Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 109 wymiana przewodu gruszki

16 Sty 2010 14:17 3013 4
  • Poziom 16  
    Witam. Mam problem, wymieniłem przewód gruszki w cb alan 109 i wszystko było by dobrze, tylko przy nadawaniu ,siła sygnału pokazywana w 5 diodach spadła z 5 na 3. Po za tym wszystko działa poprawnie. Dodam że przewód oryginalny miał 4 przewody a ja założyłem 5 ale 1 żyła jest nie podłączona. Czy to ma jakiś wpływ na siłę nadawania?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    silut napisał:
    Czy to ma jakiś wpływ na siłę nadawania?

Wymiana kabelka nie powinna mieć żadnego wpływu na moc nadawania.

Podpowiem, że nie sugerowałbym się wskazaniami takiego wskazania, ponieważ jest to tylko wskaźnik a nie pomiar mocy nadajnika. :cry:

Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Ale nic sie nie zmieniło samochód w tym samym miejscu tylko przewód sie zmienił. Źle połączony nie działał by wcale, czy mam racje?
  • Poziom 31  
    Cytat:
    Wymiana kabelka nie powinna mieć żadnego wpływu na moc nadawania

No chyba że kabelek jakiś kryzysowy ze szczątkowym ekranem, do tego nieco rozstrojona antena i po sprzęgnięciu działa ogranicznik modulacji a przez to spada nieco moc.
  • Poziom 16  
    Zacznijmy od że nie rozumiem sformułowania "kryzysowy przewód". Nie o tym chciałem pisać. Wymieniłem przewód na stary wszystkie 5 diod przy nadawaniu się świeci.Kolejna wymiana na nowy przewód ta sama sytuacja sygnał spada o połowę. Co ma przewód gruszki do nadawania ? Pozdrawiam.