Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

caibra 2.0 gaśnie i odpala ponownie

16 Sty 2010 20:25 1500 13
  • Poziom 9  
    Witam ,Mam problem z moja calibra 2.0 8v 92r. Od czasu kiedy sa mrozy moje autko zaczelo swirowac :) Odpalam ja i chodzi chwile po czym gasnie po kilku sekundach wylacze zaplon i odpalam ponownie i znów gasnie po chwili ....gasnie w nieregularnych odstepach ,czasem po przejechaniu kilku kilometrów.Zczytywalem kody błedów i nic nie wykazalo poza 12,31 ale 31 zawsze pokaze na zgaszonym silniku .Odpinalem przeplywomierz i po odpieciu samochód gasnie .Nie szarpie ani nic takiego poprostu gasnie tak jakby ktos wylaczyl zapłon ;...nie wiem co to prosze o pomoc
  • Poziom 18  
    Twoje opisy kodów to:
    12 - Rozpoczęcie procedury odczytu pamięci usterek / Brak błędów
    31 - Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)
    Czyli w zasadzie nie masz żadnych błędów.
  • Poziom 9  
    Tak wlasnie i nie wiem co to moze byc ..moze macie jakies pomysly ? z góry dziekuje
  • Poziom 11  
    autko chodzi na gazie czy tylko na benzynie jeśli benzynie to możne zacinać się pompa paliwa
  • Poziom 9  
    chodzi tylko na benzynie ...a jezeli to pompa paliwa to czy mozna ja jakos wyczyscic czy trzeba wymieniac ??
  • Poziom 11  
    wymienić
    o ile się orientuje pompa znajduje się na dole obok prawego tylnego kola odpal autko i jeśli calibra zgaśnie będziesz słyszał czy pompa będzie nadal chwile działać
  • Poziom 9  
    a jezeli pompa jest dobra to po zgasnieciu silnika powinna jeszcze chodzic ??
  • Poziom 11  
    dosłownie chwileczkę jeszcze tak
  • Poziom 9  
    dzieki za pomoc rano sprawdze i dam znac czy to pompa ...mam nadzieje ze znajde przyczyne .|Dzieki Ci bardzo :)
  • Poziom 9  
    Witam ,,,wiec po sprawdzeniu pompy okazalo sie ze pompa dziala prawidłowo.z rozpędu zdjalem bak rzeby sprawdzic czy nie ciagnie powietrza (czy przewody sa cale) i nic nie znalazłem ...pomocy :)

Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

a czy moze to byc przekaznik pompy ? bo w chwili kiedy gasnie to slychac pykniecie w okolicy komputera
  • Poziom 11  
    witam i sory ze zadaje błache pytanie ale kolega ma calibre i zgasła ,nie odpala , nie mozemy znalesc lacza diagnostycznego moze powiecie gdzie ono jest , panowie jakies wskazówki :-)
  • Poziom 30  
    Pod maską, z lewej strony na grodzi, tak jakby za kielichem amortyzatora, wpięte w zaślepkę.
    pozdr
  • Poziom 10  
    Pod maską w okolicy serwa jest czarna skrzynka w której znajduje się przekaźnik (taki większy), który zasila kompa i elektronikę. Jeśli on się nie włącza to nie świeci żółta kontrolka "check" po przekręceniu kluczyka więc np. jak silnik zgaśnie powinna się zaświecić. Tak jest w Vectrze 2.0 wiec w Calibrze pewnie jest to samo.
  • Poziom 9  
    Witam...w koncu odpaliłem calinke i ....chodzi bez problemu ...wymienilem juz chyba wszystko a okazalo sie ze walnieta byla cewka ..zalozylem jakas z golfa i chodzi jak ta lala ..dzieki wszyskim za dobre checi.Pozdrawiam