Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik temperatury do pieca jaki przewód?

15 Sty 2010 10:38 7342 4
  • Poziom 9  
    Mam piec c.o. SAS , posiada on sterownik z którego wychodzi przewód OMY 2x0.5mm2 zakończony czujnikiem do bojlera dł przewodu 6m
    Producent stwierdził że jest możliwość zwiększenia dł do 10m , powyżej tej dł
    będzie podawana niewłaściwa temp. do pieca a dokładnie będzie zawyżona.
    Muszę połączyć kocioł z bojlerem na dł ok 50m
    Dostałem też informację taką że rezystancja przewodu biorąc pod uwagę właściwości fizyczne 0.017 ohma na 1m dł przewodu o przekroju 1mm2
    Ze wzrostem temp w bojlerze rosnąć będzie rezystancja co będzie zawyżało temp.
    Zwiększenie przekroju przewodu wraz z jego wydłużeniem pogorszy sprawę,
    a należy zmniejszyć przekrój przewodu
    Nie mogę postawić bojlera obok pieca stad cały problem
    Jak to można rozwiązać, czy to co do tej pory udało mi się dowiedzieć ma sens?
  • Specjalista Automatyk
    Witam
    Tak ma sens

Ale
    Jaki typ czujnika ?

Czy nie ma możliwości podłączenia czujnika 3 przewodowo ( z kompensacją ) ?

podaj typ sterownika , który masz w piecu , lub dokładny typ pieca
  • Poziom 23  
    Podłączyć oryginalnym przewodem i zacisnąć koniec czujnika w dłoni. Odczytać temperaturę na sterowniku (temperatura dłoni). Następnie podłączyć czujnik długim przewodem i powtórzyć pomiar dłoni. Powinna być wyższa i będziemy wiedzieli ile oszukuje nam pomiar na długim przewodzie. Jeżeli zawyża np 5 stopni to trzeba ustawiać 5 stopni wyżej na sterowniku.
  • Poziom 9  
    Piec SAS UWT 42 kW
    sterownik firmy TECH ST-32 ZPID
  • Poziom 1  
    damianob1 napisał:
    Mam piec c.o. SAS , posiada on sterownik z którego wychodzi przewód OMY 2x0.5mm2 zakończony czujnikiem do bojlera dł przewodu 6m
    Producent stwierdził że jest możliwość zwiększenia dł do 10m , powyżej tej dł
    będzie podawana niewłaściwa temp. do pieca a dokładnie będzie zawyżona.
    Muszę połączyć kocioł z bojlerem na dł ok 50m
    Dostałem też informację taką że rezystancja przewodu biorąc pod uwagę właściwości fizyczne 0.017 ohma na 1m dł przewodu o przekroju 1mm2
    Ze wzrostem temp w bojlerze rosnąć będzie rezystancja co będzie zawyżało temp.
    Zwiększenie przekroju przewodu wraz z jego wydłużeniem pogorszy sprawę,
    a należy zmniejszyć przekrój przewodu
    Nie mogę postawić bojlera obok pieca stad cały problem
    Jak to można rozwiązać, czy to co do tej pory udało mi się dowiedzieć ma sens?

Witaj mam ten sam problem ,prosze napisz jak go rozwiązałeś,pozdrawiam Robert