Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujniki parkowania - brak sygnału

Dalrin 15 Sty 2010 19:12 2564 2
  • #1 15 Sty 2010 19:12
    Dalrin
    Poziom 10  

Dzień dobry,

Mam oto taki problem:

Dwa lata temu kupiłem na allegro zestaw czujek parkowania 4x4.

Trzy miesiące temu miałem wypadek, dzięki czemu moje przednie czujki zostały uszkodzone. Skasowałem auto, które mi z podporządkowanej wyskoczyło.

Kupiłem inne czujki niby takie same, jednak nigdzie nie ma jakiś parametrów, aby porównać sygnał.

Niestety samochód nie mógł być podłączony zanim nie został złożony. Tak więc nowe czujki zostały polakierowane, wpasowane w zderzak itd.

Jednak mi ich nie połączyli razem, tylko wyprowadzili do połączenia.

I tu się zrobił problem. Czujki zupełnie nie reagują. Nie, że dają błędne wyniki.

Zachowują się jakby nie było ich. Nawet nic na wyświetlaczu się nie pojawia.

Tako więc pytam o Mędrcy Forum:
    Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić jaka jest moc sygnału, albo jakoś sprawdzić, czy w ogóle one są sprawne?

Pozdrawiam Wszystkich

Dalrin

0 2
  • #2 16 Sty 2010 23:01
    darek_wp
    Poziom 28  

Można sprawdzić np oscyloskopem czy w ogóle z modułu wychodzi sygnał do przetworników i jakie ma parametry. Można też podłaczyć generator do przetworników i sprawdzić czy działają i na jaką częstotliwość są strojone.

1
  • #3 25 Sty 2011 18:36
    Swiezy94 siedlce
    Poziom 9  

zobacz na samym poczatku czy kabel ktorys nie wypadł z centralki. jak parkujesz to jest sygnał ze one sie włączaja czy nie?

2