logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

President Taylor Classic, brak modulacji

cbbernard 16 Sty 2010 10:58 2255 4
REKLAMA
  • #1 7543062
    cbbernard
    Poziom 11  
    Posiadam radyjko jak w temacie,i problem z nim związany. Radyjko nie ma modulacji nadawania, zarówno w AM jak i w FM. Wzmacniacz m.cz. to µPC1242H i wydaje mi się że jest sprawny.bo na odbiorze jest modulacja prawidłowa. Dodatkowym uszkodzeniem jest to że, nie przełączają się kanały z przycisków w mikrofonie. Dodaję że wzmacniacz w.cz. pracuje prawidłowo. Za pomoc z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 7543159
    SP5ANJ
    Spoczywaj w Pokoju
    Witam.

    cbbernard napisał:
    Radyjko nie ma modulacji nadawania, zarówno w AM jak i w FM.

    Cytat:
    ... nie przełączają się kanały z przycisków w mikrofonie.

    Prawdopodobnie urwana żyła w przewodzie mikrofonowym.

    Bardzo częstym uszkodzeniem mechanicznym jest urwany przewód od mikrofonu.


    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #3 7543527
    cbbernard
    Poziom 11  
    Kolego SP5ANJ, szukanie rozwiązania problemu rozpocząłem właśnie od sprawdzenia kabla mikrofonowego i dzisiaj po twojej sugestii sprawdziłem go ponownie i jednak to nie tu tkwi problem. Dziękuję i proszę o jeszcze inne sugestie.
    Pozdrawiam.

    Dodano po 8 [minuty]:

    A może ktoś ma schemat tego modelu radyjka. Zamieszczony na elektroda.pl schemat Taylora starszego modelu jest inny i nie bardzo mogę sobie z nim poradzić.
  • REKLAMA
  • #4 7548867
    gregorio27
    Poziom 31  
    Urwany przewód w kablu mikrofonowym lub jeśli faktycznie dobry to szukaj w okolicy gniazda gruchy, jeśli nie przełącza i brak modulacji to może być brak napięcia na pinie mod gniazda.
    A jakakolwiek moc w.cz. wychodzi?? bo nigdzie nie doczytałem , pisze tylko że wzmacniacz w.cz. pracuje prawidłowo?????
  • #5 7551956
    cbbernard
    Poziom 11  
    Moc w.cz. wychodzi,PTT przełącza nadawanie/odbiór, moc nadawania jest prawidłowa, moc odbioru jest prawidłowa, regulacja głośności ok, tylko brak modulacji nadawania, zmieniałem wkładkę mikrofonu i nic.
REKLAMA