rupieciarni jakiegoś czarnego elementu ale nie mogę nic znalezć ....

0
  • #4 15 Sty 2010 18:41
    Ilidan15
    Poziom 17  

hmm... czarna karta z bloku papieru kolorowego. Tanio i dobrze. spróbuj

0
  • #5 16 Sty 2010 00:30
    Lukson
    Poziom 32  

Próbowałeś świecić diodami w krawędź tej plexi. Znajomy ma tak półki zrobione, że nawiercił plexe na krawędziach u wstawił tam diody RGB, efekt calkiem przyzwoity.

0
  • #6 16 Sty 2010 11:42
    r47bseba
    Poziom 11  

Diody świecą w krawędz ...heh to nie jest plexi lecz zwykłe szkło .bo niemiałem dostępu do plexi, niebede zamawiał na necie takiego kawałka ,bo zapłace za niego może 2zl a za przesyłkę 10zł...bez sensu!!! a wiekszej ilości nie miałem zamiaru kupować bo na razie chciałem tylko spróbować jak sie graweruje i jak to wygląda z podświetleniem ....

a może macie jakieś miejsce z tańszą plexi .bo na allegro wydaje mi sie wygórowana ta cena..! :D

Dodano po 2 [minuty]:

aa i jeszcze jedno to szkło jest ok 3milimetrowe ....jak umieścić diody??? centralnie na środku tego szkła/plexi ??? czy jakoś inaczej....???

0
  • #7 16 Sty 2010 11:43
    Karaczan
    Poziom 39  

Skoro to jest szklo to mozesz sprobowac psiknac je od tylu czarnym sprayem.
    Jak efekt bedzie kiepski to mozesz go zmyc/zeskrobac.

0
  • #8 16 Sty 2010 11:47
    r47bseba
    Poziom 11  

jeszcze male sprostowanie....."centralnie na środku plexi"chodzi oczywiście o krawedz .....

Dodano po 4 [minuty]:

ok spróbuje z tym spreyem.......w moim przypadku mogę to pomalować od środka ,bo grawerowanie wykonałem od strony zewnętrznej ,,,a jakbym wykonał od wewnątrz to raczej malowanie nie wchodzi w grę ??? mam racje??

0
  • #9 18 Sty 2010 13:15
    SaraniS
    Poziom 26  

Witam
    Jak Koledzy wyżej pisali - diody świecące w krawędź, zamaskowanie blach...
    Jest to szkło 3mm... diody najlepiej jakby też były 3mm. W szkle wwiercania się w krawędź nie polecam, pozostaje diody przykleić do krawędzi szkła - najlepiej na jakiś przezroczysty klej i zamaskować "z zewnątrz", by świeciły tylko w szkło.
    Maskowanie blach - najprościej za pomocą czarnej kartki podłożonej pod szkło, lub tym podobnie. Malowanie samej powierzchni szkła, o ile uda Ci się bez zacieków, może wyjść ciekawie - efekt taki lustrzany.
    Co do malowania od strony grawerki (gdyby grawerka była od wewnątrz) - ciężko powiedzieć, też efekt mógłby być ciekawy.
    Pozdrawiam

0
  • #10 18 Sty 2010 16:02
    Karaczan
    Poziom 39  

Zaciekow nie bedzie, w koncu maluje strone tylnia. Wiec nawet jak beda zacieki, to z 2giej strony dostanie ladna, gladka "tafle" z farba ;)
    A na podswietlenie, jesli diody juz swieca w krawedz szkla i efekt nadal jest mierny, to albo dasz wiecej diod, albo wymienisz je na jakies mocniejsze.

0
  • #11 19 Sty 2010 10:40
    r47bseba
    Poziom 11  

a wiec tak.diody są 5mm .miałem 3 milimetrowe ale po pierwsze czerwone a po drugie po podłączeniu świeciły marnie/słabo i efekt też był mizerny....nie wiem dlaczego ale światło nierównomiernie sie rozchodzi na tym szkle..w jednym miejscu ładnie sie załamuje a w innym prawie wogle nie widać graweru

być może wina leży w grawerowaniu .ponieważ zrobiony jest metodą heh tzw. "chałupniczą "a nie żadnym ploterem .....

czy tak może być? a diod jest 4 sztuki

diody już odizolowałem od środka żeby świeciły tylko na szkło .zrobiłem to taką (rynienką ) stosowana do przeprowadzania kabli na tynku .niewiem jak to sie dokładnie nazywa ale chyba wiadomo o co chodzi ?!

i jeszcze spróbuje z tym malowaniem ....a jak bede miał chwile to zapodam fotke jak wyglada teraz

0
  • #12 19 Sty 2010 10:44
    kryst16
    Poziom 22  

Bardzo dobrze. Fajnie się prezentuje. Jeszcze jak byś coś dołożył na bok obudowy.

0
  • #13 20 Sty 2010 10:25
    r47bseba
    Poziom 11  

heh napis to moja ksywa a SQAD to taki dodatek...mam jeszcze podświetlony wentylator w zasilaczu .ale niewidac go bo jest z tyłu obudowy ...mam zamiar jeszcze coś wymodzić w bocznej ściance ......coś napewno wymyśle orginalnego

0
  • #14 03 Lut 2010 23:44
    MiniBoy
    Poziom 9  

Dla mnie jest extra ale kolor obudowy bym zmienił :)

0
  • #15 04 Lut 2010 00:05
    wzagra
    Poziom 33  

De gustibus non disputandum est - ale mnie to się skojarzyło z pisanką wielkanocną....
    Napiszę tak - pomysł sam w sobie (czyli podświetlenie napisu i miganie w takt HDD) może być, ale nie podoba mi się tło i nie podoba mi się czcionka.
    Jeżeli masz możliwość spróbuj zmienić kształt liter i zlikwiduj te pisankowe wzory. Może poeksperymentuj z różnymi kolorami diod?

0
  • #16 04 Lut 2010 09:41
    r47bseba
    Poziom 11  

Heh dzieki wzagra.tak poważnie to dopiero teraz mi sie to skojarzyło z jajkiem wielkanocnym ....

a co do zmiany czcionki to nie wchodzi raczej w grę bo bym musiał zrobic to od nowa ....

wogle to taki napis w okręgu nie zrodził sie bez przyczyny .....na początku miałem zamiar zrobić w bocznej sciance kompa coś takiego tylko umieścić to szkło z napisem w środku starego "WINYLA" płyty winylowej ale duża zle sie prezentowała w bocznej ściance ponieważ była za duża .....a małego "WINYLA " nie miałem

heheee a jak bedęde eksperymentował z różnymi kolorami diod to tymbardziej wyjdzie to pisanka wielkanocna.........jak juz to zmienić kolor diod na inny ale wszystkie w jednym kolorze

i dzięki MiniBoy za pochlebną opinie......ale chodzi ci o cała obudowe czy tylko o miejsce w okół napisu?

0