Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mp520 błąd uo52 . .

15 Sty 2010 19:25 5381 7
 • Poziom 2  
  Drukarka po umyciu głowicy przez chwilę działała ,lecz za chwilę wyświetlił się błąd UO52.I komunikat ''Typ głowicy jest nie prawidłowy.Zainstaluj odpowiednią głowicę.''Nadmienię że uzupełniam tusz ,nie zmieniam kertridży. Czy to już po drukarce czy da się coś z tym zrobić.
 • Poziom 15  
  Na youtube są tutoriale, które w przypadku takich głowic Canon właśnie do czyszczenia wykorzystują wodę.
  Przykładowy film - tutorial: http://youtu.be/BAB-l_k-pLA

  Wodą też czyści się używane zbiorniki Canona: http://youtu.be/mtqutxm_oiM

  Do czyszczenia głowic Canon'a jest w ofercie specjalny adaptor do czyszczenia, podłączany do kranu: http://youtu.be/8xjUcyda-ek

  Oczywiście, to co może zadziałać dla takich jak na filmach głowic, m.in. do MP520, może być śmiertelne dla głowic innych marek.

  Ważne - po myciu głowica ma być sucha, a sama końcówka głowicy nie powinna być przecierana - a tylko osuszona, jak to pokazane jest na filmach.

  Gdy wyświetlony zostanie komunikat „U052 The type of print head is incorrect. Install the correct print head.” (Typ głowicy drukującej jest nieprawidłowy. Zainstaluj odpowiednią głowicę.), Canon uznał, że powinnaś już kupić nową głowicę - lub drukarkę. W głowicy ulega przepaleniu jakiś element. Poszukuję odpowiedzi, czy jest to możliwe do naprawienia - u mnie wystąpiło w momencie zwykłego uruchomienia procedury Czyszczenia - a głowica była bardzo mało używana w drukarce - więc nie było to zużycie, ale może celowy błąd oprogramowania drukarki niszczący de facto drukarkę, zważywszy na koszty nabycia głowicy.

 • Poziom 34  
  Popieram kolegę "dekRe" tak w 100%, zawsze tak robiłem i nigdy nie miałem problemu. Kiedyś napisałem na forum o takiej metodzie mycia głowicy, to mój post został usunięty jako beznadziejna porada. Mycie głowicy również robiłem u klienta w domu jak i dmuchanie w pojemnik z tuszem. Pomagało i działało, sam ma drukarkę ip 4000 i działa do tej pory. Drukarka miała iść do kosza ze względu na głowice. Uważam że takie mycie jest bezpieczniejsze niż mycie w myjce ultradźwiękowej, która może pokrzywić dysze.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Moderator
  leeart napisał:
  Chodziło o włożenie głowicy pod kran.


  Sługa WSI napisał:
  sama woda, a nawet para wodna, nie są szkodliwe dla tej rodziny głowic - o ile woda nie dostanie się za zieloną płytkę lub głowica nie jest uszkodzona mechanicznie i nie ma odsłoniętych przewodników


  :arrow: leeart - Widzisz różnicę w powyższych cytatach?