Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7520 - nie uruchamia się, dioda sygn. na zielono

15 Sty 2010 20:00 6692 2
  • Poziom 13  
    Acer 7520 17cali nie uruchamia sie. Miga zieloną diodą. Podstawiłem sprawdzone pamięci, wyjałem dysk, cd, baterię, kartę wlan, grafikę /jest na złączu mmx i istnieje mozliwość wymontowania grafiki z płytką/ i dalej jest to samo tzn. po nacisnięciu przycisku power zapala się zielona dioda wokół przycisku i na obudowie. Na matrycy nic się nie pojawia na włozonym napedzie zaswieca sie dioda, czyli bios robi post i nic wiecej - nastepuje restart.
    Procesora nie podstawiałem bo nie mam turiona. Radiatory robia sie ciepłe po chwili, w normalnym stopniu, wentylator zalacza sie prawidlowo.
    Spotkal sie ktos z taka usterka?

Dodam ze jakis czas temu trafil do mnie ten sam model z takimi objawami, wyglada, ze usterka seryjna.
    \HDD tez odłączyłem i klawiaturę również.

Moderowany przez mat_ed:

Spację stawiamy po przecinku, kropce, a nie przed. Post poprawiłem, gdyż czytać się tego nie dało.

• Poziom 1  
    Właśnie rozbieram na części model Acer Aspire 5520. Wyciągam po kolei podzespoły i efekt jest ten sam. (migająca dioda zasilania oraz dodatkowo dioda od WiFi). Google mówi, że to płyta główna, a konkretnie mostek. Podobno to jakaś wada fabryczna.
    Mój model posiada jeszcze inne objawy. Mianowicie miga matryca oraz przy naciśnięciu zasilania zaczyna kręcić wiatrak, który po 5 sekundach staje. Na tym koniec. Nic dalej się nie dzieje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Dociśnij grafikę i włącz jednocześnie komputer , jesli się cokolwiek pojawi, logo itp. to problem z grafiką, pomocny może być w takim wypadku reballing .
    Myślę że jak coś ci miga na ekranie to znaczy że grafika próbuje coś wyświetlać i mostek może być ok. Mostek zarządza pracą urządzeń peryferyjnych w komputerze usb, ata /sata, com, wiatrakami itp. Myślę że to nie mostek ale mogę się mylić. Co do rebalingu mogę pomóc , mam kilka sit i podgrzewacz ze sterownikiem temperatury stację hot air.
    Tylko problemem jest diagnoza co właściwie jest uszkodzone. W poniedziałek u siebie pomierzę napiecia na przetwornicach czy są właściwe.