Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piec na olej zużyty -jak zrobić?

dikey7 15 Jan 2010 18:08 7965 1
Relpol
    dikey7
    Level 1  
    Witam panowie jestem tu nowy ale wielokrotnie przeglondałem to forum i patelnie wykonałem super sprawa :!::!: choc mam mały problem ponieważ pewnego razu piec mi samoistnie wygasł i zalało mi piwnice 20-30 L pozszło w djabły i kilka dni walki z wymyciem podłóg karcherem no :cry::cry: przyszło mi na myśl zrobienie pływaka w patelni który po napełnieniu sie do odpowiedniego poziomu ciepłym brudasem automatychnie -machanicznie zamknie mi dopływ "mazi " i zapobiegnie ponownej katastrofie :!: wymyslilem by go zrobic o wielkosci podełka od zapałek z blachy o,5-1mm inox a zatyczka dopływu z kulki od łożyska oczewiscie wszystko na odpowiednich wysokosciach :!::idea: czy ktos z was parał sie podobnym problemem lub ma inny pomysł na tak owy pływak w patelni prosze o pomoc i ewent.. inne rozwiazania mile widziane :arrow: moim drugim pomysłem jest zamontowanie elektrozaworu od BMW układ ciepła bez klimy podłonczony do silniczka wycieraczek poprzez diody przepuszczajace prad w jedna strone !!silnik sie załancza na jednym z 4 biegow elektrozawór sie otwiera olej napływa i chwilowa przerwa aż do ponownego załonczenia silniczka no z tym ze jest problem =prad zniknie i np po godzinie się pojawi a tu znowu wszystko pływa w brudasie chyba ze zamontowało by sie jakis -wyłoncznik czy cos w tym stylu że po braku pradu samoistnie sie rozłancza i juz nie załonczy chyba ze reczne włonczenie !! coś w stylu włoncznikow bespieczeństwa3 fazowych w maszynach przemysłowych :!::!:ale jak to sie fachowo nazywa i czy istnieje w wersji 220V tego nie wiem !!! jak myślicie dobrze kombinuje moze WY cos podsuniecie ZA WSZELKIE RADY BEDE WDZIECZNY KOLEGOM I POZDRAWIAM SERDECZNIE

WOW, WOW, WOW. Sporo tu błędów w pisowni (używaj przycisk "PISOWNIA"). Proszę stosować zasady poprawnej polszczyzny - teraz małe ostrzeżenie
    mod - mirrzo
  • Relpol
    User removed account
    Level 1