Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Actros 1835 - 1997r

15 Sty 2010 14:48 4531 2
  • Poziom 9  
    witam,
    W okolicy gdzie mieszkam nie ma serwisu Mercedesa, próbowałem w innych dużych warsztatach i w wiekszości mają ogromne problemy z podłączaniem i obsługą komp :/ nie wspominając już o diagnostyce błędu.

W chwili obecnej jedyny błąd jaki wyświetla komputer to EPB 1 5343
    Były też inne błędy: FMR 03533, EPS 2 8093, i palący się wielki błąd STOP oraz niemiłosierne piszczenie. Dodatkowo wyświetla się czerwona ikonka i podejrzewam, że to ona jest powodem tego piszczenia. Jej wygląd przesyłem w załączniku, jest to szkic ale realistyczny ;)
    Jednak po pompowaniu "pompką" w odstojniku za prawym nadkolem pozostał tylko EPB 1 5343, znikły pozostałe oraz ucichło piszczenie. Szczerze to nie mam pojęcia co to za odstojnik, podobnie jak mechanik:/

Proszę więc o odpowiedz na następujące pytania:
    - czy istnieje możliwość nabycia programu gdzie można sprawdzić błędy z wyświetlacza komp.
    - co oznaczją błedy EPB 1 5343, FMR 0 3533, EPS 2 8093
    - do czego służy ten odstojnik, czym go ewentualnie zalać
    - co oznacza ikonka w załączniku

Mercedes Actros 1835 - 1997r
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    EPB 5343 - czujnik zużycia okładzin hamulcowych, oś tylna z prawej strony - brak sygnału.
    FMR 3533 - czujnik poziomu płynu chłodzącego uszkodzony (tego również tyczy się obrazek!) Wtedy piszczy.
    EPS 8093 - nieprawidłowy typ skrzyni biegów. Na to pomaga tzw. nauczanie skrzyni. BYŁO (w moich postach na przykład...)
  • Poziom 9  
    ok dzięki za odpowiedz.
    zapomniałem wspomnieć, że nauczanie skrzynie biegów zrobiłem :) a nie wiesz do czego służy ten zbiorniczek za prawym nadkolem?