Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Suzuki Vitara problem z odpaleniem!

16 Jan 2010 19:45 5918 15
  • Level 12  
    Witam. Posiadam Vitarę 1.6 16V. Problem mój polega na tym że skonczylo mi się paliwo wlałem i nie chce za nic odpalić. Proszę kogoś kto wie co to może być za przyczyna o radę. Z góry dzięki. Maciek
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 25  
    a samochód w garażu? bo jak nie to pewnie Ci przewody paliwowe zamarzły. Prawda jest taka że chociażbyś nie wiadomo gdzie tankował to i tak woda jest.
  • Level 24  
    A może zatarłeś pompę paliwa gdy było pusto w baku?
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Level 12  
    Ten problem już mam z głowy, spadł wężyk spod filtra paliwa i łapał za dużo powietrza. Ale teraz wysiadł mi zapłon, nie mam żadnych kontrolek. Bezpieczniki w porządku. Co to może być, przekaźnik?
  • Level 24  
    A słychać jakiekolwiek załączenie gdy przekręcasz kluczyk? z rozrusznika dochodzą jakiekolwiek dzwięki? W każdym bądz razie masz go do sprawdzenia tak czy inaczej, możesz sprawdzić przekaźnik załączający, potem załącznik rozrusznika... kabelki do niego mogła spaść taka mała wsówka... i podaj wiecej info
  • Level 12  
    to bylo tak ze normalnie odpalałem ja na kluczyk potem sie cos stalo i gdy przekrecałem kluczyk to nic cisza. to odpalalem ja na zware na rozrusznik. wtedy zapłon jeszcze działał. i gdy padl ten zapłon nie moge odpali na zware jej bo nie dziala zaplon. znalazlem jeden przekaznik i gdy wsowam jedna wsowke na przekaznik silnik zaczyna krecic. a więc??
  • Level 24  
    Skoro silnik zaczyna krecić to w rozruszniku wszystko dobrze. Sprawdziłeś ten przekaźnik? sprawdz też to co nim steruje, masz schemat elektryczny swojej wersji?
  • Level 12  
    nie mam ale jak to sprawdzic?? jak wkladam ta wsowke na przekaznik to dymek leci; takze cos nie tak
  • Level 24  
    To dymek czy silnik kręci jak wcześniej napisałeś? Zacznijmy od początku, masz schemat elektryczny od swojego modelu?
  • Level 12  
    leci dymek z przekaźnika i jednoczesnie kreci silnik
  • Level 12  
    to znaczy??

Dodano po 2 [minuty]:

ale wyjalem przekaźnik i jednak jest spalony to moze byc ta przyczyna????
  • Level 24  
    Wlaśnie mialem Tobie to napisać, przekażniki mogąpaść, kup drugi zamontuj , sprawdzaj..
  • Level 12  
    włożylem inny przekaźnik i chu.....nic to samo;/;/
  • Level 24  
    No jak sie może palić pzekaźnik 12V przy 12V w zasilaniu, bierz miernik i sprawdzaj co tam jest podawane.
  • Level 12  
    nie ze sie pali ten co wlozylem teraz jest narazie ok ale chodzi o to ze nadal nie ma kontrolek na zapłonie i wogole!!