Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto NAFTOVE TOPENI 6BON3 - nie mogę odpalić

atis72 16 Jan 2010 18:40 4733 8
    atis72
    Level 10  
    Witam. Webasto NAFTOVE TOPENI 6BON3 - nie mogę odpalić. Wszystko działa- świeca żarowa grzeje, wentylator obraca się pompka podaje paliwo (nie wiem w jakiej ilości ma podawć paliwo jak zdiołem wężyk to kapało przy uruchomionej pompce około 2 kropel na sekunde - czy tak powinna podawać?) Jak rozgrzeje świece i uruchamiam wentylator z pompką to zaczyna dymić z rury wydechowej i po chwili przestaje dymić nie odpala. Zasilam je z samochodu.Co może być przyczyną że nie chce zaskoczyć? Proszę o jakąś podpowiedź?
    atis72
    Level 10  
    ???????????????
  • Helpful post
    BRYS_
    Level 22  
    Zachowując wszelką ostrożność odpalaj webasto na mieszance ropa-benzyna,w stosunku powiedzmy 5:1.
    Często tak właśnie odpalałem stare webasta by je "rozruszać",potem oczywiście zasilaj samą ropą.
  • Helpful post
    Meteor80
    Level 15  
    Ja odpalałem takie coś w następujący sposób:
    Najpierw rozgrzewałem świecę ( przy wyłączonym wentylatorze) potem załączałem wentylator i pompkę.
    No i oczywiście moje Webasto było zasilane z 24V zasilacza.
  • Helpful post
    skylark
    Level 25  
    Zrób taką samą próbę przy odpalonym silniku. Może chodzi o podnapięcie ?
    atis72
    Level 10  
    Dziękuje za podpowiedzi. Okazało się, że paliwo było źle rozpylane w piecu i nie mogło dojść do zapłonu.
    Olek34
    Level 9  
    Cześć,mam pytanie dotyczące zacisków na pompce paliwa do webasto jest na niej zainstalowany elektrozawór oraz są 3-zaciski (+,-,oraz B) jaką rolę pełni zacisk B ? Może ktoś posiada schemat do webasto Naftové topení 12 AKN 5 ? Jeszcze pytanie,ponieważ u mnie nie ma na palniku oznaczeń jak na schematach (57,58 i B) tylko jak wyżej napisałem (+,-,oraz B) proszę o info jaką rolę spełniają poszczególne zaciski lub ewentualnie jaka jest kolejność odpalania?
    Pozdrawiam.
    jero11
    Level 13  
    Również zastanawiam się do czego jest pin B przy silniku, po starej instalacji wychodzi że do 2 pinów oznaczonych (+) trzeba podłączyć zasilanie silnika i cewkę elektrozaworu pompki, B nie miałem podłączony bo instalacja była niekompletna.
    Z lewej 2 piny (+) zasilania i cewki, z prawej pin B
    Webasto NAFTOVE TOPENI 6BON3 - nie mogę odpalić]Link[/url]
    Sprawa wyjaśniona, po podaniu na pin B zasilania silnik ma wolniejsze obroty- pierwszy bieg.