Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kłopoty z systemem alarmowym Mobitel Viking 1

zeebee 16 Sty 2010 16:57 1797 2
 • #1 16 Sty 2010 16:57
  zeebee
  Poziom 2  

  Do Skody Fabi system alarmowy wraz z centralnym zamkiem został dodany dodatkowo nie jest więc wyposażeniem fabrycznym..
  Ostatnio wyciągnąłem z Fabi akumulator na dłuższy czas (miesiąc?) i mam kłopoty syrena wyje cały czas jedynym sposobem jej wyłączenia było wyłączenie kluczykiem (syreny). Dioda „kontrolna” w samochodzie świeci cały czas, nie można otworzyć drzwi (jeżeli zamykam lub otwieram kluczykiem (od strony kierowcy) kołeczki w pozostałych drzwiach podnoszą się również, nie można uruchomić silnika, słychać rozrusznik ale zapłonu nie ma , nie przygaszają również lampki kontrolne.
  Słyszałem, że należy ponownie zsynchronizować (zakodować) pilota i układ sterujący, tylko jak?
  Jest to podstawowa wersja Skody fabii bez podnoszenia szyb (elektrycznego) – więc obsługa „komfortowa” nie ma tu więc zastosowania.
  Czy spotkaliście się już z czymś takim?

  0 2
 • #2 16 Sty 2010 23:42
  zendi1985
  Poziom 11  

  Prawdopodobnie tak jak napisałeś musisz na nowo synchronizować piloty z alarmem a w jaki sposób to zrobić musisz poszukać na necie instrukcji do swojego alarmu najlepiej spisz dane z centraliki alarmu i później google. tylko jedna kwestia nie daje mi spokoju jeszcze nie spotkałem się z tym żeby poprzez odłączenie aku centralka się zresetowała i nie pamiętała pilotów.
  To ze ci nie odpala auto jest powiązane z alarmem prawdopodobnie masz odcięcie zapłonu poprzez alarm zrobione.

  0
 • #3 17 Sty 2010 20:18
  zeebee
  Poziom 2  

  Problem rozwiązany.
  Okazało się że przyczyna tkwi w baterii pilota, w przypadku użycia „rezerwowego” klucza (z pilotem) wszystko działa w porządku.
  Pechem okazało się że wraz z wyciągnięciem akumulatora z samochodu - bateria w pilocie odmówiła działania. W tym przypadku po ponownym podłączeniu akumulatora, samochód nie dawał się uruchomić, bateria w pilocie była ostatnim rozwiązaniem jaka przychodził na myśl, pilot działał do czasu wyjęcia akumulatora.

  Dziękuję za zainteresowanie i chęć przyjścia z pomocą

  0