Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja tuszy Canon PIXMA 4500 PGi-5BK, CLI-8

15 Sty 2010 12:09 3314 2
  • Poziom 10  
    Napełniłem kartridź CLI -8 kolorem magenta, przez otwór wywiercony u góry obok zaworu kulkowego, zakleiłem otwór przez który wlewałem tusz, odkleiłem taśmę z otworu wylotowego no i niestety cały tusz wyciekł na zewnątrz (opróżnił się ten pojemniczek bez waty na tusz w kartridżu), operację powtórzyłem kilka razy i to samo.
    Muszę zaznaczyć że kartridż ten leżał pusty przez ponad miesiąc, wiem że nie powinno się go napełniać ze względu na ewentualne problemy z głowicą, które mogą nastąpić ale czy to nietrzymanie tuszu może mieć z tym związek?
    Może trzeba wytworzyć podciśnienie w kartridżu ale nie mam pojęcia jak to się robi.
    Bardzo bym prosił o pomoc, przerzuciłem już tyle stron na google i forów ale jakoś nie miałem szczęścia trafić na pełniejszy opis napełniania tych pojemników.
    Ogólnie co zrobić żeby tusz nie kapał po napełnieniu pojemnika.
    Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc, nastawiłem się na spore drukowanie i jestem w kropce pisząc najdelikatniej ;)

I Jeszcze jedno, kupiłem tanie tusze po 20 zł za 250 ml firmy "ink-pol" na stronie "tanie drukowanie" - cena mnie skusiła ale boje się co będzie z głowicą.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 12  
    Kolego, jeśli cieknie Ci tusz to gdzieś wkład jest nieszczelny. Prawdopodobnie tam gdzie zrobiłeś otwór. Robisz tak:
    zaklejasz dysze wylotowe we wkładzie, robisz dziure, napełniasz, szczelnie zaklejasz (klej na gorąco, zatyczki gumowe do kartridży[kupisz je np w Agawie]) i na koniec odklejasz dysze. Jeśli jest nieszczelność zaklejonej dziury to dostaje sie do niego zbędne powietrze, wytwarza ono podciśnienie i zaczyna lecieć.
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki za radę, wychodzi na to że zrobiłem na odwrót, najpierw zrobiłem dziurę, potem zakleiłem dysze - rozumiem że powinienem najpierw zakleić dyszę a dopiero później wywiercić dziurkę - rozumiem że w takim wypadku pojemnik z tuszem mógł się napowietrzyć.
    Czy mógłbym jeszcze prosić o podpowiedź w poniższych kwestiach:
    1. Co do zaklejenia dysz - czym najlepiej to zrobić? - ja używałem taśmy klejącej ale ponieważ tusz mi przez nią kapał to z tą szczelnością nie najlepiej mi wyszło.
    2. Co do otworu wywierconego przez który wlewam tusz rozumiem że taśma klejąca nie wystarczy aby go szczelnie zakleić w związku z tym jaki mam klej kupić i jak się zakleja na gorąco?