Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron 6400 zwarcie na baterii czy uszk. ukł. zasil.?

16 Sty 2010 16:08 5405 15
  • Poziom 16  
    Witam!
    Mam w naprawie, Della inspiron 6400 na początku jak go dostałem to włączał się, ale na ekranie nic się nie pojawiało po przegrzaniu chipsetu laptop zaczął działać.
    Gdy juz wszystko było złożone, chciałem naładować baterie po podpięciu ładowarki bateria zaczęła się normalnie ładować wiec go zostawiłem, gdy wróciłem po 15min dioda od ładowania w laptopie i ładowarce już się nie świeciła a przetwornica cykała tak jak by było zwarcie
    Objaw jest taki, gdy jest włożona bateria i jest podpięte zasilanie to przetwornica cyka i po chwili się wyłącza a gdy wyjmę baterie to laptop normalnie pracuje na zasilaczu.
    Wygląda na to ze bateria robi zwarcie albo układ ladujący

Czy napinach wyjsciowych do baterii powinno być 19V?

Dell Inspiron 6400 zwarcie na baterii czy uszk. ukł. zasil.?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Na pinach wyjsciowych do baterii powinno być pełne napięcie zasilacza.
    Czyli tak jak masz.
    Sprawdź z inną baterią czy występuje ten sam efekt.
  • Poziom 26  
    Pitd, dobrze wiesz , że w tych modelach już bateria była rozpoznawana przez bios i nie można jej było sobie zamieniać między komputerami.

jurek1980 napisał:
    Pitd, dobrze wiesz , że w tych modelach już bateria była rozpoznawana przez bios i nie można jej było sobie zamieniać między komputerami.

Baterie owszem są rozpoznawanie przez bios, ale bez przesady.
    Baterię można zmienić z innego takiego typu laptopa lub włożyć nową.
    Nikt nie przypisuje do laptopa jednej tylko baterii.
    Bios rozpoznaje pojemność baterii i model zasilacza i to by było tyle z rozpoznawania.

Jak sobie wyobrażasz kupno nowej baterii do laptopa? Czyżby po wyekspolatowaniu jednej baterii trzeba było wyrzucić laptopa, bo nie można zamienić mu baterii? Albo kupić nowej?
  • Poziom 26  
    Nową owszem można kupić. Po jej włożeniu zostanie w niej zapamiętany ServiceTag komputera. Po zamianie użytej jeden raz baterii z zapisanym jednym service tagiem, inny komputer pokaże w biosie, że bateria jest nierozpoznana a dioda led będzie migała na zółto sygnalizując jej awarię. Oczywiście po włożeniu jej z powrotem do komputera "macierzystego" będzie działać. Ale zamieniać ich nie można. No chyba, że na czas testów zmienisz servicetag.

Sorki ale właśnie przeczytałem ponownie temat. To co pisałem dotyczy Latitutda E6400 nie Inspirona. Przepraszam za wprowadzanie w błąd, to chyba sobotnie "zmęczenie materiału".
  • Poziom 16  
    Właśnie nie mam skąd pożyczyć takiej baterii na próbę a innej metody niema?

Sprawdź rezystancję baterii na tych pinach. Jak jest zwarcie to masz odpowiedź.
  • Poziom 16  
    Zwarcia niema!
    Gdy podepnę zasilacz a bateria jest w laptopie to dioda od ładowania zaświeca się a dopiero po 2-3s robi zwarcie i wyłącza zasilacz

Czyli bateria będzie raczej do wymiany.
  • Poziom 16  
    Jednak znalazłem koleżankę, która ma Della inspirion 1501 bateria są takie same.
    Tylko teraz pytanie: Wsadzić moją baterie w jej laptopa czy jej baterie w mojego, co będzie bezpieczniejsze? Nie chciałbym jej czegoś popsuć

Ja bym włożył tą sprawną baterię do twojego laptopa. Jak efekt się nie powtórzy to znaczy że twoja bateria jest do wymiany.
  • Poziom 16  
    Ewidentnie cos siadło na płycie głównej, bo bateria działała w jej laptopie.
    Po przyjściu do domu laptop juz w ogóle nie chce się włączyć na tej baterii, a po podłączeni zasilacza mruga dioda na pomarańczowo od ładowania.
    Oraz zaświeciły się wszystkie diody od testu baterii
  • Poziom 32  
    PitD napisał:
    Na pinach wyjsciowych do baterii powinno być pełne napięcie zasilacza.
    Czyli tak jak masz.
    Sprawdź z inną baterią czy występuje ten sam efekt.

Kolego na tych pinach przy włożonej baterii może być max. 12,6V lub 16,8V. Pełne napięcie zasilania(19V) na tych pinach oznacza uszkodzenie przetwornicy ładowania lub selektora. Jeśli dostępny jest schemat to sprawa dość prosta :)
  • Poziom 16  
    Dalem sobie spokój z tym laptopem ,bez schemtu za duzo bym nie zdziałał.
    Dzieki za wszystkie odp
  • Poziom 16  
    Dzieki kolego ale juz za pózno, laptop zostal oddany.
    Szkoda ze wczesniej nie wrzuciles schematu plyty głownej, ale napewno inni beda z niego korzystac