Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault kangoo - homologacja na ciezarowe

darekborc 16 Sty 2010 12:35 5161 6
  • #1 16 Sty 2010 12:35
    darekborc
    Poziom 9  

Witam! Kupiłem niedawno renault kangoo z kratką, w dowodzie mam wpisany ciężarowy. Chciałbym się dowiedzieć czy potrzebny jest mi jakiś papierek (homologacja) i jak ja uzyskać (duplikat czy coś), czy wystarczy tylko wbity w dowód żeby w pełni korzystać z tego autka (vat itp) Jak to teraz jest, z tymi kratkami, bo na jednym forum piszą tak a na innym inaczej. Dodam ze to wersja 5 osobowa i ładowność bagażowa 570kg.

0 6
  • #2 16 Sty 2010 17:10
    szakkkalll
    Poziom 15  

To nie jest takie proste. Żeby odliczać Vat od paliwa musisz mieć wbity w dowód Vat-1. Żeby uzyskać VAT -1 musisz udać się do okręgowej stacji kontroli pojazdów ale możesz być pewien, że auto w obecnym kształcie nie spełnia warunków. W praktyce będziesz musiał wywalić tylny rząd siedzeń i przesunąć kratkę za pierwszy rząd, oraz udać się do firmy która zajmuje się "zmianami konstrukcyjnymi w pojazdach", żeby wydali papier, że siedzenia zostały zdemontowane. Oczywiście auto trzeba przerejestrować na 2 osoby. Zasada jest taka, że przestrzeń ładunkowa musi być większa od przestrzeni pasażerskiej, mierzy się od dolnej krawędzi przedniej szyby, a kratka musi wytrzymać nacisk 2 razy większy od dopuszczalnej ładowności.
    Najlepiej udaj się na stację diagnostyczną, a tam wszystko dokładnie ci powiedzą.

0
  • #3 17 Sty 2010 10:31
    darekborc
    Poziom 9  

ok wiec tak vatu nie moge odliczyc.ale mam w dowód wbity ciezarowy wiec kratka musi byc(bo musi i koniec).poj.... te prawo polskie

0
  • #4 24 Lut 2010 17:33
    gero3
    Poziom 10  

Hahahah, prawo w Polsce jest bardzo poj....e, bo w dodatku kratka w samochodzie takim jak Twój, tzn w takim aby możnabyło odliczać VAT (czyli z VAT-1) musi jeszcze spełniać określone normy, tzn.... musi być na stałe zamontowana w samochodzie (żadna część tej kratki nie może być ruchoma ), dół kratki musi być z blachy aż do wysokości 80% wysokości siedzeń, powyżej może być krata ale o oczku nie większym niż 10cm. Dodatkowo kratka nie może być więcej oddalona od wewnętrznej części samochodu niż 5cm - chodzi o szparę jaka jest pomiędzy kratką a np sufitem, czy podłogą lub boczkami samochodu.
    I to jest dopiero pełna wykładnia tzw kratki.A do tego dochodzą różne inne bzdury z proporcją przestrzeni ładunkowej do przestrzeni pasażerskiej i siłą nacisku jaką ma wytrzymywać kratka, że ma być tylko jeden rząd siedzeń, itp. (-:
    Pozdr

0
  • #5 10 Mar 2010 16:08
    extreme666
    Poziom 12  

Nie wiem jak to jest w tym dziwnym kraju,że prawo działa wstecz.Ktoś kiedyś określił warunki jakie auta muszą spełnić,by stać się ciężarówkami(dla Urzędów Skarbowych).Po jakimś czasie ktoś coś pozmieniał i dawne ciężarówki dla "skarbówki" stały się autami osobowymi!Cud nad Wisłą!
    A do kolegi od Kangura-oczywiście papier potwierdzający ciężarowość ciężarówki ,czyli przegląd kosztuje coś koło 600 pln.

0
  • #6 10 Mar 2010 16:28
    szakkkalll
    Poziom 15  

extreme666 napisał:
    Nie wiem jak to jest w tym dziwnym kraju,że prawo działa wstecz.Ktoś kiedyś określił warunki jakie auta muszą spełnić,by stać się ciężarówkami(dla Urzędów Skarbowych).Po jakimś czasie ktoś coś pozmieniał i dawne ciężarówki dla "skarbówki" stały się autami osobowymi!Cud nad Wisłą!
    A do kolegi od Kangura-oczywiście papier potwierdzający ciężarowość ciężarówki ,czyli przegląd kosztuje coś koło 600 pln.

Zgadzam się z Tobą, tylko co do ceny przeglądu to trochę przesadziłeś, robiłem właśnie takowy w zeszłym roku i za przegląd Vat-1 dałem, żeby cię nie skłamać niecałe 100 zł.

0
  • #7 10 Mar 2010 16:38
    azibik
    Poziom 32  

Panowie jesteście nie na bieżąco.Jeżeli jest kratka w samochodzie i świadectwo homologacji na ciężarowe /4,5 osób i 505 ładowności/ to można odliczać vat od zakupu i od paliwa.do czerwca ? Na dziś to obowiązuje.

0