Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

woda nieustannie się gotuje

15 Sty 2010 13:36 4325 30
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie !
  Mam problem z instalacją CO układ otwarty.
  Otóż bardzo szybko rośnie mi temperatura w piecu i zaraz zaczyna gotować się woda w piecu a na grzejniki nic nie idzie ciepła .
  Mam pompkę która jest dobra tzn kręci .
  Jest jeszcze jeden dziwny problem,otóż myślałem że brakuje wody w centralnym i zacząłem dolewać wodę do układu lała się całą noc i nie wyleciała z przelewu wodomierz się kręcił a żadnych wycieków nie mam .
  Z góry dziękuję za pomoc!
 • Poziom 28  
  To znaczy, że gdzieś na pewno masz wyciek. Trzeba dokładnie sprawdzić instalację, nie ma takiej możliwości przy sprawnym układzie, że dobijasz wodę całą noc i nie ma jej w przelewie (chyba że instalacja ma kilka tyś litrów pojemności).
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Sprawdź filtr przed pompą czy nie jest zapchany, drugi problem to jakieś jaja,gdzie ta woda ci się podziewa?musi gdzieś wypływać jak cały czas dopływa.
 • Poziom 10  
  A czy w takim razie może woda cofać się przez wodomierz bo naprawdę nie mam żadnych wycieków a może mam tak małe ciśnienie wody?
  A co z tym gotowaniem się wody?
 • Poziom 10  
  Dobrze sprawdź naczynie wzbiorcze oraz wszystkie zawory przy piecu.Odkręć nakrętkę odpowietrzającą na pompce i zobacz czy się kręci,mogło coś podejść po łopatki.Cudów nie ma, instalacja musi działać.

  Dodano po 4 [sekundy]:

  Dobrze sprawdź naczynie wzbiorcze oraz wszystkie zawory przy piecu.Odkręć nakrętkę odpowietrzającą na pompce i zobacz czy się kręci,mogło coś podejść pod łopatki.Cudów nie ma, instalacja musi działać.
 • Poziom 10  
  Naczynie sprawdziłem a pompka się kręci śrube odkręcałem i patrzałem.
 • Poziom 28  
  Powiedziałbym ,że naczynie wzbiorcze zamarzło-powód dalszych kłopotów.
  Sprawdź to najpierw.Jeśli już kiedyś dolewałeś wodę do układu to wiesz zapewne którędy "wylatuje"

  Możliwe bardzo ,że masz wyciek z instalacji.Woda sobie ubywa,zapowietrza się i nie ma obiegu więc gotuje się w kociołku.
  Gdzie wycieka??/ musisz sam znaleźć.Może gdzieś przy przejściu przez ścianę,Musisz znaleźć.Gdzieś ta woda MUSI wypłynąć.
 • Poziom 10  
  woda może się gotować jak masz pozakręcane zawory przy kaloryferach bo nie ma wtedy dużego obiegu posprawdzaj zawory także przy piecu
 • Poziom 10  
  Naczynie nie jest zamarznięte bo wczoraj wymieniałem rurkę od niego gdyż faktycznie była zamarznięta na kolankach , jakiś fachura narobił z pięć zakrętów
 • Poziom 10  
  masz coś takiego jak rurka która po tym jak woda się gotuje odprowadza ją do ścieków
 • Poziom 10  
  Mam rurkę o której już mówiłem wylew mam na zewnątrz domu
 • Poziom 10  
  a czy z tej rurki nie ucieka woda.u mnie w domu jest tak że jak woda mi się gotuje to ta rurka odprowadza wodę do ścieków a piec sam sobie pobiera aż temperatura sie unormuje.spróbuj spuścić wodę napełnić od nowa i odpowietrzyć oraz posprawdzaj zawory
 • Poziom 10  
  Właśnie chodzi o to że woda nie ucieka...
  Nie mogę jej nawet nalać do przelewu bo albo mam tak niskie ciśnienie albo nie wiem bop wycieków naprawdę brak..
 • Poziom 10  
  odkręć wodę i patrz czy się przelewa przez naczynię.Jeśli nie to masz zamarzniętą rurę do naczynia lub w samym naczyniu jest lód
 • Poziom 10  
  Tak jak pisałem wcześniej naczynie nie jest zamarznięte i rurka do niego też nie .
  Mam i jedno i drugie ocieplone no i wewnątrz domu tzn ocieplone naczynie na strychu
  a ryrka idzie przez mój pokój i praktycznie cała jest ocieplona od naczynia w dół
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Pisałeś ,że wodomierz się kręcił .Czyli woda płynęła do instalacji, a jak dopływa do otwartego układu , to w końcu musi go napełnić i się przelać.
 • Poziom 10  
  Tak zgadza się no ale przez 8 godzin nie zdołała...
  Już naprawdę nie wiem..
 • Poziom 28  
  Masz tam jakieś(jakiś) manometr przy piecu?
  Jeśli, jak piszesz wodomierz kręcił się, i całą noc leciała woda to ile jej mogło "niby"wejść do układu?? 2 tys -5 tys? ten wodomierz coś wogóle naliczył?
  Mieszkasz na wsi i masz wodę z wodociągu ?Bo piszesz o małym ciśnieniu.Możliwe że przy wodomierzu jest manometr.Do napełnienia Twojej instalacji wystarczy ciśnienie (zależnie od wysokości baniaka)powiedzmy,1bar.Więc jeśli masz mniej w sieci,to jasne ,że nie napełnisz CO.
 • Poziom 10  
  Tak też myślałem że będzie chodzić o ciśnienie bo odkąd się tam wprowadziłem to mam takie cały czas no i jeszcze przedemną w szeregu są cztery domki pod tą linie...
 • Poziom 13  
  Może być taka sytuacja,że przelew jest sprowadzony "na dół..." a przy naczyniu niema napowietrzenia.W momencie kiedy woda zaczyna się przelewać,zaciąga wodę z instalacji i pompuje ją do kanalizacji (najczęściej).W takim układzie możesz nawet tydzień napełniać...jeszcze przy tak niskim ciśnieniu,które mówisz,że masz...?

  Ale rozumiem,że jesteś na 100% pewien,że rurka przelewowa jest wyprowadzona z niewielkim spadkiem od naczynia na zewnątrz???  Nie gniewaj się na to co teraz napiszę,ale uwierz mi,że zdarzały mi się i takie przypadki :)

  Czy jesteś pewien,że napuszczając wodę do układu otwierasz odpowiedni zawór...???
 • Poziom 12  
  Przede wszystkim musisz rozeznać czy problem leży w nie napełnianiu instalacji spowodowanym brakiem wody do tej instalacji-reduktor,zanieczyszczenia na filtrze, wodomierzu, niskie ciśnienie wody już do Ciebie może dochodzi z zewnątrz?
  Druga możliwość to przeciek (mało prawdopodobne,ale możliwe).
  Spisz sobie wodomierz przed napełnianiem. Jeśli masz manometr zobacz jakie jest ciśnienie dynamiczne (statycznym się za bardzo nie sugeruj). Jeśli nie masz manometru,to zobacz jakie jest ciśnienie "na oko" przy pełnym otwarciu zaworu.
  Najczęściej odpowiedzialne są za to reduktory i zanieczyszczenia.
 • Poziom 10  
  musimy człowiekowi pomóc.Mamy mało informacji o twojej instalacji ,opisz ją dokładniej, ile lat z czego zrobiona ,jakie i gdzie zawory szczególnie przy piecu,jaki kocioł,jaki dom.


  Prosiłem o pisanie poprawną polszczyzną
  mod - mirrzo
 • Poziom 20  
  Kolego TomOzga czy problem pojawił się nagle,czy po wymianie pieca?.Wklej jakieś fotki podłączenia pieca.

 • Moderator na urlopie...
  Pewnie wymienił instalację i grzejniki - na "nowoczesne z cienkimi rurkami". Kocioł szybko daje ciepło, a grzejniki szybko go nie oddadzą. Musi się zatem szybko nauczyć palić
 • Poziom 20  
  Albo zawór zwrotny odwrotnie założył przy pompie, albo albo można gdybać jak się tego nie widzi,fotki by się przydały.
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich co się okazało pompka była uszkodzona .
  Kręciła się bo się kręciła ale chyba uszkodzony kondensator był , gdy założyłem całkiem nową moment ruszyło obieg, poza tym są stare rury i pewnie całkiem mocno zabrudzone (delikatnie mówiąc) .
  A ciśnienie swoją drogą mam słabe więc bez pompki nie dawało rady.
  Dziękuję wszystkim za pomoc.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 13  
  Nie rozumiem...???

  Pisałeś o tym,że szybko rośnie temperatura na piecu.
  Okazało się,że była uszkodzona pompka...Dobrze słyszeć,że udało się znaleźć usterkę.

  Ale co z wodą,którą jak pisałeś napuszczałeś do układu całą noc...???
  Teraz nie ma takiej potrzeby?
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Kilka razy spotkałem się wyciekiem z kotła na paliwo stałe którego nie można było zauważyć, gdyż woda wsiąkała w podłoże lub spływała do ścieku umieszczonego opodal pieca w niewidocznym miejscu...
 • Poziom 13  
  Zdarzały się przypadki...że przeciek by wewnątrz kotła! Wprost do paleniska...
  Jeżeli pali się "na okrągło" taka nieszczelność jest bardzo trudna do zdiagnozowania,gdyż woda najzwyczajniej odparowuje!
  Widać ją...jedynie przy wygaszonym kotle!