Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa Router Board 133 po przepięciu

Master Dragon 15 Sty 2010 13:15 1977 4
  • #1 15 Sty 2010 13:15
    Master Dragon
    Poziom 12  

Mam problem mianowicie mam RouterBoard133c3 po przepięciu sieciowym.

Wywaliło w nim p-mosfet tego zaraz przy gniazdku i coś jeszcze tylko nie wiem co bo po wymianie tego mosfeta dalej płyta nie działa a po podpięciu 3,3 na główną linie włącza się i moje pytanie brzmi co to może być tu jest schemat rozrysowałem to trochę tylko nie wiem paru elementów

Naprawa Router Board 133 po przepięciu

przypuszczam że te układy u góry pierwszy od lewej i pierwszy od prawej są to diody bo na płycie są opisane D9 D10 , ale nie wiem co to jest po środku chyba jakiś mosfet bo jest oznaczony Q6 bo ten co wcześniej wymieniałem to był Q5 i nie wiem co to morze być za mosfet proszę pomóżcie.

Przepraszam za rysunek ale nie wiedziałem jak to narysować.

0 4
  • #2 15 Sty 2010 13:18
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zrób jeszcze zdjęcia makro tego miejsca i wstaw na forum.

0
  • #3 15 Sty 2010 14:02
    Master Dragon
    Poziom 12  

Nie mam jak zrobić zdjęcia bo nie mam cyfrówki a z telefonu nic nie widać da manual i opisze które to miejsce.

To co rozrysowałem jest to od power jack do złącza lan poe i w stronę kondensatora C107.

Wymieniłem Q5 bo wyleciał w powietrze reszta nie wygląda na uszkodzone ale nie dziala jak zewrę na chwilkę Q6 do zera to pojawia się napięcie ale 5,6v tam gdzie ma być 3,3 na zdjęciu strzałka

0
  • #4 14 Lut 2010 12:10
    lesnypatataj
    Poziom 9  

wymienisz diody, potem stwierdzisz ze masz zwarcie na 20 kondensatorach wokol procesora, spedzisz 3 godziny z hotem w lapie a na koncu sie okaze ze procesor jest uwalony . Spedzilem troche czasu nad ta i nad innymi zajebis... pomyslami Mikrotika i wiem jak to wyglada w przypadku urzadzen MT na ADM5120 (133 i 133c3), sukcesem konczy sie 10 % napraw ( kwarc, zenerka za RJ45 - czasem) . Moja rada : podlacz erbeka pod stabilizator napiecia na 12V , zdejmij radiator z proca i dotknij palcem na kilka sekund ... byc moze zaoszczedze Ci kilka godzin z tej pieknej, lutowej niedzieli :) . pozdrawiam Marcin

0
  • #5 14 Lut 2010 19:44
    Master Dragon
    Poziom 12  

słuchaj jak mu podam za układ stabilizujący 3,3v to wszystko zaczyna działać normalnie mogę się zalogować i tak dalej.

0