Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piekarnik Amica model GH0303. Problem z programatorem

robercik5 16 Sty 2010 20:48 6621 7
  • #1 16 Sty 2010 20:48
    robercik5
    Poziom 10  

Witam.
    Mam następujący problem.
    W kuchence amika programator 13868-002 po włączeniu napięcia programator natychmiastowo odcina przekaźnikiem zasilanie idące na piekarnik.
    Model GH0303.
    Typ kuchenki EGH3.33ZpTeOSrL.
    Ma ktos jakis pomysł co moze być nie tak??

0 7
  • #2 17 Sty 2010 20:39
    pawel12
    Poziom 19  

O ile dobrze zrozumiałem , to u Ciebie jest wszystko w porządku .Po podaniu napięcia na zegar przekażnik odcina zasilanie ,jak na zegarze ustawisz czas ,to wtedy przekażnik przełącza styki na zasilanie piekarnika.

0
  • #3 17 Sty 2010 23:32
    robercik5
    Poziom 10  

Nie przekaźnik powinien podawać napięcie na piekarnik a odłączać dopiero po minięciu czasu pieczenia.

0
  • #4 18 Sty 2010 01:02
    pp1964
    Poziom 24  

Uwaga!
    W przypadku pierwszego uruchomie-
    nia piekarnika lub wyłączenia z sieci
    elektrycznej i ponownym jego włącze-
    niu, w polu wyświetlacza ukażą się
    pulsujące cyklicznie zera „0.00”. Na-
    leży ustawić czas bieżący programa-
    tora, (patrz obsługa i programowanie).
    Brak nastawy czasu bieżącego unie-
    możliwia pracę piekarnika.

Komunikat w instrukcji jest podobny.

0
  • #5 18 Sty 2010 11:26
    telmut
    Poziom 19  

Poczytaj dobrze instrukcje programatora a później sformułuj dokładniej pytanie

2
  • #6 18 Sty 2010 12:31
    robercik5
    Poziom 10  

Z instrukcja zapoznałem się wielkokrotnie. Zegar jest oczywiscie ustawiany. Po odłączeniu zasilanie programatora przekaźnik jest zwarty i wszystko działa. Po włączeniu zasilania do programatora natychmiastowo rozwierany jest przekaźnik odpowiadający za dostarczenie zasilania do obwodu piekarnika.
    Przekaźnik ten prawdopodobnie odpowiada za odcięcie zasilania w funkcji blokady dla dzieci oraz za wyłączenie grzania o ustalonej godzinie.W chwili obecnej ominąłem w obwodzie piekarnika ten przekaznik i zwarłem go na stałe.

Ps. Wyprzedzając wasze odpowiedzi powiem ze próbowałem na programatorze zarówno włączać jak i wyłączać blokadę dla dzieci. Jak również zrobiłem kilka cykli wyłączenia piekarnika przez programator.Przekaźnik nawet nie zareagował i ciągle byłe w stanie rozwarcia. Dodatkowo programator nie posiada zadnych funkcji diagnostycznych (np.test grzałek lub silnika) które mogłyby wymuszać na programatorze rozłączenie obwodu piekarnika.

Prawdopodobnie padł programator jednak jego koszt powoduje ze pozostawię po porostu zwarty przekaźnik. I zrezygnuje z automatycznego wylączania piekarnika i blokady dla dzieci.

1
  • #7 18 Sty 2010 14:59
    telmut
    Poziom 19  

Powinno być tak:
    Brak prądu – styki przekaźnika zwarte
    Podłączenie prądu - styki przekaźnika rozwarte
    Po ustawieniu aktualnego czasu – styki zwarte
    Po ustawieniu minutnika – styki zwarte
    Ustawienie półautomatyczne – styki zwarte a po upływie czasu rozwarte
    Ustawienie automatyczne np. 30 min – styki rozwarte a 30min przed końcem czasu ustawionego zwarte po upływie 30min znowu rozwarte.
    Naciśnięcie dwukrotnie przycisku „ręka” zwiera styki w dowolnej chwili (gdy nie były zwarte)
    Tak powinno być

0
  • #8 24 Wrz 2010 13:31
    sieradz bartek
    Poziom 2  

Ja miałem ten sam problem i wystarczyło podgrzać zwykłą suszarką przekaźnik

3