Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną?

Krzymek1986 15 Sty 2010 19:26 2301 0
    Krzymek1986
    Poziom 1  
    Witam, to mój pierwszy post na forum więc proszę o wybaczenie wszystkich niedociągnięć. Otóż do dnia wczorajszego byłem szczęśliwym posiadaczem poniższego modelu Toshiby:
    Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną?

DANE TECHNICZNE: Link

Wczoraj podczas pracy z komputerem (a dokładnie podczas edytowania obrazu) komputer nagle wyłączył się, coś jakby cicho stuknęło. Po próbie restartu nic nie pojawia się na matrycy, dioda dysku twardego miga tylko raz i gaśnie (reszta kontrolek działa poprawnie) , a wentylator normalnie pracuje. Wystąpiła już kiedyś podobna sytuacja, ale wtedy pomimo braku obrazu system startował - słyszałem dźwięk uruchamiania systemu, a po podłączeniu zewnętrznego monitora udało się uzyskać obraz, który z czasem powrócił i na ekran laptopa. Stwierdzam więc, ale nie jestem fachowcem -że awarii uległa karta graficzna ( nie jestem w stanie przełączyć obrazu na zewnętrzny monitor - chyba, że nie działają klawisze funkcyjne - czego nie wiem). Komputer nie został zalany. Objawem który może być niepokojący to to, że często się nagrzewał dosyć mocno. Po rozkręceniu laptopa i wyjęciu karty graficznej nie widać niepokojących śladów. Podobnie na płycie głównej. Czy jeśli karta graficzna się spali nie musi to mieć żadnych oznak zewnętrznych? Może ktoś miał do czynienia z podobną awarią? A może to Bios się nie ładuje tak jak powinien? Jednak na BIOSIE to się kompletnie nie znam.

Przechodzę więc do zasadniczego pytania na które mam nadzieje uzyskać odpowiedź.

Jeśli to karta graficzna to czy mój model pozwala na wymianę karty? - Karta to nVidia GeForce Go 7600 zdjęcia poniżej

Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną? Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną? Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną? Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną? Toshiba Sat. A100-495 czy można wymienić kartę graficzną?

Czy karty które obsługuje ta Toshiba działają w oparciu o standard MXM?

Jeśli tak to który to typ: I, II, III, IV?

Jaką najmocniejszą grafikę mógłbym włożyć do tego komputera (nawet po wymianie procesora - bo słyszałem, że w tym modelu też jest to możliwe - mam nadzieje , że się nie mylę)

Na polskich forach nie mogę znaleźć informacji na ten temat bo ten model nie był nigdy dostępny na rynku polskim - jest to model dostępny wyłącznie w Niemczech i nie wiem czy gdzieś indziej.

Jeśli powyższa karta to nie karta graficzna w standardzie mxm to w jakim? Gdzie znajdę mocną kartę którą będę mógł zastąpić ą z zdjęcia? Może ktoś dysponuje odpowiednią fachową wiedzą.
    Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

Czy awarie kart graficznych to norma w tych modelach? Ponieważ sporo się o tym naczytałem.

Czy mogę spróbować uruchomić ten komputer bez tej karty? I czy powinien bez niej się odpalić?

Czy gdy awarii ulega karta graficzna można ją jeszcze jakoś uratować? Czy nadaje się tylko do wymiany? ( akurat to pytanie jest może trochę zbyt słabo skonkretyzowane) ;)

Jeśli potrzebne są jeszcze jakieś dane proszę pisać :)