Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell D600 z baterią C1295 11.1V 4700mAh - 3x miga dioda

15 Sty 2010 13:04 22021 34
  • Poziom 11  
    Witam
    posiadam baterię C1295 53WH 11.1v 4700mAh.
    Po podłączeniu do laptopa (DELL D600) dioda baterii miga 3 razy na pomarańczowo raz na zielono.
    Rozebrałem baterię ostatnia para miała 2.1v,wymieniłem dalej nic.
    W baterii są takie układy M37517, 61047FP pamięci nie namierzyłem

Co z tym można zrobić ? Bardzo proszę o pomoc.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 31  
    Wymienia sie kompletami ogniwa , zapewne zachowuje sie tak dlatego bo masz za duze roznice napiec miedzy ogniwami ,

poczytaj FAQ
  • Poziom 11  
    Czyli trzeba zbudować ten interfejs na 74LS05
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Coś mi się wydaje, że masz tam eeprom w lewym dolnym rogu na pierwszym zdjęciu - jesli dobrze widzę to jest na nim napis 01M, czyli jest to 24C01M - z lustrzanym pinoutem

Na drugim twoim zdjęciu brakuje bezpiecznika - był uszkodzony, czy tylko tak sobie go wylutowałeś?
  • Poziom 11  
    bezpiecznik jest sprawny wylutowałem żeby było widać układy.Czyli ten 01M to pamięć?
    Tak jak napisałem - to jest pamięć

Zgraj ją i zapodaj na forum
  • Poziom 11  
    Mam jeszcze pytanie, co z tą 7-mą nogą (test lub wp) na masę? nie mogę jej zaprogramować (bez wylutu)
    najlepiej jak będzie wisiała w powietrzu.

...tylko u Ciebie jest to 2 noga.

Najlepiej jak byś podniósł nogi od 1 do 4 i podpiął się przewodzikami
  • Poziom 11  
    Witam po przerwie.Pamięć zaprogramowałem (nogi 1-4 trzeba było podnieść) bateria dalej zachowuje się tak samo - dalej miga. Odpuścić czy dalej drążyć temat tylko gdzie szukać?
    Ja bym jeszcze trochę pogmerał.

Jakie masz napięcia na sekcjach, z dokładnością do 10 mV ?

Jakie są, po resecie, odczyty z BatteryMon lub SBW ?

Czy próbowałeś kalibracji po wynianie ogniw i resecie wsadu?
  • Poziom 11  
    Witam- mam podobną baterię typC1295 11,1V 4700mAh i 53WH z dwóch sztuk chciałem zrobić jedną z dwóch uszkodzonych w/w typu- zapalały się diody 1,3,5 - były uszkodzone ogniwa. Wyciąłem dwa dobre ogniwa z jednej i zastąpiłem uszkodzone dwa ogniwa w drugiej, były to ogniwa znajdujące się najdalej od styków połaczeniowych baterii. Kości mają symbole bq80201 i bq29310 . Program batterymon pokazuje pojemność tej w ten sposób "naprawionej" na około 22WH ale jest brak ładowania i dalej naciskając przycisk kontrolny na baterii zapalająsię diody 1,3,5. Nie posiadam dużej wiedzy w ty temacie ani żadnych programatorów. Moje pytanie brzmi -czy jest możliwość reanimacji tej baterii lub czy jest ktoś kto tą reanimację do poziomu nowej baterii by przeprowadził
    Gdybyś poczytał tematy podwieszone dotyczące regeneracji baterii, Twoja wiedza byłaby większa.

Podałbyś na forum wartości napięć na poszczególnych sekcjach, napisałbyś coś o bezpiecznikach itd.
  • Poziom 11  
    Witam - wartośc na trzech sekcjach 3,81V bezpiecznik to ten element przyklejony o trzech długich nóżkach? czy trzeba go wylutować ? jak sprawdzić?
    Tak to ten element. Wylutowywać nie trzeba.

...a jak się powinien zachowywać się bezpiecznik?

Jak nie jesteś pewien, to pomierz wartości omomierzem (z odłączonymi ogniwami) lub woltomierzem względem masy z podłączonymi ogniwami i podaj na forum.
  • Poziom 11  
    minus z pary ostatnich ogniw, po stronie dwóch nóżek dolna 2,8V górna 11,45V po drugiej stronie pojedyncza nóżka 10,13V
    No to już sobie odpowiedziałeś, że bezpiecznik jest uszkodzony.
  • Poziom 28  
    Witam. Potrzebuję naprawić taką samą baterię i bezpiecznik jest uwalony. W jaki sposób zasymulować taki bezpiecznik, czy może być do tego przydatny sc protector 12A H4 z seri SFH gdybym podlutował do niego przewody?
  • Poziom 11  
    Podepnę się pod temat. U mnie objaw taki sam jak wyżej, w baterii 3 razy migają zielone diody a dioda ładowania mruga na pomarańczowo z jednym mignięciem zielonym.
    Ale w mojej baterii jest pamięć 93c56, sczytałem wsad z niej i czy ktoś mógłby mi pomóc z wyzerowaniem go ?
  • Poziom 13  
    Witam !

Mam podobną baterię od laptopa DELL D600, a dokładne parametry to:

- C1295
    - bq29310PW
    - bq8011DBT
    - 4700mAh
    - 11.1V
    - 53WH
    - IS24C01

Dioda wskaźnika ładowania baterii miga 3x na pomarańczowo i 1x na zielono.
    Napięcia na sekcjach baterii pod obciążeniem wynosi 3.98V, 3.93V, 4.06V.

Zawartość pamięci EEPROM w załączniku.
    Mógłby ktoś mi zresetować zawartość?
    Czy wyrównanie poziomów napięć na ogniwach i reset pamięci, załatwią sprawę
    czy trzeba wymienić już ogniwa?
  • Poziom 9  
    Pytanie początkującego, jaki fizycznie programator jest potrzebny, żeby odczytać i zapisać wsad z tej kości: 24C01M?
  • Poziom 11  
    Witam
    Polecam Pony prog-a jest prosty w obsłudze a może dosyc dużo, jak na początek wystarczy
  • Poziom 12  
    [jarob] wgrałem twój wsad po resecie i bateria działa ale jest coś nie tak bo batterymon pokazuje design capacity 394272 mAh 8-O. powinno być 10 razy mniej.
    bateria od dell d610
  • Poziom 10  
    Witam jak zgrać wsad z tej baterii na 1 poście mam taka sama jak na zdjęciu układy M37517, 61047FP pod złącze główne i2c jak podłączyłem mam 998 cykl trzeba zresetować ale ja nie robiłem tego a nie chce popsuć Dell D600 z baterią C1295 11.1V 4700mAh - 3x miga dioda
    Mam podłączyć i2c do elektroniki i coś jeszcze złączyć. M37517-pinout Link
    proszę o pomoc czy da się to zrobić

• Poziom 32  
    Ta pamięć ma odwrócony obraz pinów - pisał o tym kolega jarob. Należy wylutować pamięć, połączyć odpowiednie piny do lpt i zgrać wsad w programie SBW lub innym. Umieść wsad na forum to ktoś go zresetuje.