Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM6081 - uszk. programator czy hydrostat?

17 Sty 2010 00:45 10200 32
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Nie wiem skąd wiesz że to jest FB - a nie Fb ...a może F6 w tej pralce raczej trudno tak jak w kalkulatorze posługiwać się literami dlatego może to duże "F" i małe "b" co by oznaczało F6 a to już jest błąd tachometra i pralka nie będzie wirowała i zacznie się zatrzymywać sygnalizując awarię....
    zdejmij "plastikową" pokrywkę z prądniczki "tacho" i zobacz czy tam wszystko jest ok jeśli jeśli prądniczka jest zakryta metalową pokrywą raczej szukałbym dalej gdzieś indziej innej przyczyny......
    napisz coś więcej jak się rozwija naprawa...
  • Poziom 26  
    Czeski błąd kolega szypek72 miał nosa....
    tylko ten co nic nie robi się nie myli......
  • Poziom 26  
    możesz pompę podłączyć bezpośrednio do gniazdka 220v ale nie uda ci się włączyć pralki osobno z pompą do gniazdka dlatego że gdy jest uszkodzona lub odłączona pompa i grzałka (pralka sprawdza to sobie na samym początku prania) pralka nie rozpocznie cyklu prania i będzie sygnalizować awarię...

Dodano po 50 [sekundy]:

możesz pompę podłączyć bezpośrednio do gniazdka 220v ale nie uda ci się włączyć pralki osobno z pompą do gniazdka dlatego że gdy jest uszkodzona lub odłączona pompa i grzałka (pralka sprawdza to sobie na samym początku prania) pralka nie rozpocznie cyklu prania i będzie sygnalizować awarię...
    Ps. żadna pralka z wodą nie wiruje!!!!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    pompa może raz pracować prawidłowo innym razem może się "przycinać" możesz także mieć przytkany układ hydrostatyczny (lepiej zdemontuj kubek hydrostatu i go dobrze wypłucz) i dopiero wtedy sprawdzaj niezawodność pompy.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Obok wejścia grzałki do zbiornika znajduje się plastikowy kubek hydrostatu a do niego wężyk ....na końcu wężyka znajduje się hydrostat
  • Poziom 2  
    wg mnie trzeba zobaczyc czy w zbiorniku nie zostala skarpeta poswiec lampa przez zbiornik
  • Poziom 19  
    A w momencie kiedy buczy i wyskakuje błąd jest w pralce woda ,czy już nie? Połóż wąż na wierzch i przyjrzyj się ,jak z tym wylewaniem jest- zrób jakieś krótkie pranie bez ubrań, żebyś widział czy w bębnie jeszcze coś zostało czy jest pusty.
  • Poziom 26  
    FP to Failure Pump czyli uszkodzona pompa spustowa musisz podmienić silniczek pompy na nowy i sprawdzić ją ponownie...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    tak kolega napisał to w 2 poście tylko skoro właściciel twierdzi że pralka wodę wypuszcza to wszystko wskazuje że może się zatykać układ hydrostatyczny
  • Specjalista AGD
    Wszystko świadczy o tym że jest zatkany kubek hydrostatu i przy takiej przypadłości pali bezpiecznik w grzałce.Nie wiem co nazwałeś że czyściłeś wiadro hydrostatu.Czy tak nazwałeś kubek hydrostatu ten który znajduje się obok grzałki?właśnie to w nim jest błoto z proszku i nie pozwala zmierzyć poziomu wody,bez jego wymontowania nie wyczyścisz tego dobrze.Jak sobie z tym nie radzisz to lepiej wezwij fachowca bo możesz narobić więcej szkody nie mając pojęcia jak do tego podejść prawdopodobnie grzałka już się przepaliła w wyniku tych prób bez wody.Koledzy już wspominali o tym jak to naprawić.
  • Specjalista AGD
    Kolego masz siedmioletnią pralkę i niestety nie obejdzie się bez wydatków, oczyść kubek hydrostatu, wymień silnik pompy a jeżeli pralka nie grzeje a grzałka jest spalona (raczej tak) wymień również grzałkę.

Whirlpool AWM6081 - uszk. programator czy hydrostat?

A tak wygląda kubek :-)
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    JokerCar napisał:
    Kolego ten kubek zdemontowałem był strasznie zabrudzony proszek z błotem itp kubek wycyszczony i pierwsze pranie ok a drugie cos nie tak
    czy moze byc to spowodowane przepalona grzałka chyba nie

Napisz co nie tak .Skąd mamy to wiedzieć.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    JokerCar napisał:
    no dokładnie ten kubek zdemontowałem i wyczysciłem i po wyczyszczeniu pralka pierze i wiruje wczesniej nie przechodziła z prania na płukanie i wyświtlała FP teraz pierze wiruje cały cykl tylko problem jest z grzaniem wody i plukaniem podczas całego cyklu prania do płukania pobrała tylko raz wode jesli chodzi o pompke to pompka funkcjonuje prawidłowo to tylko silnik który działa poprawnie wiec dlaczego mam go zmieniac

Czyli jak wcześniej pisałem ,przez zatkany kubek grzałka się przepaliła dlatego nie grzeje.Grzałka do wymiany. :D
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Jak nie zagrzeje wody to elektronika kończy pranie bez kolejnych płukań Grzałka powinna mieć około 25Ω.Powinno się co jakiś czas robić pranie w najwyższej temperaturze dla oczyszczenia pralki z tego szlamu.