Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikowane 3 way STX - na zamówienie.

Tomq 08 Lut 2018 13:49 28556 65
 • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
 • #62 08 Lut 2018 14:48
  blade232
  Poziom 10  

  To inaczej zapytam, teraz zwrotnica jest w gomorze gdm czyli krótkie przewody są do głośników i jeden długi od zwrotnicy do terminala, po wsadzeniu zwrotnicy do komory gdn na dół będą długie przewody ze zwrotnicy do głośników i krótki ze zwrotnicy do terminala. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze? Teraz jedynie to pomniejszam komorę gdm no i w bliskiej odległości od zwrotnicy jest tył gdm z magnesem i czy to nie szkodzi zwrotce ?

 • #63 08 Lut 2018 14:58
  marian133
  Poziom 38  

  blade232 napisał:
  To inaczej zapytam, teraz zwrotnica jest w gomorze gdm czyli krótkie przewody są do głośników i jeden długi od zwrotnicy do terminala, po wsadzeniu zwrotnicy do komory gdn na dół będą długie przewody ze zwrotnicy do głośników i krótki ze zwrotnicy do terminala. Jakie rozwiązanie jest korzystniejsze?


  W Twoim przypadku nie ma różnicy.

  blade232 napisał:
  Teraz jedynie to pomniejszam komorę gdm no i w bliskiej odległości od zwrotnicy jest tył gdm z magnesem i czy to nie szkodzi zwrotce ?


  A w jakim celu ją pomniejszasz?

 • #64 08 Lut 2018 15:15
  Bucefal76
  Poziom 10  

  Litości ... cewki dla GDN nawijasz pewno drutem fi 0.75 być może fi 1.2mm i masz tego kilkadziesiąt metrów per cewka, a martwisz się o wpływ 1m kabla głośnikowego w kolumnie?

  Zwrotnice daj za GDN bo otwór pod GDN jest największy i najłatwiej ją tam umieścić.

  Inna sprawa, że pobieżnie przeglądając wątek mam wrażenie chaosu i nie bardzo wiem co chcesz zrobić.
  I teraz uwaga - jeśli nie masz możliwości pomiarów akustycznych to kopiuj kropka w kropkę opublikowane pomierzone konstrukcje niczego nie zmieniaj.
  Dodam, że nawet mając możliwości pomiarów akustycznych trzeba czasu i nauki by do czegoś sensownego dojść w tym temacie. Więc jak nie planujesz by twoim hobby przez najbliższe klika lat było budowanie kolumn głośnikowych to sugeruje kopiuj dostępne wzorce i niczego nie "ulepszaj".

 • #65 08 Lut 2018 16:50
  blade232
  Poziom 10  

  Panowie, dzięki za rady, jestem w sumie początkujący w temacie i wiem że czasem zadaje dla was głupie pytania ale to też jest nauka. FX200 skopiowałem w 2010 roku i wykorzystałem projekt zwrotnicy Irka i gotowe obudowy i głośniki i br ze sklepu STX. Zwrotnice sam polutowałem i złożyłem do kupy wszystko i gra do dzisiaj. Zwrotnice są na plastikowych "płytkach" na pająka i wepchnąłem je do komory gdm. Jedynie teraz wymieniłem niemarkowe kondziory w sekcji gdm na janzen 400v nie zmieniając wartości oczywiście. @marian133 właśnie nie miałem zamiaru zmniejszać komory gdm i zwrotka siedzi tam bo myślałem że mniej kabli w kolumnie to lepiej. Rozumiem że dla tego "starego"gdm komora powinna być oryginalna i tą zwrotnice jak radzisz razem z @Bucefal76 przenieść na dół do gdma ? @Bucefal76 mam z tyłu na dole duży terminal odkręcany więc może lepiej na dnie komory położyć zwrotkę ?

 • #66 08 Lut 2018 19:06
  Bucefal76
  Poziom 10  

  W sklepie typu castorama lub innym kupujesz listewki kwadratowe 1cmx1cm ucinasz odcinki na długość jednego z wymiarów zwrotnicy i robisz w ten sposób dystanse. Zwrotnice montujesz nad terminalem dzięki dystansom. W razie potrzeby dolną część zwrotnicy zaklejasz jakąś gumą czy czymś w tym rodzaju.