Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SU-V5 problem z trzeszczącym potencjometrem

15 Sty 2010 16:17 1682 6
  • Poziom 14  
    Witam !
    Całkiem niedawno w swoim technicsie wymieniłem potencjometr na taki http://www.meditronik.com.pl/doc/plus/rmp_rk16_dc.pdf (stary trzeszczał).

Okazało się że nowy potencjometr trzeszczy przy małej głośności ale słychać to tylko jeśli włączona jest funkcja loudness. Przy wyłączonej nie słychać trzeszczenia. Co można z tym fantem zrobić. Chciałbym żeby jednak ten potencjometr nie trzeszczał.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 16  
    Na początek, przy wyłączonym wzmacniaczu wykonaj kilka energicznych ruchów potencjometrem lewo, prawo. Potencjometr nowy ;) tylko dlatego, że nie lutowany. Jeśli to nie pomoże, użyj chemii, choćby preparatu KONTAKT PR. Pozdrawiam.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 14  
    Zastanawia mnie tylko dlaczego nie słychać tego trzeszczenia przy wyłączonym loudness.
  • Poziom 34  
    Raczej sprawdź co się dzieje z elementami korekcji loudness.
  • Poziom 14  
    jeśli dobrze patrzę na schemat to nie ma ich za dużo a przynajmniej tych które mogą mieć wpływ. Załączam schamat i dane techniczne może się przydadzą.
  • Poziom 22  
    Przeczyść włącznik od Loudness.
  • Poziom 14  
    Kręcenie energiczne nic nie daje ! Jeśli nie pomoże czyszczenie wyłącznika to gdzie szukać przyczyny? Czy nowy potencjometr może być uszkodzony lub zabrudzony ?

Przeczyściłem wyłącznik Loudness ale nic to nie zmieniło. Reszta elementów też sprawna.