Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uruchomić falownik Lenze 8200 vector

15 Sty 2010 20:06 4538 8
  • Poziom 22  
    Witam posiadam taki falownik. Komunikuje się z nim za pomocą konwertera LECOM A/B i oprogramowania GDC_Easy_V411. I wydaje mi się on jakoś wybrakowany. Zdaje się ze do tego falownika potrzebuje moduł z wej/wyj ? można go gdzieś zakupić?. Bez tego modułu nie chce mi wystartować ponieważ należy zewrzeć zacisk 28. A może można ominąć to jakoś w programie?

Jak uruchomić falownik Lenze 8200 vector
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    Masz rację, potrzebny jest moduł w którym trzeba zewrzeć wyprowadzenie 28 i 20. Muszę przyznać że ta płyteczka bardzo często pada. Umieszcza się ją w to miejsce gdzie u Ciebie są wolne piny.

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać że na tą płytkę podłączasz też np. potencjometr.

Dodano po 11 [minuty]:

http://www.lenze.pl/lenze.pl_pl_active/020_Pr...vector/8200vector.pl.jsp?cid=0b0164e0800e98bb

Potrzebujesz moduł funkcyjny, jakby odstraszyli Cię ceną, daj znać, coś wymyślimy :)
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 19  
    I przełóż ten czerwony jumper o jedną pozycję w dół to nie będziesz musiał podłączać 24VDC do modułu Lecom żeby się skomunikować z przemiennikiem. Szczegóły w instrukcji :)

Co do modułu to wystarczy pewnie Ci "Standard I/O". Nówka około trzydziestu paru euro+vat a na allegro można znaleźć dużo tańsze
  • Poziom 22  
    Dziękuje koledzy. Po zrobieniu kabelka (kros) skomunikowałem się z falownikiem bez problemu. Posiadam jeszcze inne typy Lenze i też działa. Ale mam pytanie na tym konwerterze jest złącze 485. Więc działało by to na innym falowniku z ta komunikacją?
  • Poziom 19  
    Co do tego styku łączącego 20-28: W nowych przemiennikach złącze od modułu I/O jest zakryte taką specjalną pokrywką, która ma w sobie jumper zwierające któreś z dwóch sąsiednich pinów i wtedy odblokowanie 20-28 jest podawane na stałe. Spotkałem się z przypadkiem gdzie człowiek sobie tą zworkę wyprowadził na jakiś przekaźnik i robił nim start/stop. Natomiast pamiętać należy że są tam potencjały większe niż 24VDC więc należy uważać żeby się nie dotknąć :) . Nie jest to jednak zalecany sposób sterowania przemiennika (ale działa :) ). Co do użycia Lecoma jako konwertera z RS232 na 485 to kojarzy mi się że raczej działa to jedyne jako przemiennik->RS232 + przemiennik->RS485 i nie da się zrobić RS232->RS485 ale to musiałbym jeszcze jutro sprawdzić.
  • Poziom 14  
    W nowych przetwornikach może tak, ale w 8200, ten potencjał wynosi z tego co pamiętam ok. 20V, i w książeczce od Lenze, wyraźnie jest napisane że może to być załączane przekaźnikiem. Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Panowie. Mam teraz falownik do skonfigurowania Lenze 8201 lub SMD moc 0,37kW. A konfiguracja nie typowa jak dla mnie i nie wiem jak to zrobić. Falownik ma zasilać urządzenie o napięciu nie przekraczającym 60V i częstotliwości 200Hz. Takie otrzymałem dane silnika nietypowe. Jak mu ograniczyć napięcie wyjściowe. Jest taka możliwość w Lenze?
  • Poziom 19  
    Musiałbym to sprawdzić ale chyba jak ograniczysz czest. maksymalną na 200Hz a punkt załamania charakterystyki (C15) dużo wyżej to powinienneś coś takiego uzyskać. Tak na szybko licząc dla przemiennika 1fazowego (230V) to C15 powinno być gdzieś w okolicach 800Hz.
  • Poziom 22  
    Takie parametry uzyskam się pod warunkiem że falownik jest wektorem. Mój niestety nie jest. Temat zamykam i dziękuje za pomoc.