Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

passat b5 98 rok problem z odpaleniem przy temp. oko這 -10

Maid 15 Sty 2010 19:43 4657 15
  • #1 15 Sty 2010 19:43
    Maid
    Poziom 9  

witam .Mam problem z odpaleniem mojego pasata przy temperaturze oko這 -10 stopni tzn. zapali pochodzi z 2 sekundy i zga郾ie, i potem ci瞛ko go wog鏊e uruchomi. Problem znika gdy temperatura minusowa jest wi瘯sza wtedy pali ok i oczywiscie jak jest na plusie te積ie ma problemu .By貫m na komputerze jest wszsytko oki wed逝g naszych dzielnych mechanik闚;) Ale poczyta貫m troszke forum i postanowi貫m sam sie wzia za t usterke .kto napisa 瞠by kostke z czujnika zdj望 i zobaczy czy wtedy odpali bo pono wtedy omputer mysli 瞠 jest oko這 40 stopni na minusie i d逝瞠j sie 鈍iece grzej i zwieksza sie dawka paliwa .Ok 鈍iece d逝zej sie grzej wed逝g kontrolki w kabinie samochodu i autko oczywiscie pali za kazdym razem. czy to mo瞠 by獞ina czujnika tego co steruje tym ca造m zdarzeniem czy co,innego? i mam pytanko jeszcze czy mo積a je寮zic bez pod豉cz帷zonej kostki , pozdrawiam

0 15
  • #2 15 Sty 2010 20:05
    glosny83
    Poziom 28  

Czeba sprawdzi warto軼i czujnika na kompie i wtedy ci wyjdzie,moim zdaniem czyjnik daje d..y

0
  • #3 15 Sty 2010 20:20
    matias31
    Poziom 16  

Moim zdaniem czujnik do wywalenia. Nie jest do ko鎍a uszkodzony ale ma "dziur w rezystancji" i nie dzia豉 w ca造m zakresie

0
  • #4 15 Sty 2010 20:24
    Maid
    Poziom 9  

te my郵 瞠 czujnik w tym przypadku zawodzi. Te zuwa篡貫m 瞠 przy zdjetej kostce poprawi豉 sie praca silnika tzn, przy uruchomieniu zimnego silnika przy zdj皻ej kostce wchodzi normalnie na wi瘯sze obroty natomiast przy za這穎nej przy obrotach powy瞠j 2tys dusi sie i ga郾ie i ci篹ko ponownie go uruchomi. jak sie juzgo uruchomi praca silnika jest nie r闚na jakby na wszystkie nie pali . Czy ten czujnik by a tak 鄉ieci u mnie ?

0
  • #5 15 Sty 2010 20:28
    matias31
    Poziom 16  

Mo積a go sprawdzi bo te czujniki s chyba podw鎩ne jeden do zegar闚 a drugi dla sterownika. Sprawd jak tam ich rezystancj powinna by taka sama

0
  • #6 15 Sty 2010 20:33
    Maid
    Poziom 9  

a czy bez za這穎nej kostki mo積a je寮zic nic sie nie b璠zie dzia這 ? wydaje mi si 瞠 chyba ca造 czas moze 鈍iece podgrzewa. jaki mechanior m闚i 瞠 po uruchomieniu silnika jeszcze troszke 鈍iece pracuj i dogrzewaj dopuki nie osiagnie jakiejs tam temperatury a skoro kostka z czujnika jest zdjeta to sterowania tej temperatury niema i mo瞠 鈍iece za d逝go podgrzewa co grozi wed逝g mnie popaleniem

Dodano po 2 [minuty]:

dzi瘯i matjas z ta rezystancj jest strza w 10 trzeba b璠zie sprawdzi

0
  • #7 16 Sty 2010 15:14
    matias31
    Poziom 16  

bez czujnika si raczej nie obejdzie, auto b璠zie ca造 czas chodzi na "ssaniu" Mechanik ma racj 鈍iece dogrzewaj komor w celu wyr闚nania pracy

0
  • #8 25 Sty 2010 17:29
    Maid
    Poziom 9  

wyciek oleju w okolicach turbiny wszystko obryzgane i plama pod samochodem sk康 ten wyciek mo瞠 by ??

0
  • #9 25 Sty 2010 17:57
    Kruszek9393
    Poziom 10  

maid a gdzie jest ten czujnik bo ja bym cchia r闚nie go zdj望 i sprawdzi czy lepiej zapali prosz o dok豉dny opis po這瞠nia

0
  • #10 25 Sty 2010 18:33
    Maid
    Poziom 9  

umnie jest w kra鎍u silnika stoj帷 przodem do auta po prawej stronie pod rur id帷 od silnika do ch這dnicy . id tam cztery przewody kosta niebieska .powodzenia

0
  • #12 26 Sty 2010 19:24
    kacperek1981
    Poziom 2  

witam .. panowie co to za czujnik o kt鏎ym mowa?

0
  • #13 26 Sty 2010 19:52
    Maid
    Poziom 9  

czujnik kt鏎y steruje podgrzewaniem 鈍iec tak mis ie wydaje. gdy koste 軼iagasz d逝瞠j sie grzej mi pomaga這 uruchomi przy mniejszej temperaturze teraz jest ok przy tym mrozie

0
  • #14 26 Sty 2010 20:22
    kacperek1981
    Poziom 2  

no ok a wiecie moze gdzie dokladnie jest on w pssacie b3 1,9 td....

0