Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak wstecznego w vw t4 po wymianie silnika

hanibal80 16 Jan 2010 16:16 12168 13
    hanibal80
    Level 2  
    witam wszystkich i za razem mam problem po wymianie silnika okazuje sie ze w t4 moim zaginoł wsteczny bieg niby wszystko jest oki ale jednak nie wchodzi wbija sie najprawdopodobniej 1 bieg nie wiem co mam robic wiec szukam tu pomocy prosze o pomoc z góry dziekuje

Dodano po 1 [minuty]:

a jest to Vw t4 z 91 roku silnik 1.9 disel
    tomrom1985
    Level 30  
    A może jakieś cięgno jest źle założone przy skrzyni. Nie pamiętam jak ona wygląda, ale spotkałem się z czymś takim w mercedesie 208.
    carrot
    Moderator of Cars
    Tam jest taka plastikowa kulka, która wchodzi w jarzmo na górze skrzyni i bardzo lubi się rozlecieć
    hanibal80
    Level 2  
    własnie przxegladałem wszystko jest na sztywno i nadal nic auto odpaliłem by dłuzej pochodziło i rozgrzało skrzynie lecz tez bez rezultatu ;/;/ z tego co widze to dociskajac blokuje cos ten wsteczny ale co to mozze byc;/;/
    User removed account
    User removed account  
    hanibal80
    Level 2  
    próbowałem 0 rezultatu tylko blokuje jeszcze bardziej czuc opór straszny jak 2 osoba dociska na skrzyni to w kabinie nie mozna pchnac drazka do przodu a jak sie uda i tak zeskosuje do punktu 1 biegu;/
  • Helpful post
    Sady
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ta plastykowa kulka pękła o której wspomniał carrot, a ty tego nie sprawdziłeś.
    Dostaniesz się po zdjęciu osłony gumowej od drążka zmiany biegów.
  • Helpful post
    jano720
    Level 15  
    Witam.
    Regulacja dżwigni zmiany biegów znajduje si e pod podłogą
    Musiałbyś popuścić śrubę zaciskającą jażemko na rurce wzdłużnej
    i delikatnie skręcić rurką w lewo.
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    BRYS_
    Level 22  
    hanibal80 wrote:
    próbowałem 0 rezultatu tylko blokuje jeszcze bardziej czuc opór straszny jak 2 osoba dociska na skrzyni to w kabinie nie mozna pchnac drazka do przodu a jak sie uda i tak zeskosuje do punktu 1 biegu;/

Rozepnij przy samej skrzyni drążki od wybierania biegów i próbuj (oczywiście na zgaszonym silniku)wrzucić bieg.
    Jeśli się da-pozostaje regulacja i ewentualne skasowanie luzów na tulejkach drążków.
    Jeśli nie-skrzynia zablokowana np:urwanym ślimakiem od prędkościomierza.
  • Helpful post
    bula17
    Level 22  
    skrzynia zostala stara ??

Jak niee to sprawdz czy nie masz wstecznego jako 6 bieg lub jak masz 6 czy nie masz jako jako okolice 1 biegu .

2 dni kiedys regulowalem drozek zmiany w T4 bo na drozku bylo jako 6 a w rzeczywistosci wstek wchodzil kolo 1 :D

A jak to jest ok wypnij kulke oraz to ciegno do skrzyni i wrzucaj biegi po koleji czy wchodza jak wejdzie wsteczny to cos na drozku regulacja od dołu zaraz pod lewarkiem .
    trans-serwis
    Level 39  
    Zapraszam do siebie. Maksimum 1 godzina i po kłopocie.
    Lasqs
    Level 10  
    Ja mam troche inny kłopot ... Ani wsteczny ani 5 nie dziala... ale w taki sposob że poprostu w miescu gdzie powinny być to prostu nic nie ma ... wbijam bieg i jak by nadal był na luzie ... -.- to jest 2.5 tdi 102 km 2000 rok (340tyś km)

Może to faktycznie jest drążek/ki do regulacji ... jako że wsteczny i 5 bieg są w jednej lini.
    Damian2501
    Level 11  
    a moze nie masz zapiętego drązka na kulce przy skrzyni lub przy dzwigni i dlatego nie ma wstecznego ani 5