Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak obniżyć prędkość pomiędzy dwoma urządzeniami w sieci?

Silenceres 16 Jan 2010 19:38 2470 8
    Silenceres
    Level 11  
    Witam!
    mam taki problem...

do istniejącej instalacji tj. router (Black Box) z WLAN (działającym jako klient - odbiera internet drogą radiową) chciałem dołączyć nowe urządzenie FRITZ BOX FON WLAN pomiędzy ten router a komputer i niestety urządzenie nie mogą się skomunikować.

Ważnym faktem jest to że pomiędzy routerem a komputerem (PC) jest spora odległość około 100 metrów

Internet mam tylko wtedy jeżeli w ustawieniach karty sieciowej komputera zmienię prędkość na 10 Mb/s ( na 100Mb/s nie działa)

router BLACK BOX --- --------LAN ----100m----- FRITZ BOX FON WLAN --- USB PC

na krótkiej odległości przy krótkim kablu sieciowym to zestawienie działa, lecz przy tym długim połączeniu nie.

I tak sobie myślę że gdyby można było zmniejszyć prędkość komunikacji pomiędzy FRITZ BOX FON WLAN a routerem BLACK BOX na 10Mb/s to wtenczas by działało analogicznie jak to ma miejsce teraz pomiędzy routerem a PC

Proszę o pomoc w tym temacie

Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    aro84
    Level 14  
    Gdzie Ty masz ten router, że aż 100m skrętki?
    100m dla skrętki to maksymalna długość, a jak tam jeszcze puściłeś zasilanie przez PoE to nie dziwne, że tak to działa. Opisz swoją instalację, gdzie idzie ten kabel, mieszkasz w blokach, czy możesz dołożyć urządzenie na środku kabla. Zmniejszanie prędkości transmisji to żadne rozwiązanie.
    bruno007
    Level 12  
    Ja bym sprawdził ten link kablowy. Napisałeś, że po przełączeniu w komputerze na 10M działa (rozumiem, że komp jest połączony bezpośrednio do routera po tym właśnie kablu).
    Fritz!Box Fon Wlan nie wspiera funkcji auto MDI/MDI-X i jeżeli urządzenie po drugiej stronie też nie to będziesz musiał przerobić ten kabel na tzw crossover. Możesz to zrobić zarabiając wtyczkę po jednej stronie wg rysunku:

Silenceres
    Level 11  
    aro84 wrote:
    Gdzie Ty masz ten router, że aż 100m skrętki?
    100m dla skrętki to maksymalna długość, a jak tam jeszcze puściłeś zasilanie przez PoE to nie dziwne, że tak to działa. Opisz swoją instalację, gdzie idzie ten kabel, mieszkasz w blokach, czy możesz dołożyć urządzenie na środku kabla. Zmniejszanie prędkości transmisji to żadne rozwiązanie.

Mieszkam na wsi i antena jest na pomieszczeniach gospodarczych oddalona o 100m ze względu na to że tylko tam gdzie jest zainstalowana widzi AP-ka z którego pobieram internet.

Zasilnie przez PoE działa - nie mam z tym żadnego problemu :)

Urządzenie FRITZ BOX FON WLAN ma być przy kompie ze względu na to że ma nadajnik WI-FI i chciałbym aby rozsyłał sygnał po mieszkaniu

A więc umiejscowienie urządzeń ma być takie jak na rysunku!

Dodano po 1 [minuty]:

bruno007 wrote:
    Ja bym sprawdził ten link kablowy. Napisałeś, że po przełączeniu w komputerze na 10M działa (rozumiem, że komp jest połączony bezpośrednio do routera po tym właśnie kablu).
    Fritz!Box Fon Wlan nie wspiera funkcji auto MDI/MDI-X i jeżeli urządzenie po drugiej stronie też nie to będziesz musiał przerobić ten kabel na tzw crossover. Możesz to zrobić zarabiając wtyczkę po jednej stronie wg rysunku:

Tak, w tej chwili komp jest podłączony bezpośrednio do routera BLACK BOX i w karcie sieciowej kompa mam ustawione na 10Mb/s

Czy jeżeli przerobie kabel na crossover to zmniejszy się prędkość ??

Nie rozumiem tego co znaczy że
    " Fritz!Box Fon Wlan nie wspiera funkcji auto MDI/MDI-X "

Jak podłączyłem w pokoju na krótkim kablu ( nie zcrosowanym) router BLACK BOX z Fritz!Box Fon Wlan, a FRITZ-a z kompem przez USB to miałem dostęp do BLACK BOX-a przez FRITZ-a

A jak oddaliłem router BLACK BOX od Fritz!Box Fon Wlan tym kablem 100 metrowym to połączenie nie mogłem nawiazać :(
    aro84
    Level 14  
    Czy masz możliwość zasilania z tych pomieszczeń gospodarczych?
    Jeśli tak to ja na twoim miejscu dałbym zamiast tego kabla dwa Access Pointy i zrobił połączenie radiowe na tym odcinku.
    Silenceres
    Level 11  
    aro84 wrote:
    Czy masz możliwość zasilania z tych pomieszczeń gospodarczych?
    Jeśli tak to ja na twoim miejscu dałbym zamiast tego kabla dwa Access Pointy i zrobił połączenie radiowe na tym odcinku.

Musiałbym tam ciągnąć dodatkowo zasilanie + kolejne urządzenie (koszty wzrastają)
    czyli to rozwiązanie raczej odpada.

Rozważam możliwość położenia nowego lepszego kabla - może to rozwiąże problem ??

Wolał bym jednak wykorzystać istniejący kabel ( położenie nowego nie jest taką prostą sprawą niestety)

Gdyby dało się w jakiś sposób obniżyć prędkość komunikacji pomiędzy router BLACK BOX a FRITZ!BOX FON WLAN to myślę żeby to zagrało - skoro teraz komp tak działa!
    piterus99
    Level 43  
    Zapewne masz wyrób skrętko podobny, 99zł za karton na allegro. Dlatego tak działa. Weź magnes do ręki i zobacz czy przyciąga tą skrętkę. Jeśli choć w minimalnym stopniu tak - masz odpowiedź.

I naprawdę dziwne, że PoE działa na 100m. Wręcz nieprawdopodobne.

Inna sprawa - stareńkiego huba 10mbps z allegro za jakieś grosze wpiąć i połączyć z frytzem po lanie. Może zaskoczy
    aro84
    Level 14  
    Za cenę 100m kabla to byś miał dwa Access Pointy, tylko zasilanie skombinować...
    adam_ruski
    Level 12  
    Ja za 100m kabla mam ap i 100m kabla na zasilanie;p Co prawda w domu<na wsi>.
    Jest spadek napięcia na przewodzie zasilającym i problem z rozłożeniem bo leci nad droga ,antena na wysokim drzewie bo na dachu domu strefa fresnela leży i kwiczy;p a drzewo z 10m wyżej od dachu mam i cacy ;D Ap oczywiście w trybie reapter.